7 دلیل اینکه چرا باید یک وبسایت داشته باشیم؟🤔

وبسایت

حتما تا به حال به  شما هم پیشنهاد داشتن یک وبسایت شده و شما هم از خودتان پرسیده اید  چرا باید سایت داشته باشیم ؟ دلیل طراحی سایت چیست؟

تا به حال شده یک روز خود را بدون گشتن در سایت های خبری یا سایت های مورد علاقتان و یا حتی بدون خرید کردن از سایتی بگذرانید؟

تا به حال شده اطلاعاتی را بخواهید و به دنبال آن در جایی به جز فضای اینترنت آن را جست و جو کنید؟ و یا با چند کلیک یا لمس گوش هایمان به این اطلاعات دست پیدا می‌کنی؟

یکی از روش های بازاریابی و یا تبلیغ کسب و کارها طراحی یک وبسایت است. طراحی یک وبسایت می‌تواند کمک فراوانی به شما در زمینه دیجیتال مارکتینگ کند. توجه داشته باشیم که امروزه اینترنت مانند یک دفترچه تلفن عمل می‌کند و همه ما برای پیدا کردن یکسری اطلاعات دائما در آن به دنبال جدید ترین ها می‌گردیم. اهمیت داشتن وبسایتحتی برای خریدن ساده ترین وسایل و نیازهای زندگی هم قبل از خرید از فروشگاه ها اول یک سری به وبسایت های مختلف می‌زنیم و بعد خرید می‌کنیم. حتی در بیشتر موارد به فروشگاه ها هم سر نمیزنیم و در همان سایت های مورد نظر خریدمان را انجام می‌دهیم.

برای اینکه بهتر بدانیم چرا باید برای کسب  و کار خود سایت داشته باشیم این مقاله را تا انتها بخوانید.

سایت چیست؟ اهمیت سایت شرکت

یک وب سایت مجموعهای از صفحات به هم پیوسته است که از طریق یک آدرس قابل دسترسی هستند؛ صفحاتی که شامل متن، تصویر، قالبهای مختلف و … میشوند.

وب سایت ها از طریق مرورگرهای وب قابل دسترسی هستند. یک مرورگر وب یک برنامه کامپیوتری است که قادر به دانلود و نمایش فایل ها و اجزای تشکیل دهنده وب سایت می باشد.

سایت یک مکان برای تبلیغات است و یا دادن آگاهی  به دیگران است. اما در یک وبسایت اطلاعات به درد بخوری می‌توان گذاشت که شامل:

 • اطلاعات از کسب و کارها
 • نحوه تماس با شما
 • تبلیغ کردن کسب و کارتان
 • اطلاعاتی درباره شرکتتان
 • گذاشتن امکان خرید کردن ( خرید آنلاین)
 • گذاشتن نمونه کارها
 • و…..

مزایای راه اندازی سایت و چرا طراحی سایت مهم است؟

در این قسمت شما را با مزایای داشتن سایت شرکتی و یا هر نوع سایتی آشنا خواهیم کرد.

    1-استفاده همگانی از وبسایت

امروزه هر انسانی با کمترین سطح سواد و یا حتی کسانی که سواد خواندن و نوشتن را ندارند هم از اینترنت استفاده می‌کنند. حتما برای شما هم پیش آمده که در اطرافتان کسی باشد که سواد استفاده از گوشی های هوشمند و یا کامپیوتر را نداشته باشد و از شما سوال کند که فلان مطلب را برای من در اینترنت سرچ می‌کنی؟استفاده همگانی

یا حتی برای پیدا کردن یک پزشک هم در اینترنت سرچ خواهیم کرد که مثلا پزشک خوب در تهران، یا برای تهیه دستور پخت غذای مورد علاقه مان، یا برای خرید لباس های جدید

پس شما می‌توانید با تولید محتوای مناسب و جذاب مخاطب را به سمت خودتان بکشید.

پس داشتن یک وبسایت می‌تواند تمامی مخاطبان چه کسانی که مستقیم به دنبال شما هستند و یا غیر مستقم با شما در ارتباط باشند.

   2-داشتن اعتبار بیشتر

هنگامی که ما بدنبال مطلبی در اینترنت می‌گردیم و با یک سایت مواجه می‌شویم که اطلاعات مفیدی از آنچه که ما می‌خواستیم در اختیارمان می‌گذارد اعتماد زیادی به آن وبسایت خواهیم کرد و در جست و جو های بعدی و یا حتی خرید از آن وبسایت استفاده می‌کنیم.

فرض کنید که شما در کسب و کارتان هنوز وبسایتی را تهیه نکرده اید.  مشتری که می‌خواهد از شما خرید کند و شما موفق به بازاریابی شده اید، به دنبال شما در فضای اینترنت می‌گردد و هیچ نشانی از شما در آنجا پیدا نمی‌کند. حتما از خودش سوال می‌کند یک کسب و کار چرا نباد یک سایت با کمترین امکانات را داشته باشد؟  وبسایت شما در واقع همان آدرش شماست اما در فضایی دیگر

اما در چنین شرایطی اگر رقیب شما به این نکته توجه کرده باشد و وبسایتی را برای خود تهیه کرده باشد حتما بعد از جست و جو مشتری به سمت رقیب شما خواهد رفت شک نکنید.

   3-اجرا کردن یکی از مهمترین روش های بازاریابی

با داشتن یک وبسایت شما می‌توانید یکی از روش های نوین بازاریابی را تجربه کنید. از اساسی ترین روش های بازاریابی در زمان حال داشتن وبسایت و کار کردن بر روی رتبه سایت یا همان سئو شماست. همه ما وقتی یک محصول یا اطلاعاتی را در اینترنت سرچ می‌کنیم اولین تا چهار و پنجمین سایتی را که مرورگر به ما نشان می‌دهد را برای کسب اطلاعات یا خرید کردن انتخاب می‌کنیم. دیجیتال مارکتینگفرض کنید شما فروشنده یک محصولی هستید و بر روی سئو سایت خود کار کرده اید، مشتری بعد از سرچ کردن شما را که در ردیف 1 تا 5 هستید را می‌بیند و به شما اعتماد می‌کند و خرید می‌کند. چقدر این روش می‌تواند در افزایش فروش ما تاثیر گذار باشد؟

و یا حتی شما آموزش یک دوره را به صورت فیلم یا کپچر درست کرده اید و در داخل وبسایت خود می‌گذارید با این روش روزانه چند نفر که به دنبال اطلاعات شما هستند از شما خرید می‌کنند؟

   4-تنبلی در خرید

با شرایط فعلی که شامل آلودگی هوا، مریضی های فراوان، تنبلی در خرید، نداشتن وقت کافی برای سر زدن به فروشگاه ها، حق انتخاب بیشتر دیگر کمتر کسی به سراغ قدم زدن به خیابان ها و جست و جوی یک محصول که نمی‌دانیم کدام سمت از شهر است می‌رود. یا حتی شما فروشنده یک محصول خاص هستید و در شهری این محصول پیدا نمی‌شود آیا دیگران مجبور به خرید از شما نیستند؟

آمار و ارقام های خرید های اینترنتی بیش از اندازه بالاتر از آن است که ما می‌دانیم.

   5-ثبت اطلاعات مشتریان

به دو دلیل دیگر در این بخش داشتن یک وبسایت خوب است:

 1. فرض کنید شما اطلاعات خود را در یک مهمانی، مراسم، جشنواره، نمایشگاه و …. به مشتری داده اید و او آن لحظه اطلاعات شما را یادداشت نمی‌کند شما نام، شماره تماس، آدرس و… به مشتری داده اید اما پس از مراسم چند دقیقه این اطلاعات در ذهن مشتری می‌ماند به جز نام شما و حرفه شما؟ مشتری پس از فراموش کردن اطلاعاتتان نام شما را در اینترنت سرچ می‌کند و هیچ اطلاعاتی از شما نمی‌بیند، شما را به کلی فراموش می‌کند.ثبت اطلاعات مشتری
 2. در وبسایت خود بخشی را می‌توانید داشته باشید که مشتری در آن ثبت نام کند در این بخش می‌توانید اطلاعاتی مانند: نام، نام خانوادگی، ایمیل و شماره تلفن مشتری را بگیرید. شما با استفاده از بازاریابی موفق به دریافت اطلاعاتی از مشتری شده اید و می‌توانید هر زمان که می‌خواهید با او تماس بگیرید و محصول خود را به او بفروشید.

   6-پیدا کردن مشتری های جدید

در فضای وب، گستره ای وسیع و روش های مختلفی برای تبلیغات و دیده شدن وجود دارد. شما تا به حال در شرکت خود و یا فروشگاه و مغازه خود یکسری مشتری داشته اید که یا گذری بوده اند و یا ثابت، با داشتن یک وبسایت شما می‌توانید مشتری های جدید را به سمت مکان فیزیکی خود بکشید. کسانی که تا به حال شما را نمی‌شناختند و از شما خرید نکرده بودند با یک سرچ در گوگل به راحتی با کسب و کار شما آشنا می‌شوند و از مشتری های ثابت شما می‌شوند.

   7-نشان دادن محصولات متنوع

 1. حتما پیش آمده که با مشتری سر رنگ و نوع محصول کیفیت و یا خدماتتان بحث کنید. با داشتن یک وبسایت به راحتی می‌توانید این گفت و گوها را کمتر کنید. برای هر موردی که مشتری می‌خواهد به راحتی می‌توانید به او بگویید که در سایتتان موجود است.
 2. می‌توانید انواع محصولات را با خدمات متنوع در اسیتتان قرار دهید و با هم صنفان خود رقابت کنید.
 3. خیلی از مشتری هایی که با به دنبال محصولات شما می‌گردند، با ساعات کاری شما هماهنگ نیستند و نمی‌توانند در آن ساعات به شما مراجعه کنند. با داشتن یک وبسایت 24 ساعت می‌توانید در اختیار مشتریان خود باشید.
 4. سایت مانند یک بوم بزرگ می ماند که امکان انتقال اطلاعات کامل از محصول و خدمات را دارد.

چند مورد که قبل از طراحی سایت باید بدانیدوب سایت

در هر کسب و کاری که هستید داشتن یک  سایت نیاز شماست .چرا ؟
سایت مکانی برای نشان دادن کسب و کار شماست .چه به مشتری چه به رقبا
حتی اگر کسب و کاری دارید که فکر می کنید که در اینترنت سرچ نمی شوید (که البته این تفکر شماست) مشتری یا هر کسی که اطلاعاتی را بخواهد در فضای اینترنت سرچ میکند، شما یک سایت دارید با کلی اطلاعات مفید و بعد از مدت ها به برند تبدیل می شوید.

1-ما چند نوع سایت داریم؟

ما چندین نوع سایت داریم:

 • خبری
 • شرکتی
 • فروشگاهی
 • آموزشی
 • شخصی
 • و…..

اما من برای شما کار را راحت تر می‌کنم و به شما برای انتخاب بهتر خواهم گفت که دو نوع سایت داریم:

سایت شرکتی یا شخصی: سایتی که شخص یا شرکت می‌تواند هر نوع اطلاعات، محصولات و یا خدماتی را داخل آن قرار دهد. اما در این نوع سایت ها نمی‌توانید خدمات فروش یا فروش آنلاین داشته باشید.

سایت فروشگاهی: در این نوع سایت ها شما می‌توانید فروش آنلاین داشته باشید و مشتریان از شما در سایت خرید کنند و شما محصول را برای آنها بفرستید. علت گران تر بودن سایت های فروشگاهی امکان خرید مشتریان به نسب سایت های شرکتی است.

2-علت گرانی طراحی وبسایت چیست؟

شرکت های طراحی وبسایت را بررسی کنید. به راحتی وبسایت خود را به دست هر شرکتی نسپارید. حتما از شرکت بپرسید علت گران تر بودن طراحی آنها به نسب دیگر شرکت ها چیست. یک نکته مهم اینگه برای طراحی وبسایت نباید بیش از یک مبلغی بپردازید.

3-مشخصات یک سایت استاندارد

حتما در قراردادتان ذکر کنید که چه چیزهایی می‌خواهید و قبل از طراحی یک سری اطلاعات در مورد یک سایت استاندارد تهیه کنید تا بدانید که چه چیزهای باید در وبسایت شما قرار بگیرد. در زیر چند نکته مهم را برای شما نوشته ام:طراحی وبسایت

 1. محتوای اصولی باید داخل سایت گذاشته شود.
 2. صفحه درباره ما و تماس با ما باید جذاب باشد.
 3. در سایت حتما باید از هدینگ های مناسب استفاده شود.
 4. سایت مپ
 5. فایل ربات
 6. لینک های مناسب
 7. تصاویر بهینه
 8. متن جایگزین تصاویر
 9. ریسپانسیو بودن سایت
 10. متای مناسب
 11. سرعت مناسب سایت
 12. استفاده از هاست مناسب
 13. گذاشتن صفحه وبلاگ

اگر هر کدام از این مطالب برای شما گنگ یا گیج کننده بود می‌توانید با مشاوره آوش تک در ارتباط باشید تا رایگان برای شما توضیح دهیم.

 

در نهایت داشتن یک سایت به اعتبار شما در بین رقبا، افزایش فروش، اعتماد مشتریان، دادن اطلاعات بیشتر، کمک به قسمت فروش مجموعه و…. کمک زیادی خواهد کرد. شاید فکر کنید که کسب و کار شما به هیچکدام از علت هایی که در مقاله گفته شد نیاز ندارد، اگر این فکر را می‌کنید میتوانید با ما یا مشاوره آنلاین در ارتباط باشید و کسب و کار خود را برای ما توضیح دهید تا به شما بگوییم که چرا به یک وبسایت نیاز دارید.

برای دانلود نسخه pdf کلیلک کنید.

مزایای راه اندازی سایت و چرا طراحی سایت مهم است؟ ⭐

استفاده همگانی از وبسایت داشتن اعتبار بیشتر اجرا کردن یکی از مهمترین روش های بازاریابی تنبلی در خرید توضیحات و ادامه را در مقاله بخوانید

چند نوع سایت وجود دارد؟ ⭐⭐

خبری شرکتی فروشگاهی آموزشی شخصی اما توضیحات را در مقاله بخوانید

علت گرانی طراحی وبسایت چیست؟ ⭐⭐⭐

علت گرانی متفاوت بودن خدمات و کارایی سایتها است که در مقاله توضیحات را بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

2
دیدگاه بگذارید

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 موضوع کامنت
1 پاسخ به موضوع
0 دنبال کنندگان
 
کامنت‌های بیشتر
داغترین کامنت‌ها
2 صاحب نظر
فریده سبزرویبهنام آخرین صاحب نظران
  اشتراک گذاری  
جدیدترین‌ها قدیمی‌ترین‌ها بیشترین رای
اطلاع از
بهنام
مهمان
بهنام

سلام خسته نباشید دوست عزیز.به نظر شما فروش ازطریق سایت بیشتر جواب میده یا اینستاگرام؟

لوگو شرکت آوش تک

بازاریابی و فروش

طراحی سایت و سئو

عضویت در خبرنامه

© تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به سفیر شهر فناوری آوش می‌باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. طراحی سایت: آوش تک

Open chat
کمک میخوای؟
سلام
ما آنلاین هستیم میتونیم کمکت کنیم؟