رفع ریپورت تلگرام فوری ? | چگونه ریپورت کنیم و چگونه بفهمیم ریپورت شدیم

ریپورت تلگرام چیست؟

ریپورت تلگرام از جمله گرفتاری‌هایی است که ممکن است در تلگرام برای هر کاربری پیش بیاید. امکان دارد شما هم در این دردسر افتاده باشید. یا اصلا همین الان به خاطر همین مسئله سراغ این مقاله آمده باشید. یا این سوال برای شما پیش آمده است که اصلا ریپورت تلگرام یعنی چه؟ نشانه‌های ریپورت در تلگرام چیست؟ در صورت ریپورت شدن چه اتفاقی برای اکانت ما می‌افتد؟ راه رفع ریپورت تلگرام چیست؟

نگران نباشید، ما در این مقاله به تمامی سوالات شما درمورد ریپورت تلگرام جواب می‌دهیم.

ریپورت تلگرام یعنی چه؟

حتما تا به الان بارها و بارها دیده‌اید که وقتی کاربری ناشناس، یا بهتر بگوییم کاربری که شما شماره‌اش را در لیست مخاطبان خود ندارید، به شما پیام می‌دهد بالای صفحه چت دو گزینه ظاهر می‌شود؛ یکی Report Spam و دیگری Add Contact

در اینجا اگر کاربر برای شما مزاحمت ایجاد کند شما با زدن گزینه‌ی Report Spam می‌توانید مانع از پیام دادن دوباره آن شخص شوید و با این کار اصطلاحا کاربر مزاحم را ریپورت می‌کنید. در غیر این صورت با زدن گزینه Add Contact آن کاربر به لیست مخاطبان شما اضافه می‌شود.

ریپورت تلگرام

اگر دفعات ریپورت شدن یک کاربر در یک زمان مشخص زیاد باشد تلگرام آن کاربر را به عنوان فردی مزاحم شناسایی می‌کند و اجازه‌ی پیام دادن به افرادی که شماره‌ آن‌ها را ندارد، هم‌چنین ایجاد کانال و گروه جدید را به او نمی‌دهد.

توجه داشته باشید که در صورت ریپورت شدن، شما اجازه پیام دادن در گروه‌هایی که عضو هستید و هم‌چنین افرادی که در لیست مخاطبان شما هستند، را دارید.

چگونه بفهمیم ریپورت شدیم؟

اگر موقع پیام دادن به شخص ناشناسی با این پیغام مواجه شوید: sorry you can only send messages to mutual contacts at the moment

«متاسفیم، شما در حال حاضر فقط می‌توانید پیام‌ها را به مخاطبین متقابل ارسال کنید.»

یعنی شما ریپورت شده‌اید.

ریپورت تلگرام

چرا ریپورت می‌شویم؟

ریپورت شدن در تلگرام فقط به دلیل ارسال پیام به کاربران ناشناس نیست. ریپورت تلگرام دلایل دیگری هم دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • استفاده از نسخه‌های غیر رسمی تلگرام مثل: تلگرام طلایی، تلگرام ایکس، موبوگرام و هاتگرام
 • استفاده طولانی مدت از حالت last seen recently
 • عضویت در کانال‌ها و گروه‌های غیر اخلاقی که محتوا و عملکر آن‌ها بر خلاف قوانین تلگرام است. (در این صورت اگر کانال یا گروه ریپورت شود شما هم به عنوان عضوی از این کانال یا گروه ریپوت می‌شوید.)
 • فوروارد پیام‌های یکسان و تکراری برای کاربران مختلف
 • ارسال بیش از صد پیام خصوصی در طول یک روز برای کاربران ناشناس (چت کردن شامل این موضوع نمی‌شود.)
 • استفاده از ربات برای ارسال پیام‌های تبلیغاتی گسترده
 • ارسال و استفاده از استیکرهای غیرمجازی که در تلگرام ذخیره نمی‌شوند
 • فوروارد و ارسال کردن پیام‌هایی که حاوی لینک‌های آلوده و غیر مجازاند
 • گروه‌های تبلیغاتی که شما را اضافه و سپس حذف می‌کنند

ریپورت شدن در تلگرام معمولا بدون دلیل خاصی اتفاق نمی‌افتد. خیلی کم پیش می‌آید که اکانت شما بدون نقض کردن قوانین تلگرام ریپورت شده باشد.

البته در مواردی هم ممکن است که با گزارش دادن اشتباهی، حساب شما ریپورت شود. مثلا شما برای کاری مجبور می‌شوید در یک روز پیام‌هایی مشابهی به تعدادی از همکارانتان که شماره‌ شما را ندارند ارسال کنید. همکار شما قبل از اینکه پروفایلتان را چک کند حساب شما را ریپورت می‌کند. در این صورت تلگرام شما بدون دلیل خاصی ریپورت می‌شود. البته این اتفاق خیلی کم پیش می‌آید و با یکسری راهکارتصمینی که در ادامه ما به شما می‌گوییم می‌توانید تلگرام خود را رفع ریپورت کنید:

چگونه از ریپورت تلگرام خارج شویم؟

استفاده از ربات رفع ریپورت تلگرام (Spam Bot)

کمک گرفتن از اسپم بات یکی از روش‌های اصلی رفع ریپورت در تلگرام است. این ربات توسط خود تیم تلگرام برای حل مشکل ریپورت طراحی شده است. توجه داشته باشیدتنها ربات تایید شده رفع ریپورت تلگرام، همین ربات است. استفاده از ربات‌های غیر رسمی دیگری که ادعا می‌کنند برای رفع ریپورت تلگرام طراحی شده‌اند ممکن است موجب به خطر افتادن امنیت تلگرام شما شود. تیک آبی کنار نام کاربری Spam Info Bot نشان‌دهنده اعتبار این ربات است.

اسپم بات زبان فارسی را نیز پشتیبانی می‌کند. برای نمایش دستورات به زبان فارسی باید تلگرام شما آپدیت باشد.

 • در قسمت سرچ تلگرام عبارت spambot@  را جست و جو کنید یا روی این لینک کلیک کنید
 • ربات را انتخاب کنید
 • بعد در صفحه‌ی چت روی دکمه‌ی start کلیک کنید

بعد از آن تمامی دستورات به زبان فارسی برای شما نمایش داده خواهد شد.

اما اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که ربات برایشان فارسی نیست باید از این راه اقدام کنید:

 • بعد از کلیک روی گزینه‌ start روی گزینه‌ی this is a mistake کلیک کنید تا عملیات رفع ریپورت شروع شود.
 • با زدن دکمه yes به تلگرام شکایتتان را اعلام کنید.
 • در این مرحله با زدن No, I’ll never do any of this به تلگرام می‌گویید که هیچ خطایی انجام نداده‌اید
 • روی گزینه yes کلیک کنید

در ادامه شما باید یک پیام برای تیم پشتیبانی تلگرام بنویسید و توضیح دهید که حساب شما به اشتباه ریپورت شده و می‌خواهید آن را از ریپورت خارج کنید. این مرحله بسیار مهم است. اگر زبان انگلیسی شما خوب است این پیام را خودتان بنویسید اگر هم نه می‌توانید از این پیام استفاده کنید:

Dear Telegram Support

My Telegram Account has been spammed suddenly and I cannot sent message to any contacts whom i don’t have their number and I want you to help me and Fix the issue and remove my number from blacklist

Thanks

بعد از ارسال متن تیم پشتیبانی برای شما پیامی ارسال می‌کند که در آن علت ریپورت شدن اکانت شما و زمان دقیق خروج از ریپورت تلگرامتان را اعلام می‌کند.

ربات رفع ریپورت تلگرام

خارج شدن از ریپورت تلگرام با فرستادن ایمیل (رفع ریپورت تلگرام فوری)

در این راه شما باید یک ایمیل به آدرس Spam@telegram.org بفرستید. وظیفه‌ این دپارتمان رسیدگی به درخواست‌های ریپورت تلگرام است. به همین دلیل ارسال ایمیل مستقیم به آن باعث سریع‌تر شدن فرایند رفع ریپورت اکانت شما می‌شود.

در این روش متن ایمیل بسیار مهم است به این خاطر که تیم پشتیبانی تلگرام آن را به خوبی بررسی می‌کند. در متن پیام باید به خوبی توضیح دهید که تلگرام شما اشتباهی اسپم شده است.

حواستان باشد که در قسمت موضوع ایمیل (Subject) کلمه SPAM را حتما بنویسید.

انتهای پیام هم باید حتما آیدی تلگرام و شماره‌ی تلفن خود را بنویسید تا تلگرام بتواند جزییات حساب شما را مورد بررسی قرار دهد.

در این روش اگر مشکلی وجود نداشته باشد، کمتر از 24 ساعت حساب شما رفع ریپورت می‌شود.

ایمیل رفع ریپورت تلگرام

درخواست از پشتیبانی برای خروج از ریپورت تلگرام

یکی دیگر از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا از ریپورت تلگرام خارج شوید، چت با پشتیبانی تلگرام است.

برای استفاده از این روش باید مراحل زیر را طی کنید:

 • از منوی اصلی تلگرام گزینه Settings را انتخاب نمایید.
 • در مرحله بعد از قسمت Help گزینه Ask a Question را انتخاب کنید.
 • گزینه ASK A VOLUNTEER را انتخاب نمایید.
 • بعد از دیدن صفحه چت گزینه start را بزنید.

بعد از آن می‌توانید چت را شروع کنید. در این مرحله می‌توانید از این پیام استفاده کنید:

!Dear Telegram Support

My Telegram Account has been spammed suddenly and I cannot sent message to any contacts whom i don’t have their number and I want you to help me and Fix the issue and remove my number from blacklist

البته ممکن است بعد از ارسال پیام، پشتیبانی از شما اطلاعات خاصی را بخواهد. پس برای مکاتبه در این مرحله نیاز است که شما تسلط خوبی به زبان انگلیسی داشته باشید تا اطلاعات لازم و کافی اکانت را در اختیار پشتیبانی قرار دهید.

 

رفع ریپورت تلگرام با درخواست از پشتیبانی

ارسال استیکر برای رفع ریپورت تلگرام

به جز روش‌های درخواست رسمی از تلگرام، گفته می‌شود روش‌های دیگری هم وجود دارد که باتوجه به باگ‌های احتمالی تلگرام می‌شود با استفاده از آن‌ها اکانت را رفع ریپورت کرد. یکی از این روش‌های غیر رسمی، درخواست ارسال استیکر از کاربران ناشناس است.

در این روش شما باید از 10 الی 15 نفر از کسانی که شماره شما، را ندارند (مثل اعضای گروه‌هایی که در آن‌ها عضو هستید) بخواهید که به مدت 4 تا 7 روز مرتب برای شما استیکر ارسال کنند.

البته کارآمدی این راه از طرف تلگرام تایید نشده است. به شما هم توصیه می‌کنیم که از همان روش‌های رسمی و تایید شده برای رفع ریپورت استفاده کنید و وقت و انرژی خود را هدر ندهید.

همچنین اگر تصمیم دارید اکانت تلگرام خود را به طور کامل و برای همیشه حذف کنید بهتون پیشنهاد میکنیم مقاله دیلیت اکانت تلگرام را مطالعه کنید.

 

 

رفع ریپورت تلگرام با استفاده از استیکر

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم علت ریپورت شدن تلگرام، راه‌های خروج از ریپورت تلگرام و نشانه‌های ریپورت تلگرام را کامل و جامع برای شما توضیح دهیم. اگر بعد از خواندن این مقاله فکر می‌کنید که ما نکته‌ای را از قلم انداخته‌ایم، در کامنت‌ها بنویسید.

روش‌هایی که در این مقاله ذکر کرده‌ایم از روش‌های رسمی و تضمینی رفع ریپورت تلگرام است. اگر راه‌های بالا را برای خروج از ریپورت تلگرام امتحان کرده‌اید و همچنان جوابی نگرفته‌اید می‌توانید با پشتیبانی آوش تک تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 

 

 

 

 

 

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها