گوگل ترندز چیست | آموزش کامل google trends

گوگل ترندز چیست

گوگل ترندز چیست ؟ گوگل ترند در واقع یکی از ابزارهای کاربردی در زمینه سئو و بهینه سازی است. اما چه کاربردهایی دارد و چرا باید از آن استفاده کنیم؟ چگونه به بهتر شدن سایت و ارتقای رتبه آن در گوگل کمک می‌کند؟ چگونه باید از آن استفاده کنیم؟ اگر این ابزار را نمی‌شناسید و طریقه استفاده از آن را نمی‌دانید اصلا نگران نباشید، در این مطلب به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

این ابزار در صورتی مفید خواهد بود که کار با آن را بلد باشیم. پس این مقاله را با ما همراه باشید تا در انتهای آن شما نیز مانند دیگر رقبای خود بتوانید از آن برای رشد سایت استفاده نمایید.

ابزار گوگل ترندز چیست

کلمه ترند (Trend) از آن کلماتی است که احتمالا به گوش شما آشنا است. Trend در زبان انگلیسی به معنای تمایل است. در واقع آن موردی که کاربران به آن گرایش دارند و آن را انتخاب می‌کنند همان مورد ترند شده است.

حالا برنامه گوگل ترند چیست ؟ ابزاری است که به ما می‌گوید کدام کلمات و عبارات است که کاربران نسبت به آن تمایل بیشتری دارند. و یا اینکه کدام کلمات کلیدی از محبوبیت بیشتری نزد کاربران برخودار هستند.

البته این را نیز در نظر داشته باشید که موارد ترند شده در هر بازه زمانی می‌تواند متفاوت باشد. همانطور که در زمینه پوشاک در سال‌های مختلف، مدل‌های متفاوتی موردپسند افراد است.

اجازه دهید در مورد کاربرد این برنامه صحبت کنیم تا اهمیت آن بیشتر برای ما آشکار شود.

کاربرد گوگل ترند

این برنامه برای بررسی بازارها مناسب است. در زمینه سئو بسیار کمک می‌کند. در خصوص سئو در مطلب سئو چیست ؟ به سوالات شما پاسخ دادیم. همچنین خدمات سئو را در صفحه مربوطه مطالعه نمایید.

  • این برنامه به ما کمک می‌کند تا کلمات کلیدی مناسب برای انتشار محتوای جدید و حتی بروزرسانی مطالب قدیمی را پیدا کنیم. همان کلماتی و موضوعاتی که درخواست بیشتری از جانب کاربران دارد.
  • از طریق این ابزار ما کاربران و مخاطبان خود را بهتر درک می‌کنیم و مطالب مورد نظر آن‌ها را ارائه می‌دهیم.
  • با توجه به اینکه شما می‌توانید کلمات کلیدی موردنظر خود را در هر منطقه جستجو کنید پس به راحتی اهمیت یک موضوع در مناطق مختلف قابل سنجش است.
  • جستجو کلمات محبوب در هر منطقه باعث رشد و پیشرفت سئوی محلی می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد این نوع سئو مطلب انواع سئو چیست؟ به شما بسیار کمک می‌کند.
  • فرض کنید در سایت شما کاهش ترافیک اتفاق بیفتد. گوگل ترندز به شما کمک می‌کند تا اگر موضوعی بین مخاطبان شما اهمیتی ندارد مشخص شود.

با توجه به نیاز شما می‌توان از کاربردهای این ابزار استفاده کرد.

چگونه از امکانات گوگل ترندز استفاده کنیم

شما به راحتی می‌توانید از این ابزار به صورت کاملا رایگان استفاده کنید. برای اینکه بدانیم چگونه از امکانات گوگل ترند استفاده کنیم ابتدا وارد سایت گوگل ترندز شوید. کافیست که با جیمیل خود وارد شوید. در صورتی که وارد شدید تصویر زیر را مشاهده می‌کنید. که در کادر وسط می‌توانیم کلمه مورد نظر را تایپ کنیم و اطلاعات را دریافت کنیم.

گوگل ترندز چیست

خب حالا که وارد سایت شدیم نحوه کار با گوگل ترندز را توضیح می‌دهیم.

در قسمت بالا سمت راست یک گزینه برای انتخاب کشور وجود دارد. کشور ایران را انتخاب کنید تا نتیجه اقدامات انجام شده روی این منطقه نمایش داده شود.

گوگل ترند چیست

بعد از انتخاب کشور می‌توانیم یک کلمه را در کادر مربوطه وارد کنیم.

گوگل ترندز چیست

همانطور که در کادر قرمز تصویر بالا مشاهده می‌کنید اولین گزینه کشور انتخاب شده، دومین گزینه بازه زمانی نتیجه اعلام شده، مورد سوم موضوع و چهارم نوع جستجو را مشخص می‌کند.

در قسمت اول شما می‌توانید یک جستجوی محلی داشته باشید. حتی امکان انتخاب استان نیز وجود دارد. در این صورت نتایج در آن منطقه انتخابی نشان داده می‌شود.

قسمت دوم نیز جستجو را در بازه زمانی مشخص نشان می‌دهد. می‌توانید در یک ماه گذشته، سه ماه گذشته و یا بازه زمانی که خودتان مشخص می‌کنید نتایج را ببینید.

در بخش سوم می‌توانید دسته مربوطه را انتخاب کنید. در این دسته تکنولوژی، هنر و … موجود است.

در قسمت چهارم جستجو را می‌توان در عکس‌ها، اخبار و به صورت تخصصی در فروشگاه‌ها و همچنین جستجو در سایت یوتیوب انجام داد.

گوگل ترندز چیست

در قسمت Compare با وارد کردن کلمه‌ای دیگر مقایسه بین چند مورد انجام می‌شود.

گوگل ترندز چیست

در تصویر بالا دو کلمه طراحی سایت و سئو را با هم مقایسه کردیم. همانطور که نمودار نشان می‌دهد طراحی سایت نسبت به سئو در گوگل بیشتر جستجو شده است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید انتخاب کنید روی کدام کلمات بیشتر کار کنید.

گوگل ترندز چیست

در عکس بالا به تفکیک مناطق، میزان جستجوی هر کدام را نشان می‌دهد. این قسمت به جستجوی محلی بسیار کمک می‌کند. حتی در قسمت بالا سمت راست با تغییر گزینه Subregion به City می‌توان نتایج شهرها را مشاهره کرد.

گوگل ترندز چیست

و اما در قسمت Related queries کلماتی را معرفی می‌کند که مرتبط با طراحی سایت است و جستجوی زیادی دارند. در بالا سمت راست گزینه Rising کوئری‌هایی را مشخص می‌کند که در جستجو رشد داشتند. Top محبوب‌ترین کلمات را معرفی می‌کند.

برای هر کلمه‌ای که وارد کرده باشید کوئری مرتبط را نشان می‌دهد. در تصویر زیر موارد مرتبط با سئو را مشاهده می‌کنید.

گوگل ترندز چیست

 

جمع بندی

در مطلب گوگل ترندز چیست تلاش کردیم این ابزار تاثیرگذار را معرفی کنیم و خیلی ساده قسمت‌های مختلف این برنامه را توضیح دادیم. کاربران شما همیشه به دنبال تازه ترین مطالب هستند. این ابزار به شما کمک می‌کند تا با کاربران خود ارتباط بهتری برقرار کنید و نیازهای آن‌ها را برطرف نمایید.

اگر هنوز سوالی در ذهن شما است می‌توانید در کادر نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین پذیرای تجربیات، پیشنهادات و نظرات شما هستیم.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها