هزینه مدیریت سایت چقدر است؟ ? ( کلاه سرتان نرود ? )

هزینه مدیریت وبسایت

هزینه مدیریت سایت چقدر است و این هزینه ها چه کمکی در کسب و کار ما خواهد کرد؟ شاید این سوال خیلی از کسب و کارها باشد. اگر دقت کرده باشید اکثر مشاغل رو به سمت فضای آنلاین آورده و کمتر شغلی را پیدا می‌کنید که در بدترین شرایط یک سایت برای کارشان نداشته باشند. برای برآورد هزینه مدیریت سایت باید به چند سوال زیر پاسخ داد:

 • سایت شما با چه زبانی برنامه نویسی شده است؟
 • آیا توسط خودتان یا یک طراح سایت حرفه ای ساخته شده؟
 • سایت دارای چه ویژگی‌هایی است؟

قیمت و تعرفه طراحی سایت به عوامل مختلفی مانند: نوع پیاده سازی سایت؛ سایتی که با وردپرس طراحی می‌شود قطعا ارزان‌تر از سایت‌هایی است که با کدهای برنامه نویسی ساخته می‌شوند، گرافیک سایت؛ مثلا اگر گرافیک و طرح خاصی را برای سایت خود در نظر گرفته باشید باید هزینه یک گرافیست حرفه‌ای را نیز متقبل شوید و هزینه پشتیبانی و… بستگی دارد.

عوامل دیگری که در قیمت یک پروژه تاثیر گذار است مربوط به امکانات مورد نیاز کارفرما است. هزینه طراحی سایت فروشگاهی یا یک سایت شرکتی مسلما متفاوت است. همانطور که در تعیین قابلیت ها و امکانات سایت هیچ محدودیتی وجود ندارد، به مراتب قیمت آن نیز سقف مشخصی ندارد و به تناسب قابلیت ها تغییر می کند.

به دلیل این متغیرها (و بسیاری موارد دیگر)، وب سایت‌ها می‌توانند بین 100 هزار تومان برای یک وب سایت شخصی تا چند میلیون تومان برای یک سایت شرکتی یا فروشگاهی هزینه بردار باشند. برای ساده‌تر کردم مفاهیم مدیریت یک سایت ما برای شما خدمات  وظایف یک مدیر سایت و همچنین هزینه این وظایف را در انتهای این مقاله آورده ایم.

در پایان این مقاله، شما می توانید هزینه ادمین سایت برای سایت شخصی یا کاریتان را حساب کنید و به پیشرفت کارتان کمک کنید. قبل از پرداختن به تعرفه مدیریت سایت اجازه دهید به هزینه هایی که یک سایت برای ما دارد اشاره کنیم.

برای داشتن یک سایت چند بار باید هزینه کنیم؟

اگر به طور واضح بخواهیم به شما بگوییم، شما باید در 3 بخش برای سایتتان هزینه کنید.

 1. طراحی و ساخت سایت
 2. هزینه مدیریت وب سایت
 3. هزینه بهینه سازی یا سئو

اگر به فضای آنلاین و جذب مخاطبین و مشتریان مختلف علاقمندید شما باید در این سه بخش هزینه کنید. اما چرا؟

مقاله مرتبط: طراحی سایت چیست؟

چرا باید طراحی سایت را برون سپاری کنیم؟

طراحی و ساخت سایت شاید از نظر شما کاری بسیار ساده و کم هزینه باشد، اما این کار اولین قدم شما برای دریافت مشتری و مخاطب بیشتر است. هزینه مدیریت سایتاگر شما بجای پرداخت هزینه فرد یا شخصی را برای طراحی سایت شخصی خود بگذارید که اطلاعات و تجربه کافی این کار را نداشته باشد، نباید به پیشرفت و جذب مخاطب هم فکر کنید. علت این حرف ما این است که تجربه های طراح های سایت در بازاریابی و ارتباط موثر با مخاطب باعث پیشرفت شما می‌شود نه صرفا طراحی یک سایت. پس بهتر است هزینه طراحی وب سایت را به شرکت های مختص به این کار بسپارید.

هزینه مدیریت وب سایت

اگر شما یکبار سایت خود را طراحی کنید و دیگر این سایت را کنار بگذارید تا مشتری به خودی خود جذب شود باید بگوییم که سخت در اشتباهید. گاهی اوقات نیاز است که سایت را تغییراتی دهیم و یا از آپدیت‌های جدید استفاده کنیم، همچنین نظارت بر گزارش ها و … را هر چند وقت یکبار بررسی کنیم.

هزینه بهینه سازی یا سئو

اگر قرار است در گوگل دیده شوید و بازدید پیج شما بالا رود باید در این بخش هزینه کنید و کار را به کسانی که در زمینه سئو کاملا تخصص دارند بسپارید. اگر نمی‌دانید بهینه سازی سایت چیست مقاله سئو چیست را بخوانید.

بزرگترین تصمیمی که شما باید بگیرید این است که آیا خودتان مدیر سایت باشید یا از یک سرویس کاملاً مدیریت شده استفاده کنید.

اما ادمین یک سایت کیست و چه کاری انجام می‌دهد و چرا باید قیمت مدیریت سایت را بدانیم؟

ادمین سایت کیست؟

وب‌مستر حرفه‌ای، ادمین یا مدیر سایت، در واقع آچار فرانسه‌ای فوق العاده و کاربلد است که می‌تواند طیف وسیعی از نیازمندی‌های کسب‌وکار آنلاین شما را تأمین کند. نگهداری، به روزرسانی ،توسعه و پشتیبانی همه ‌جانبه سایت شما فقط از طریق وبمستری محقق می‌شود. مهمترین وظیفه یک ادمین بررسی، نظارت و رفع ایرادات است تا سایت شما درست کار کند. پس آیا واقعا ارزش آن را دارد تا هزینه ادمین سایت بپردازیم؟

خدمات مدیریت سایت چیست؟ وظایف ادمین سایت

به این نوع خدمات به اصلاح خدمات شغل وبمستری هم گفته می‌شود. خب حالا که قرار است قیمت مدیریت وبسایت را بدانیم و برای آن هزینه مدیریت سایت کنیم باید بدانیم که چه خدماتی را قرار است دریافت کنیم:هزینه مدیریت سایت

 • مدیریت سایت
 • بروز رسانی سایت و آپدیت های روزمره
 • تولید محتوا با توجه به نیاز کارفرما
 • درج مقالات، تصاویر، فیلم، محصولات جدید شرکت و…
 • ایجاد تغییرات در سایت
 • پشتیبانی از کاربران سایت
 • پاسخگویی به بازدید کنندگان سایت
 • بررسی و نظارت بر ورودی های سایت
 • بررسی صفحاتی که کاربران با دیدن آن از سایت خارج می شوند
 • بررسی صفحاتی که مدت هاست به روز نشده اند و به روز کردن آن ها
 • بررسی سایت های پر بیننده و مرتبط با سایت جهت در خواست لینک و یا تبلیغات در آن سایت ها
 • نظر خواهی در مورد گرافیک و طراحی وب سایت و سرعت بارگزاری صفحات از کاربران و بهبود آن ها
 • بررسی صحت لینک‌های موجود در سایت
 • بررسی وضعیت سرور وب‌سایت (آپتایم)
 • بررسی و بهبود منظم مشکلات کاربران در رابطه با کارآیی وبسایت
 • بررسی مشکلات تکنیکال سئو و گزارش به کارفرما

به کدام شرکت ها تعرفه مدیریت وب سایت را بپردازیم؟

خب حالا که دیگر می‌دانیم ادمین یک سایت چیست و وظیفه یک ادمین چیست و چه خدماتی را ارائه می‎دهد، سوال اصلی این است که خدمات وبمستری یا هزینه مدیریت سایت را به چه شرکتی واگذار کنیم؟

قیمت ادمین سایت در هر شرکتی متفاوت است. این تفاوت به دلیل کیفیت کار و همچنین ارائه خدماتی است که شرکتها به شما می‎دهند. اما چند فاکتور مهم که در خدمات وبمستری یا تعرفه پشتیبانی سایت وجود دارد به شرح زیر است.

به این شرکت ها  اعتماد کنید:

 1. شرکت هایی که نمونه کارهای طراحی سایت خوبی دارند.
 2. شرکت هایی که سایت آنها مناسب و اصولی طراحی شده است.
 3. شرکت هایی که به شما مشاوره رایگان می‎دهند.
 4. شرکت هایی که به صورت فیزیکی دارای شرکت هستند. ( کسانی که آدرس فیزیکی ندارند یا به صورت فریلنسر کار می‌کنند، امکان ارائه خدماتشان ضعیف و غیر قابل اعتماد هستند و دیگر نمی‌توانید انتظار بازگشت و بازخورد خوبی داشته باشید)
 5. شرکت هایی که تعرفه مدیریت سایت آنها مشخص است و براساس میزان هزینه شما قیمت نمی‌دهند. (برخی از شرکت ها در قدم اول نگاه به میزان بودجه شما می‌کنند و بعد قیمت می‌دهند، هرچه شما هزینه بیشتری داشته باشید از شما پول بیشتری دریافت خواهند کرد)
 6. شرکت هایی که سایت آنها معتبر است و روی سایت خودشان کار کرده اند. (از ظاهر سایتها می‌توان فهمید که کدام شرکت ها معتبر و کدام شرکت ها فقط برای دریافت هزینه سایتی برای خودشان طراحی کرده اند)

تعرفه مدیریت سایت آوش تک

ما برای راحتی مشتریان تعرفه ادمین سایت را چند دسته کرده ایم که به شرح زیر است:

هزینه مدیریت سایت

ماهیانه: 950 هزار تومان ماهیانه: 1300,000  تومان ماهیانه: 1800,000 تومان ماهیانه: 2,000,000 تومان
پلن A مدیریت سایت پلن B مدیریت سایت پلن C مدیریت سایت پلن D مدیریت سایت
آپدیت وردپرس آپدیت وردپرس آپدیت وردپرس آپدیت وردپرس
ویرایش، تغییرات و حذف در منو، پست‌ها، اخبار و مطالب قبلی سایت ویرایش، تغییرات و حذف در منو، پست‌ها، اخبار و مطالب قبلی سایت ویرایش، تغییرات و حذف در منو، پست‌ها، اخبار و مطالب قبلی سایت ویرایش، تغییرات و حذف در منو، پست‌ها، اخبار و مطالب قبلی سایت
پاسخ به کامنت‌ها براساس توضیحات کارفرما پاسخ به کامنت‌ها براساس توضیحات کارفرما پاسخ به کامنت‌ها براساس توضیحات کارفرما پاسخ به کامنت‌ها براساس توضیحات کارفرما
بررسی و نظارت امنیتی سایت بررسی و نظارت امنیتی سایت بررسی و نظارت امنیتی سایت بررسی و نظارت امنیتی سایت
آپلود اخبار و مقالات سایت بصورت تصویر و متن(۱ الی ۴ پست در ماه) آپلود اخبار و مقالات سایت بصورت تصویر و متن(5 الی 8 پست در ماه) آپلود اخبار و مقالات سایت بصورت تصویر و متن(9 الی 13 پست در ماه) آپلود اخبار و مقالات سایت بصورت تصویر و متن(14 الی 24 پست در ماه)
بهینه سازی داخلی مقالات و اخبار در هر پست بهینه سازی داخلی مقالات و اخبار در هر پست بهینه سازی داخلی مقالات و اخبار در هر پست بهینه سازی داخلی مقالات و اخبار در هر پست
نظارت بر گزارشات Search Console نظارت بر گزارشات Search Console نظارت بر گزارشات Search Console نظارت بر گزارشات Search Console
بررسی مشکلات تکنیکال سئو و گزارش به کارفرما بررسی مشکلات تکنیکال سئو و گزارش به کارفرما بررسی مشکلات تکنیکال سئو و گزارش به کارفرما بررسی مشکلات تکنیکال سئو و گزارش به کارفرما
ارائه پیشنهادات ویژه برای ارتقا و پیشرفت سایت ارائه پیشنهادات ویژه برای ارتقا و پیشرفت سایت ارائه پیشنهادات ویژه برای ارتقا و پیشرفت سایت ارائه پیشنهادات ویژه برای ارتقا و پیشرفت سایت
آپلود تصاویر در سایت به‌صورت سئو شده

(۱ الی ۴ پست در ماه)

آپلود تصاویر در سایت به‌صورت سئو شده

(5 الی8 پست در ماه)

آپلود تصاویر در سایت به‌صورت سئو شده

(9 الی 13 پست در ماه)

آپلود تصاویر در سایت به‌صورت سئو شده

(14 الی 24 پست در ماه)

 • آخر هر ماه گزارش کاری به کارفرما ارائه می گردد
 • قبل از ارائه قرارداد سایت کارفرما آنالیز خواهد شد.

هزینه مدیریت سایت وردپرس

نگهداری سایتهای وردپرسی همیشه ارزان تر و به صرفه تر از سایتهایی است که با کدنویسی های مختلف پیاده سازی شده اند. یک نکته مثبت برای مدیریت سایت وردپرسی آسان بودن کار با پنل آن است. شما می‌توانید با یک آموزش از شرکتهای معتبر این کار را انجام دهید.

اگر برای وبسایت خود نیاز به ادمین سایت حرفه ای و توانا دارید که بتواند به پیشرفت و آینده شما کمک فراوانی کمک، درست آمده اید. آوش تک در ارائه خدمات وبمستری و مدیریت سایت شما بهترین راهکارها برای پیشرفت کسب و کار شما خواهد داد.

اگر نیاز به مشاوره دارید همین الان روی عکس زیر کلیک کنید.مشاوره رایگان آوش تک

برای داشتن یک سایت چند بار باید هزینه کنیم؟ ⭐

نگران نباشید در این مقاله تعداد دفعاتی که باید هزینه یک سایت را بدهید گفته ایم و دلیل اینکه چرا باید در آن بخش هزینه کنیم هم وجود دارد.

خدمات مدیریت سایت چیست؟ ⭐⭐

مدیریت سایت بروز رسانی سایت و آپدیت های روزمره تولید محتوا با توجه به نیاز کارفرما درج مقالات، تصاویر، فیلم، محصولات جدید شرکت و… ایجاد تغییرات در سایت پشتیبانی از کاربران سایت پاسخگویی به بازدید کنندگان سایت بررسی و نظارت بر ورودی های سایت بررسی صفحاتی که کاربران با دیدن آن از سایت خارج می شوند ادامه را در مقاله بخوانید

به کدام شرکت ها تعرفه مدیریت وب سایت را بپردازیم؟⭐⭐⭐

شرکت هایی که نمونه کارهای طراحی سایت خوبی دارند. شرکت هایی که سایت آنها مناسب و اصولی طراحی شده است. شرکت هایی که به شما مشاوره رایگان می‎دهند. بهترین شرکت ها را در مقاله بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها
مهمان
یلدا
2 سال قبل

سلام ببخشید حقوق وردپرس کار چقدره؟