پشتیبانی سایت | تعرفه پشتیبانی سایت | نگهداری سایت

پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت به طور کلی به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که یک فرد یا یک تیم برای امنیت سایت و به روز نگه داشتن آن انجام می‌دهند.

اگر صاحب یک سایت باشید می‌دانید که ممکن است برای سایت شما مشکلاتی پیش بیاید که خسارت جبران ناپذیری داشته باشد، کار پشتیبان سایت این است که این مشکلات را شناسایی کند و خطاهای احتمالی سایت را رفع کند.

اما خدمات پشتیبانی در طراحی سایت چیست؟

به طور دقیق وظایف پشتیبانی وب‌سایت چیست؟

چرا باید برای سایت خود پشتیبان داشته باشیم؟

پشتیبانی وبسایت شامل چه مواردی است؟

تعرفه پشتیبانی سایت چقدر است؟

در این مقاله قصد داریم به سوالات بالا پاسخ بدهیم، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

پشتیبانی سایت یعنی چه؟

پشتیبانی سایت چیست؟ هر سایتی که طراحی می‌شود، نیاز به خدمات پشتیبانی سایت دارد. فرئی که این کار را برعهده می‌گیرد موظف است که تمام توجهش به سایت باشد تا هر مشکلی که ممکن است برای هر قسمتی از سایت رخ دهد را سریع شناسایی کند و جلوی آن را بگیرد.

پشتیبانی وب سایت بسیار مهم است؛ فرض کنید ما صاحب یک سایت فروشگاهی هستیم. این سایت روزانه هزاران بار بازدید دارد و فروش خوبی هم از طریق سایت خود داریم. اما ناگهان یک باگ امنیتی برای سایت پیش می‌آید که ما متوجه آن نمی‌شویم و پس از آن اطلاعات کاربران سایت ما به بیرون درز پیدا می‌کند.

در این موقعیت چه اتفاقی برای کسب و کار ما می‌افتد؟

در این صورت تمام تلاش‌هایی که برای کسب اعتبار برند خود انجام داده‌ایم، در عرض چند ثانیه از بین می‌رود و حتی ممکن است کسب و کار ما، به خاطر یک خطا، نابود شود.

دانش پشتیبانی وب سایت چیست؟

این امر نیاز به دانش فنی و تخصصی زیادی دارد. یک سایت از زمانی که طراحی می‌شود باید در دوره‌های کوتاه مدت، به صورت مرتب چک شود و تغییرات یا تعمیرات لازم بر روی آن اعمال شود.

انواع خدمات پشتیبانی وب‌سایت

خدمات پشتیبانی سایت، شامل موارد زیادی می‌شود و یک پشتیبان سایت وظایف زیادی دارد. به مجموعه اقداماتی که بعد از طراحی یک سایت، بر روی آن سایت انجام می‌شود، پشتیبانی وب سایت گفته می‌شود.

پشتیبانی وب سایت به دو دسته پشتیبانی فنی و پشتیبانی محتوایی سایت تقسیم می‌شود.

پشتیبانی فنی سایت

هر سایتی بسته به نوع فعالیت و عملکرد خود نیاز به استفاده از خدمات پشتیبانی فنی دارد. دراین مدل، تیم یا فرد پشتیبان سایت، هر روز عملکرد سایت را چک می‌کنند، تا اگر نشانه‌ای غیر عادی دیدند به سرعت آن را بررسی کنند.

تعرفه پشتیبانی سایت وردپرس

پشتیبانی فنی سایت مربوط به حیات اصلی سایت است. این کار نیاز به تخصص و مهارت جدی دارد. این خدمت تا اندازه‌ای اهمیت دارد که اگر به خوبی انجام نشود ممکن است از دسترسی خارج شود.

موارد پشتیبانی وب سایت به شکل زیر است:

به روز رسانی نرم‌افزارها، پلاگین‌ها و افزونه‌های وبسایت

یکی از مهم‌ترین وظایف پشتیبان سایت آپدیت و به روز رسانی سیستم مدیریت محتوا و پلاگین‌ها و افزونه‌هایی است که بر روی این CRM نصب شده‌اند.

پلاگین‌ها یا قالب‌هایی که بر روی سایت نصب می‌کنیم، ممکن است دارای حفره‌های امنیتی یا راه‌های نفوذی باشند که در نسخه‌های به روز رسانی شده این خطاها شناسایی می‌شوند و از بین می‌روند.

اصلی‌ترین دلیل هک سایت‌های وردپرس به روز نبودن سایت وپلاگین‌ها و نفوذ هکرها از طریق باگ‌های امنیتی است.

بهبود سرعت وبسایت

سرعت بالا آمدن و بارگذاری یک وبسایت برای کاربران بسیار اهمیت دارد. اگر سرعت بالا آمدن سایت شما کند باشد مخاطب در همان لحظه از سایت خارج می‌شود، این رفتار کاربر تاثیر منفی بر روی سئو سایت شما می‌گذارد. هم‌چنین دسترسی سریع افراد به بخش‌های مختلف سایت شما نیز اهمیت زیادی دارد.

طراحی و پشتیبانی سایت

پشتیبان سایت باید با استفاده از ابزارها و امکاناتی سرعت بارگذاری سایت شما را بهینه کند.

گرفتن نسخه پشتیبان از دیتاها و پرونده‌ها

داده‌هایی مانند عکس، پست، فیلم، بنر و…  که در سایت خود از آن‌ها استفاده می‌کنیم، بسیار مهم هستند. اگر نسخه پشتیبانی وب سایت از این موارد نداشته باشیم ممکن است این پرونده‌ها در آینده از بین بروند. در خدمات پشتیبانی وب سایت به صورت خودکار از پرونده‌ها و اطلاعات سایت شما بکاپ تهیه می‌کنند.

اطمینان از هماهنگی سایت در تمام مرورگرها

کروم، فایرفاکس، سافاری از جمله مرورگرهایی هستند که کاربران زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنند. سایت شما باید به خوبی در همه این مرورگرها نمایش داده شود. این مرورگرها مرتب آپدیت می‌شوند. اگر شما سایت خود را به روز رسانی نکنید امکان دارد در پشتیبانی از این مرورگرها دچار مشکل شوید.

اطمینان از واکنشگرا بودن سایت

واکنشگرا یا ریسپانسیو بودن سایت به معنی سازگاری سایت در موبایل، تبلت، لپ تاپ، کامپیوتر و دیگر دستگاه‌های نمایش است.

امروزه افراد از انواع مختلف دستگاه‌های هوشمند برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند، سایت ما باید برای نمایش درست در تمامی این دستگاه‌های هوشمند طراحی شده باشد.

یک پشتیبان سایت با استفاده از ابزارهایی باید ریسپانسیو بودن سایت را تست کند.

تجزیه و تحلیل عملکرد وب‌سایت

تجزیه و تحلیل وب سایت، با استفاده از داده‌ها و دیتاهای سایت امکان پذیر است. پشتیبان سایت برای تجزیه و تحلیل عملکرد وبسایت با استفاده از ابزارهای مختلف ترافیک وبسایت، رفتار کاربران اندازه گیری و ثبت می‌شود.

پشتیبانی محتوایی سایت

تولید محتوا یونیک و با کیفیت یکی از اصول بهبود سئو سایت شماست. وب سایت‌ها برای اینکه جزو اولین نتایج، جست و جوهای گوگل نمایش داده شوند، محتوا تولید و منتشر می‌کنند.

تولید محتوای حرفه ای و یونیک نقش به سزایی در جذب مخاطب و کاربران دارد. تولید محتوای اصولی به شما این فرصت را می‌دهد تا محصول یا فعالیت خودتان را به کاربران بیشتری معرفی کنید، فروش بیشتری داشته باشید و برند سازی کنید.

آموزش پشتیبانی سایت وردپرس

به خاطر اهمیت موضوع تولید محتوا بسیاری از افراد پشتیبانی محتوای سایت خود را به شرکت‌های تبلیغاتی می‌سپارند. شرکت‌های تبلیغاتی نیز برای قسمت بلاگ این سایت‌ها مقاله‌هایی کاربردی بر طبق اصول سئو می‌نویسند.

وظایفی که شامل پشتیبانی محتوایی سایت است:

 تولید محتوای متنی برای وب سایت:

در خدمات پشتیبانی تولید محتوا از شرکت سرویس دهنده می‌توانید بخواهید که محتوای تمامی بخش‌های سایت شما را تولید و منتشر کند.

به طور معمول شرکت‌های تولید محتوا، وظیفه نوشتن مقالات قسمت بلاگ یا مجله سایت شما را بر عهده دارند. آن‌ها موظف اند محتوایی یونیک، جذاب و کاربردی با توجه به اهداف سایت و جامعه مخاطبان شما تولید کنند.

بهینه سازی موتورهای جست و جو:

محتوایی که برای سایت تولید می‌شود باید طبق اصول سئو نوشته شوند. پشتیبان محتوایی سایت، وظیفه دارد که کلمات کلیدی در ارتباط با کسب و کار شما را پیدا کند و برای آن‌ها مقاله بنویسد.

بعد از آن پشتیبان سایت با استفاده از ترفندهای سئو تلاش می‌کند تا محتوای سایت شما ،در رقابت با سایت‌های دیگر، جزو اولین نتایج جست و جوها نمایش داده شود.

کاربران همیشه بر روی اولین نتایج گوگل کلیک می‌کنند؛ بهینه سازی وب سایت شما و قرار گرفتن در صفحه اول موتورهای جستجو جو بازدید سایت شما را چندین برابر می‌کند و باعث افزایش سود شما می‌شود.

یک پشتیبان متخصص می‌تواند سایت شما را به صدر نتایج جست و جو برساند.

به روز رسانی و آپدیت محتوا:

محتواهای سایت باید به صورت دوره‌ای آپدیت شوند. این کار به بهبود رتبه آن‌‌ها در نتایج موتورهای جست و جو کمک می‌کند. هم‌چنین در گذشته ممکن است شما محتوایی در سایت منتشر کرده باشید که با دانش امروز مطابقت نداشته باشد، یا نیاز به کامل‌تر شدن داشته باشد، که پشتیبان سایت موظف است در مدت زمان‌های معینی، محتواهای سایت را به روز رسانی کند.

چگونه پشتیبان سایت شویم؟

امروزه با رونق کسب و کارهای اینترنتی، درخواست زیادی برای استخدام پشتیبان سایت وجود دارد. پشتیبان سایت باید تمام فرایند پشتیبانی و نگهداری سایت را انجام دهد.

همان‌طور که در این مقاله ذکر شد پشتیبانی وب سایت شامل وظایف متعددی می‌شود که انجام این وظایف از دست یک نفر به تنهایی برنمی‌آید و معمولا یک تیم یا مجموعه ای افراد، خدمات پشتیبانی از سایت را برعهده می‌گیرند.

حقوق پشتیبانی سایت

افراد با دیدن آموزش این کار به راحتی می‌توانند در این حرفه فعالیت کنند. آموزشگاه‌های فنی زیادی وجود دارند که مهارت‌های مربوط به پشتیبانی وب سایت را آموزش می‌دهند. حتی آموزش رایگان این نگهداری نیز در اینترنت موجود است. شما می‌توانید این آموزش‌ها را فرا بگیرید و پس از آن به صورت کارآموز یا کارمند در شرکت‌هایی که نیاز به پشتیبان سایت دارند فعالیت کنید.

هزینه پشتیبانی سایت

قیمت و هزینه پشتیبانی وب‌سایت با توجه به خدماتی که شما درخواست می‌کنید متفاوت است. ممکن است شما فقط درخواست پشتیبانی فنی سایت را داشته باشید و خودتان برای سایت تولید محتوا کنید که در این صورت هزینه سفارش شما کمتر می‌شود.

شما می‌توانید در قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت، مواردی که نیاز به خدمات پشتیبانی را دارید تعیین کنید سپس براساس آن دستمزد پشتیبانی وب سایت و هزینه نگهداری سایت را بپردازید.

همچنین در مطلب با عنوان هزینه طراحی سایت با وردپرس قیمت‌های جدید را اعلام کردیم که پشتیبانی را نیز شامل می‌شود.

فاکتورهای زیر از عوامل تعیین کننده هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت هستند:

  • نوع کاربری سایت
  • تعداد کلمات کلیدی و مقالاتی که باید در سایت درج شود
  • مشکلات سایت
  • تعداد به روزرسانی‌های سایت
  • آموزش نگهداری
  • پشتیبان سئو سایت

تعرفه پشتیبانی سایت وردپرس

حتما شما هم با طراحی سایت وردپرسی آشنا هستید و می‌دانید که ساختن سایت با این روش به مراتب راحت تر و کم هزینه تر از سایت هایی با برنامه نویسی های خاص است. اما بعد از طراحی سایت چه آیا باز هم پشتیبانی وب سایت وردپرس آسان است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب مزایای طراحی سایت با وردپرس را نیز مطالعه نمایید تا از مزایای این سیستم مدیریت محتوا آگاه شوید.

به طور کلی به دلیل دسترسی های آسان به سایتهایی با این روش ساخته شده نگهداری این وب سایتها هم آسان تر است. اگر مقدور به پرداخت هزینه این نگهداری هستید می‌توانید با یک آموزش ساده این کار را خودتان انجام دهید. در غیر این صورت با پرداخت قیمت پشتیبانی سایت با خیالی آسوده سایت خود را به یک پشتیبان حرفه‌ای بسپارید.

کلام آخر

با توجه به افزایش طراحی سایت‌های اینترنتی، موضوع پشتیبانی وب سایت اهمیت زیادی پیدا کرده است. شما با این کار می‌توانید سایت خود را در برابر حملات هکرها یا باگ‌ها و مسائل امنیتی دیگر ایمن نگه دارید. در این مقاله برای شما مواردی را که شامل این خدمات می‌شوند را نام بردیم و نحوه پشتیبانی را توضیح دادیم.

برای دریافت تعرفه پشتیبانی وب سایت کلیک کنید.

مشاوره رایگان آوش تک

 

شما باید نگهداری وبسایت خود را به یک تیم متخصص پشتیبانی و طراحی سایت بسپارید. شرکت طراحی سایت آوش تک در این زمینه فعالیت می‌کند. با تماس با ما و پس از گرفتن مشاوره رایگان می‌توانید از پکیج خدمات پشتیبانی وب سایت آوش تک استفاده کنید.

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها