اینفلوئنسر کیست ؟ انواع مزایا و 12 نکته تبدیل شدن به اینفلوئنسر

اینفلوئنسر کیست

اینفلوئنسر های شبکه های اجتماعی (Social media influencers)

حتما بارها و بارها کلمه اینفلوئنسر را شنیده اید، و در ذهن خود گفته اید که خب معنی این کلمه این است که یک نفر حوشمزه بازی? در میاورد و کلیپ های غیر عادی می‌سازد و در اینستاگرام انتشار می‌دهد. اگر اینطور فکر می‌کنید باید بگوییم که سخت در اشتباهید⛔. در این مقاله دید شما نسبت به این موضوع کاملا عوض خواهد شد. اگر تا آخر این مقاله همراه ما باشید به شما خواهم گفت که اینفلوئنسر کیست؟ انواع اینفلوئنسر و چگونه تبدیل به یکی از این افراد شویم؟ حتی به شما خواهم گفت که درآمدهای? این اشخاص چقدر است.

پس اگر دوست دارید شما هم اینفلوئنسر  و ایده های جذاب برای این کار را بخوانید این مقاله را تا انتها بخوانید.

آنچه در این مقاله میخوانید مخفی کن

اینفلوئنسر کیست؟

تلفظ اینفلوئنسر : Influencer   که از واژه  Influence  گرفته شده است ، کم و بیش ترین معادل برای آن ( تاثیر ) است.

اینفلوئنسر به انگلیسی influencers که به معنای تاثیر گذار است. این فرد شخصی است که بتواند از طریق دانش، موقعیت اجتماعی و یا ارتباط صمیمی و نزدیکش با مخاطب تاثیر مستقیم بگذارید. همچنین این شخص در زمینه کاری خود چه زمینه سرگرمی باشد و چه در حوزه های

کاری و اجتماعی بین کاربران خود مشهور است. تعداد کسانی که پیج و کارهای او را دنبال می‌کنند متفاوت است و بسته به نوع کاری که او در پیج خود انجام می‌دهد می‌تواند از کم به زیاد باشد. پس همیشه نمی‌توان گفت که یک اینفلوئنسر میلیون ها فالوور دارد. هر شخصی بسته به توانایی ها و دانشی که دارد می‌تواند تبدیل به یکی از این افراد شود و برای خود کسب و کاری را راه اندازی کند و یا محبوب کاربران خود شود.

البته باید این موضوع را هم راجع به این افراد بیان کرد که کسانی که پا در این زمینه می‌گذارند افرادی باهوش و جذاب هستند(جذابیت رفتاری نه ظاهری) به این علت باهوش که بسیار خوب می‌دانند که چگونه و و چه زمانی چه نوع محتوایی را برای کاربران خود بگذارند. پس کاملا با رفتار مخاطب خود آشنایی کامل دارند. اما بریم سراغ اینکه کار اینفلوئنسر چیست و با انواع آن آشنا شویم.

وظایف اینفلوئنسر چیست؟ و چه کاری انجام می‌دهد

 1. اخبار روز را دنبال کند
 2. با کاربر صمیمی و راحت باشد
 3. تولید محتوای باکیفیت
 4. توانایی رهبری هر نوع مخاطبی را داشته باشد
 5. خلق ارزش کند. محصولات و یا سبک های رفتاری را به کاربر ارائه دهد که ارزشی برای مخاطب داشته باشد
 6. تبلیغات منصفانه
 7. خلاقیت و نوآوری
 8. آشنایی با رفتار مشتری و مخاطبان
 9. تسلط بر ساخت محتوا
 10. آشنایی با عکاسی
 11. آشنایی با روش های ساخت ویدیو و پادکست
 12. آشنایی با ترفندهای ویژه جذب مخاطب در فضایی که فعالیت می کنند
 13. اعتماد سازیاینفلوئنسر کیست

ویژگی اینفلوئنسر موفق و محبوب مخاطب

 1. فرد تاثیر گذار باید باهوش و خلاق باشد تا در مواقعی که زمان انتشار پست ها و یا حرفهای خاصی است این خلاقیت را بکار بگیرد و از دیگران عقب نماند
 2. تحت تاثیر عوامل و یا رفتار های ناپسند و یا ضالمانه دیگران قرار نگیرد
 3. صداقت اصل کار این افراد است. این افراد چون تاثیر مستقیمی روی خرید و رفتار مردم دارند باید صادقانه در مورد زندگی و سبک کاری و حوزه خود و یا محصولاتی که ارائه می‌دهند رفتار کنند
 4. یک فرد تاثیر گذار در جامعه، چه در جامعه اینستاگرام و چه در جامعه فیزیکی و یا هر برنامه دیگری باید رفتاری مناسب با جامعه هدف خود داشته باشد
 5. درگیر کردن مخاطب با پست های خود

نحوه کسب درآمد اینفلوئنسرها

حتما تا به الان درمورد درآمد میلیونی و بعضا میلیاردی اینفلوئنسرها شنیده‌اید. درآمد اینفلوئنسرها از تبلیغات به دست می‎‌آید. هزینه همکاری با اینفلوئنسرها بسته به تعداد فالوورها و محبوبیت و حوزه فعالیتشان ممکن است متفاوت باشد. مثلا در اینستاگرام هزینه تبلیغات اینفلوئنسرها از صد هزارتومن تا بیشتر از ده میلیون تومان متغیر است. هزینه تبلیغات در  استوری و پست هم با هم متفاوت است و البته هزینه تبلیغات بنری با تبلیغ مستقیم توسط اینفلوئنسر نیز فرق می‌کند.

اکثر اینفلوئنسرها درآمد زیادی کسب می‌کنند. مثلا ممکن است برای تبلیغ در یک استوری 30 ثانیه‌ای حدود دومیلیون تومن هزینه دریافت کنند!

همین موضوع باعث شده است که در چند سال اخیر اقبال کابران به سمت اینفلوئنسر شدن، به خصوص در کشور ما، زیاد شود.

انواع اینفلوئنسر در شبکه های اجتماعی

 • بلاگر
 • ولاگر
 • واینرها
 • سلبریتی ها
 • مگا اینفلوئنسرها (Mega Influencers)
 • ماکرو اینفلوئنسرها (Macro Influencers)
 • میکرو اینفلوئنسرها (Micro Influencers)
 • نانو اینفلوئنسرها (Nano Influencers)

بلاگر

بلاگر کیست؟

کسانی که شروع به تولید محتوای متنی در پیج یا سایت خود با یک دیزاین جذاب و خاص می‌کنند بلاگر هستند. اگر دقت کرده باشید کسانی هستند که که فقط عکس نوشته در صفحه کاری خود می‌گذارند و حوزه کاری خود را از این طریق با مردم به اشتراک می‌گذارند.

تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر: این دسته از افراد هم می‌توانند در زمینه کاری خودشان روی مخاطب هدف تاثیرات خوبی بذارند. پس نمی‌توان گفت تفاوت آنچنانی دارند. اما این دو دسته با هم در نوع تولید محتوا متفاوت هستند. بلاگر فقط تولید محتوای متنی و عکس نوشته در یک زمینه می‌کند ولی اینفلوئنسر هرنوع محتوایی در هر زمینه کاری و اجتماعی و سیاسی را تولید می‌کند.

ولاگر

ولاگرها همان بلاگر ها هستند با این تفاوت که این دسته از افراد فقط محتوای ویدیویی تولید می‌کنند. اگر دوست دارید درباره این نوع بیشتر بدانید مقاله ولاگر کیست را بخوانید.

واینرها

واینر به کسانی گفته می‌شود که در شبکه‌های اجتماعی ویدیوهای سرگرم‌کننده منتشر می‌کنند. این افراد به نوعی کمدین یا بازیگران دنیای مجازی به حساب می‌آیند. معمولا مخاطبان این افراد علاقه‌ی زیادی به آن‌ها دارند و پای صحبت‌هایشان می‌نشینند، بنابراین آن‌ها می‌توانند پیام برند را به طور کامل به گوش مخاطبان خود برسانند.

سلبریتی ها

بزرگترین جامعه اینفلوئنسرها به این گروه اختصاص داده می‌شود. سلبریتی ها افراد مشهوری هستند که از طریق های مختلف با دنیای واقعی یک فرد در ارتباطند. کانال های ارتباطی که این دسته از طریق آن به شهرت رسیده اند عبارت است از رسانه، سینما و موسیقی و….

همانند بازیگران سینما و یا خواننده های محبوب مردم. این دسته افراد بواسطه شغل یا کاری که انجام می‌دهند بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته اند. در ادامه به شما خواهم گفت که کار با این نوع افراد تاثیر گذار چگونه می‌تواند باشد. پس تفاوت سلبریتی با اینفلوئنسر را در این مطلب درک کردیم. سلبریتی نوعی از اینفلوئنسر است.اینفلوئنسر

مگا اینفلوئنسرها (Mega Influencers) بیشتر از یک میلیون فالوور دارند

این دسته از افراد تاثیر گذار شامل افرادی است که خیلی مورد توجه مردم قرار می‌گیرند. یکی از این دسته ها سلبریتی ها هستند. و یا افرادی که با توجه به شغل خود باعث جذب مخاطب شده اند. این اینفلوئنسر ها به دلیل قیمت های زیاد همکاری و گران بودن معمولا توسط برند های بزرگ انتخاب می شوند و برای آگاهی برند در سطح وسیع مناسب هستند.

تبلیغات با این دسته از تاثیرگذاران می‌تواند 2 مشکل داشته باشد:

 • زیاد بودن هزینه تبلیغات این دسته: بدلیل محبوبیت فراوان و مورد اعتماد بودن بین مخاطبین خود باید هزینه زیادی را به آنها بپردازید. اما تاثیر این نوع تبلیغات به شدت بالاتر از تبلیغات در پیج های دیگر اینفلوئنسر ها است.
 • قبول نکردن تبلیغات از طرف این نوع افراد: تعداد زیادی از این نوع افراد هیچ نوع تبلیغاتی را در پیج خود قبول نخواهند کرد. آنها برای کار و محبوبیت خود احترام خاصی قائل هستند و از این نوع کسب درآمد نخواهند کرد.

ماکرو اینفلوئنسرها (Macro Influencers) بین ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون فالوور دارند

این نوع افراد تعداد فالوورهای خوبی دارند و معمولا این افراد در زمینه خاصی به تولید محتوا میپردازند. پس در زمینه کاری خود تخصص فراوانی دارند و جایی مناسب برای تبلیغات محصولات و یا خدمات برندها و شرکت هایی است که توانایی پرداخت هزینه این نوع تبلیغات را دارند. ماکرو اینفلوئنسر ها به خوبی مخاطبشان را می شناسند و طی سال هایی که با آنها گذرانده اند درک بسیار خوبی نسبت به آن ها بدست آورده اند. به همین دلیل است که دقیقا علاقه مخاطبشان را به خوبی میشناسند و دوست ندارند اعتماد مخاطبشان را با یک پست اسپانسر شده ی بی ربط به پیج از بین ببرند.

پس در زمینه کاری خود یکی از این افراد را پیدا کنید و کسب و کار خود را گسترش دهید.

میکرو اینفلوئنسرها (Micro Influencers) بین ۱۰ هزار الی ۱۰۰ هزار فالوور دارند.

این افراد سطح پایین تری نسب به ماکروها دارند و تعداد فالوور کمتری دارند اما به دلیل تخصصی کار کردن در یک حوزه کاری بیشتر مورد اعتماد مخاطبین خود هستند. ارتباطی که این افراد با فالوورهای خود دارند نزدیک تر و صمیمی تر است. همچنین بنسبت هزینه کمتری از شما بابت تبلیغات دریافت می‌کنند. ارتباط با آنها آسان تر و همیشه در دسترس هستند.

نانو اینفلوئنسرها (Nano Influencers) شمار فالور آنها کمتر از ۱۰ هزار نفر می باشد.

آخرین دسته تاثیرگذاران این نوع هستند و بیشتر در محدوده جغرافیایی و محلی خودشان معروف هستند. اما نکته مثبتی که دارند بشدت صمیمی و با تک تک فالوورهای خود ارتباط مستقیمی دارند و از این طریق می‌توانند به مخاطب اعتماد زیادی بدهند. تبلیغات در این نوع پیج ها بیشتر برای کسب وکارهای نوپا و برندهای کوچک مناسب است.

هرکدام از این دسته هایی که نام برده شد می‌توانند با فعالیت های مداوم و بیشتر تبدیل به دسته های بالاتر خود شوند.اینفلوئنسر

12 نکته مهم که چگونه در اینستاگرام تبدیل به اینفلوئنسر شویم؟

شاید شما هم دوست داشته باشید بدانید که چگونه در اینستاگرام اینفلوئنسر شویم؟ اگر تصمیم به تبدیل شدن به یکی از افرادی که در بالا گفته شد را دارید متن زیر خیلی به شما کمک می‌کند:

1-جایگاه و موقعیت خود را مشخص کنید (صنعت مورد نظر)

چگونه اینفلوئنسر شویم؟ اولین نکته یا دستور العملی که باید بدانیم تا چگونه اینفلوئنسر شویم این است که صنعت یا حوزه کاری خود را مشخص کنیم. در چه زمینه ای قرار است روی مردم تاثیر بگذارید؟ چه تجربه ها و تخصص هایی در زمینه مفید برای مخاطب دارید؟

اولین کاری که یک فرد تاثیرگذار موفق و محبوب می‌کند این است که پست هایی را می‌سازد و یا انتشار می‌دهد که در زمینه کاری خود تخصص خود را نشان دهد.

بعد از این کار و مشخص کردن هدف خود و تحقیق در مورد زمینه کاری خود در بین تاثیرگذاران خارجی و داخلی، مخاطبین علاقمند به صنعتی را که می‌خواهد گسترش دهد را پیدا می‌کند.

2-انتخاب شبکه اجتماعی مناسب

 • اینفلوئنسر اینستاگرام
 • تاثیرگذار در یوتیوب
 • تاثیرگذار در فیسبوک
 • لینکدین
 • توییتر
 • و….

خب باید توجه داشته باشید که در کشوری که می‌خواهید فعالیت کنید کدام شبکه اجتماعی محبوب است. اما اگر به طور کلی بخواهیم نگاه کنیم یوتیوب تاثیرگذارترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی مردم دنیا شناخته شده است. اما ما در ایران هستیم و دسترسی به این شبکه محبوب با استفاده از فیلتر شکن ممکن است. پس تعداد زیادی از مخاطبین را از دست خواهیم داد. زیرا خیلی از مخاطبین علاقه ای به استفاده از فیلتر شکن را ندارند. اگر بخواهیم به سراغ شبکه اجتماعی محبوب بین ایرانیان برویم اسم اینستاگرام را باید ببریم. پس اگر فعالیت خود را قرار است در یک شبکه اجتماعی گسترش دهید این برنامه را انتخاب کنید.

حتما خودتان متوجه شده اید که در برنامه اینستاگرام اینفلوئنسرهایی بسیار موفق عمل می کنند که در زمینه مربوط به سبک زندگی فعالیت می کنند. برای مثال ممکن است اینفلوئنسری ببینید که در مورد سفرها و هتل هایی که در آنها اقامت داشته ویدئوهایی را انتشار می‌دهد و یا اینفلوئنسر غذایی که دستور پخت غذاهای متنوع را منتشر می کند. این امر به این دلیل است که اینستاگرام با اضافه کردن قابلیت استوری به پلتفرمی ویدئو دوست تبدیل شده است و به همین دلیل بلاگرها و اینفلوئنسرهای سبک زندگی از این قابلیت ها بیشترین بهره را می برند.اینفلوئنسر کیست

اما پیشنهاد ما به شما فعالیت در تمام شبکه های اجتماعی است. اگر تصمیم شما گسترش کارتان و کسب درآمد از این کار است در همه شبکه ها فعالیت کنید.

3-پرسونا مخاطب

در مورد کسانی که قرار است شبکه اجتماعی شما را دنبال کنند تحقیق کنید. پرسونا مخاطب به معنی شناسایی و تحقیق در مورد رفتارهای مخاطب هدف ما . مخاطب هدف کسانی هستند که دوستدار و یا علاقمند به زمینه ای هستند که شما قرار است در آن فعالیت کنید. مثلا در سبک زندگی و در مورد درست کردن غذاهای متنوع مخاطب شما خانم ها هستند. پس باید بیشتر برای این دسته تولید محتوا کنید.

هرچه شما مخاطب هدفتان را دقیق تر انتخاب کنید درصد موفقیت شما بالاتر می‌رود. زمانی که شما محتوایی را که مخصوص مخاطب هدفتان است انتشار می‌دهید به صورت دهان به دهان و خودجوش مخاطب برای کسانی که می‌شناسد و علاقمند به این زمینه هستند محتوا را ارسال می‌کند.

4-تحلیل رقبا

یک اینفلوئنسر باهوش رقبای خود را مورد تحلیل قرار می‌دهد. زمینه کاری که دارید را در شبکه های اجتماعی مختلف سرچ کنید. ببینید چه کسانی در کدام شبکه های اجتماعی فعالیت می‌کنند. رقبای شما هم می‌توانند داخلی و هم خارجی باشند. پس فقط به کسانی که در ایران فعالیت می‌کنند دقت نکنید.

همه چیز را زیر نظر بگیرید و تمامی اطلاعات آنها را بررسی کنید تا هم از آنها عقب نمانید و هم بتوانید الگوبرداری مناسبی داشته باشید. اطلاعاتی که از رقبا می‌توانید کسب کنید:

 • هشتگ ها
 • کپشن
 • انواع تولید محتوا
 • تم محتوایی
 • استوری
 • لایو
 • هایلایت
 • فالوورهای آنها کیستند؟
 • لحن صحبت
 • تعداد لایک و ویو و کامنت های آنها

5-تولید محتوا

توجه داشته باشید که اگر قرار است محبوب مردم باشید و روی حرف شما حساب کنند و از این طریق درآمدی کسب کنید، نمی‌توانید هر محتوایی با هر کیفیتی را انتشار دهید. اطلاعاتی که باید انتشار دهید:

 1. اطلاعات ارزشمند که از دیگران کپی برداری یا الگوبرداری می‌کنید
 2. آموزش هایی که خودتان تولید می‌کنید
 3. اطلاعات و پست هایی در مورد خودتان

شما باید در درجه اول اطلاعاتی را تولید کنید که ارزش دیدن را داشته باشد. این اطلاعات باید ارزشی را به مخاطبین پیجتان و یا کسایی که قرار است شما را بعدا شما را فالو کنند انتقال دهد. 50 درصد محتواهای شما باید این موضوع را نشان دهند.

در مرحله دوم باید آموزش ها و تجربیاتی را تولید کنید که خودتان در آن زمینه بدست آورده یا خلق کرده اید. 30 درصد محتواها باید این موضوع را انعکاس دهند.

مرحله سوم باید محتواهایی تولید کنید که سبک زندگی خودتان و کارهای روزمره خودتان باشد.

تولید محتوا باید با کیفیت بالا صورت بگیرد. شما یک پیج معمولی نیستید که هر نوع محتوایی با هر کیفیتی تولید کنید.

6-بهینه سازی پست ها

پست هایتان را برای موبایل بهینه کنید. سایز ویدیو ها و یا عکس هایی که می‌سازید را باید با آن شبکه اجتماعی هماهنگ کنید.

7-ارزش دادن به مخاطب

به مخاطبین باید بیشتر از هرچیزی اهمیت دهید. زمانی که مخاطب برای شما کامنتی میگذارد جواب کامنت او را حتی با یک جمله کوتاه بدهید. کاربر متوجه اهمیتی که برای او قائل شده اید می‌شود و در پست های بعدی هم برای شما کامنت می‌گذارد.

8-تحلیل و بررسی پیج

حواستان به اینگیجمنت پیجتان باشد. یعنی با توجه به تعداد فالوورهایی که دارید چقدر لایک و کامنت دریافت می‌کنید؟

اگر خودتان نمی‌توانید از برنامه های آنالیز پست ها استفاده کنید و ببینید کدام پستتان بیشترین بازخورد را برای کاربران داشته و از آن پست بیشترین استفاده را کنید.

9-آپدیت شوید

همیشه به دنبال اخبار روز، چالش های جدید، اتفاقات خاص و شبکه های اجتماعی دیگر باشید. از اخبار و امکانات مختلفی که شبکه های اجتماعی گوناگون اضافه می‌کنند بی خبر نباشید و از آنها استفاده کنید.اینفلوئنسر موفق

مسائل پررنگ روز را فراموش نکنید. ( ترندها)

10-زمینه کاری مشخص

اگر در یک زمینه کاری را شروع کرده اید و پست هایی در مورد آن انتشار داده اید همیشه در همان موضوع فعالیت و پست انتشار دهید. هر روز به دنبال موضوع های جدید نباشید و زمینه کاری خود را عوض نکنید. در این صورت کاربر خود را دچار سردرگمی و بی اعتمادی کرده اید.

11-صادق باشید

به مسائلی بپردازید که می‌توانید در آنها صداقت به خرج دهید. اگر قرار است دروغ به مخاطب تحویل دهید هیچوقت این کار را شروع نکنید. مخاطبهای شما باهوش تر از آن هستند که شما فکر می‌کنید. پس با انتشار محتوای بی ارزش و دروغ محبوبیت خود را کاهش می‌دهید.

12-فالوور فیک

به دو دلیل فالوور و ویو و لایک فیک نخرید.

 1. اینستاگرام متوجه فیک بودن کاربران می‌شود و رتبه شما را پایین می‌آورد
 2. فالوورها به تعداد لایک و کامنت شما نگاه می‌کنند و متوجه دروغ بودن پیج شما می‌شوند و اعتماد آنها به شما از بین می‌رود

پیشتر راجع به مزایا و معایب فالوور فیک بدانید

زمینه های فعالیت اینفلوئنسر ها

اینفلوئنسر ماشین
زوج اینفلوئنسر
اینفلوئنسر معماری
تراول اینفلوئنسر
سبک زندگی
آشپزی
دیجیتال مارکتینگ
طنز
تهرانگردی
لوازم آرایش
آرایشگری

و هزاران زمینه دیگر که شاید فکرش را هم نکنید.

ایده برای اینفلوئنسر شدن

شما در هر زمینه ای که دانش و یا تجربه کاری و شخصی داشته باشید می‌توانید تبدیل به یک فرد تاثیر گذار شوید. اما مهمترین نکته این است که توانایی انتقال مطلب و اعتماد به نفس کافی را در این حوزه داشته باشید.

ولی اگر می‌خواهید متفاوت از دیگران عمل کنید باید در شبکه های اجتماعی مختلف بگردید و ببینید کدام زمینه اینفلوئنسر کمتری دارد و یا اصلا کسی در این زمینه فعالیتی نکرده. اگر این کار را انجام دهید قطعا تبدیل به یک فرد فوق العاده موفق می‌شوید.

نتیجه

انسان ها برای انتخاب های زندگی خود از دیگرام الگو برداری می‌کنند. اگر یک فرد توانا در هر زمینه به ما اطلاعات و آگاهی لازم را بدهد و و به ما کمک کند راحت تر تصمیم های زندگیمان را بگیریم، یکی از طرفداران او خواهیم شد. اینفلوئنسر براساس توانایی ها و استعدادهایی که دارد ما را در زمینه فعالیت خود راهنمایی و درست و غلط را نشان می‌دهد. اگر دوست دارید شما هم در زندگی دیگران تاثیر بگذارید سریع تر یک زمینه را انتخاب کنید و در آن به صورت حرفه ای فعالیت کنید.

 

از اینکه این مقاله را دنبال کردید بسیار متشکریم. حتما نظراتتون رو درباره این زمینه برای ما کامنت کنید.

اینفلوئنسر کیست؟ ⭐

تلفظ اینفلوئنسر : Influencer که از واژه Influence گرفته شده است ، کم و بیش ترین معادل برای آن ( تاثیر ) است. اینفلوئنسر به انگلیسی influencers که به معنای تاثیر گذار است. این فرد شخصی است که بتواند از طریق دانش، موقعیت اجتماعی و یا ارتباط صمیمی و نزدیکش با مخاطب تاثیر مستقیم بگذارید. همچنین این شخص در زمینه کاری خود چه زمینه سرگرمی باشد و چه در حوزه های کاری و اجتماعی بین کاربران خود مشهور است ادامه را در مقاله بخوانید

وظایف اینفلوئنسر چیست؟ ⭐⭐

اخبار روز را دنبال کند با کاربر صمیمی و راحت باشد تولید محتوای باکیفیت توانایی رهبری هر نوع مخاطبی را داشته باشد خلق ارزش کند. محصولات و یا سبک های رفتاری را به کاربر ارائه دهد که ارزشی برای مخاطب داشته باشد تبلیغات منصفانه خلاقیت و نوآوری وظایف دیگر را بخوانید

چگونه در اینستاگرام تبدیل به اینفلوئنسر شویم؟⭐⭐⭐

جایگاه و موقعیت خود را مشخص کنید انتخاب شبکه اجتماعی مناسب پرسونا مخاطب عواملی است که باید در اینفلوئنسر شدن بدانید که موارد بیشتر و توضیحات را در مقاله بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها