شگفت انگیز ترین | تکنیک های فروش نرم افزار

شگفت انگیز ترین تکنیک های فروش نرم افزار

اکثر ما برای خرید نیازهایمان و یا گرفتن اطلاعات در مورد محصولی که می‌خواهیم خریداری کنیم اولین کاری که به ذهنمان می‌‍رسد جستجو در فضا اینترنت است. در این بین در چند سال اخیر نقش نرم افزارها و اپلیکیشن های تولید شده هر روز پر رنگ تر می‌شود. همه ما اگر نرم افزار و یا اپلیکیشنی وجود داشته باشد تا اطلاعات کافی و لازمه و همچنین محصولاتی را که می‌خواهیم خریداری کنیم را در خود جای دهد، حاضر به پرداخت هزینه ماهانه یا سالانه این نرم افزارها خواهیم بود. پس با هم به بررسی تکنیک های فروش نرم افزار و اپلیکیشنن ها بپردازیم.

استراتژی فروش نرم افزار

یکی از تکنیک های فروش نرم افزار این است که یکبار خود را جای مشتری قرار دهید و نرم افزار خود را تست کنید ببینید اگر شما جای مشتری بودید باز هم این نرم افزار را می‌خریدید یا خیر؟

اگر جوابتان به این سوال بله بود به همین اکتفا نکنید و از چندین نفر این سوال را بکنید و اجازه دهید قبل از فروش این نرم افزار چند باری نزدیکان شما آن را تست کنند تا ببینید که آیا همه نوع سلیقه ای این نرم افزار را دوست دارند یا خیر. بهتر است اول جامعه هدفتان را مشخص کنید تا نرم افزار را به دست کسانی دهید که علاقه یا نیاز به این نرم افزار دارند تا بتوانید جوابهای بهتری را دریافت کنید.

رفع مشکلات نرم افزار

اگر جواب شما به تست نرم افزار خیر بود و حاضر به خرید این نرم افزار نشدید بهتر است یکبار کامل نرم افزار را چک کنید و ایرادی که شما حاضر به خرید این نرم افزار نشدید را دریابید. سپس مشکل را حل کنید و دوباره تست کنید.

از دیگر تکنیک های فروش نرم افزار این است که حتما نرم افزاری که طراحی می‌کنید user friendly یا کار کردن با آن برای کاربر آسان باشد. اگر نرم افزار شما مشخص نباشد که چگونه باید از آن استفاده کرد و یا هر چیزی در جای خود نباشد به شدت از علاقه کاربر برای ادامه کار با نرم افزار شما جلوگیری خواهد کرد.

اپلیکیشن بازاریابی و فروش

شاید فکر کنید که یکی از تکنیک های فروش نرم افزار، طراحی یک اپلیکیشن است که بتوان با آن بازاریابی و فروش انجام داد. اما باید بگوییم که شما با هیچ اپلیکیشنی نمی‌توانید این کار را انجام دهید. اما علت چیست: بازاریابی یک نرم افزار و یا بازاریابی هر محصول و خدماتی نیازمند فکر و تجربه کاری می‌باشد. دقت داشته باشید که شما یا می‌توانید بصورت سنتی بازاریابی کنید یا بصورت دیجیتال یا همان آنلاین. بازاریابی و فروش کاریست که باید بررسی هایی در آن انجام شود که به هیچ عنوان نمی‌توان از اپلیکیشن ها یا نرم افزار ها برای این کار استفاده کرد. برای درک بهتر بازاریابی و فروش این مقاله را بخوانید.

مراحل فروش نرم افزار

برای فروش نرم افزار خود باید بدانید که:

در مراحل اول بهتر مشکلات نرم افزار خود را بررسی کنید و به دست چند مشتری خود برسانید تا این مشکلات کامل شناسایی و برطرف شوند . بعد به سراغ تکنیک های فروش نرم افزار برویم.

 1. اول جامعه هدف خود را مشخص کنید: بدانید که این نرم افزار برای چه کسانی ساخته شده است.مراحل فروش نرم افزار
 2. لیستی? از کسانی که می‌خواهید نرم افزار را به آنها بفروشید تهیه کنید.
 3. سعی کنید از بازاریابی دیجیتال شروع کنید: اول یک سایت برای خود راه اندازی کنید و تمام امکانات و مزایای سایت خود را در آن بنویسید.
 4. شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید. در هر پست مزایا و بازار هدف را نشان دهید. از روش هایی استفاده کنید که به سمت شما جذب شوند.
 5. بازاریابی حضوری و تلفنی? را فراموش نکنید.
 6. در نمایشگاه ها و جشنواره های مربوط به خود شرکت کنید.
 7. اگر می‌توانید برای چند مشتری خود رایگان این نرم افزار را نصب کنید.
 8. برنامه فروش داشته باشید. سعی کند اگر می‌توانید از نرم افزار های CRM استفاده کنید.مدیریت ارتباط با مشتری
 9. اگر توانایی مالی تبلیغات بنر در سطح شهر و تلویزیون یا رادیو را دارید حتما انجام دهید.

 

نرم افزار بازاریابی

در بند های قبلی گفتیم هیچ نرم افزاری برای بازاریابی وجود ندارد، پس شما باید از تکنیک های فروش نرم افزار استفاده کنید اما شما اگر می‌خواهید فروش موفق و یا مشتری های خود را دسته بندی کنید و بدانید که چه زمانی با چه مشتری نیاز است که ارتباط برقرار کنید، بهتر است که از نرم افزارهای CRM که اطلاعات شما را در خود ذخیره می‌کنند استفاده کنید. این نرم افزارها مخصوص ثبت اطلاعات مشتریان شما و پیگیری تماس و خیلی از کارهایی است که شما آن ها را بر روی کاغذ ?می‌نویسید. داشتن این نرم افزار یا همان CRM به شما کمک می‌کند تا بازار هدف خود را بیشتر بشناسید و لیستی از سرنخ های فروش را در کنار هم داشته باشید.

ویژگی های نرم افزار های بازاریابی:

 • واردن کردن مشتریان در نرم افزار
 • نمایش اطلاعات مشتریان سازمان در صورت نیازمدیریت ارتباط با مشتری
 • تعریف رقیبان سازمان و محصول آن ها به همراه قیمت آن
 • مدیریت قرارداد بازاریابی و فروش
 • تعریف طرح های مختلف بازاریابی
 • تعریف بازارهای هدف
 • تعیین قرار با دیگر شرکت ها و یا اشخاص و یادآوری زمان قرار⏲
 • گزارش گیری از عملکرد در قالب های مختلف
 • ارسال اس ام اس از طریق این نرم افزارها

بهترین روش های تبلیغ نرم افزار

بهترین راه های تبلیغات

برای تبلیغات برای نرم افزار خود از روش های مختلف بازاریابی می‌توانید استفاده کنید. روش سنتی و روش آنلاین، شما می‌توانید برای بهبود بخشیدن به بازاریابی و استفاده  از تکنیک های فروش نرم افزار روش سنتی و دیجیتال را به صورت ترکیبی استفاده کنید.

روش سنتی:

شما می‌توانید بازار هدف خود را مشخص کنید و بازاری که قرار است به آنها این نرم افزار را بفروشید مستقیم به سراغ آنها بروید و نرم افزار را به آنها معرفی کنید. از تکنیک های فروش نرم افزار این است که به صورت حضوری یا به صورت تلفنی با آنها ارتباط برقرار کنید و نرم افزار و مزایایی که برای آنها به دنبال دارد را بگویید . بهتر است در جلسات حضوری یا تلفنی بگویید که این نرم افزار چه مزیتی نسبت به دیگر نرم افزار هایی که تا به حال ساخته شده است دارد و چه نیاز هایی از آنها را برطرف می‌کند.

سعی کنید در نمایشگاه های مربوط به این نرم افزار شرکت کنید. مثلا اگر در مورد تکنولوژی است نرم افزار تولید شده، در نمایشگاه الکامپ و.. شرکت کنید.

بازاریابی سنتی

روش آنلاین:

یکی از بهترین تکنیک های فروش نرم افزار شما می‌توانید برای نرم افزار خود یک سایت طراحی کنید و تمامی ویژگی های این نرم افزار را برای مردم داخل سایت قرار دهید. بهتر است که روی سئو و بهینه سازی سایت خود بیشتر کار کنید تا در صفحات اول گوگل قرار بگیرید و فروشتان بیشتر شود.

از دیگر روش های بازاریابی آنلاین شبکه های اجتماعی هستند. با درست کردن پیج کاری در شبکه های اجتماعی که محبوب مردم می‌باشند و کار برو روی این شبکه ها و مطالعه قوانین لازمه پیج خود را محبوب کنید و فروش نرم افزار را از این طریق داشته باشید.

چگونه نرم افزار بفروشیم:

برای فروش یک نرم افزار مراحل زیر را طی کنید:

 1. اول حتما به بررسی مشکلات نرم افزار خود بپردازید. برای این کار چند نسخه از نرم افزار را به دست مشتری های مختلف برسانید تا نارضایتی? مشتری های مختلف از نرم افزارتان را متوجه شوید، و قبل از انتشار در تعداد بالای نرم افزار به برطرف کردن این مشکلات بپردازید.
 2. یک سایت برای اطلاع رسانی و فروش نرم افزار خود تهیه کنید. در این سایت تمامی اطلاعات مربوط به اپلیکیشن و یا نرم افزار خود را انتشار دهید. امکانات و برتری نرم افزار خود را نسبت به دیگر رقبا در این سایت نشان دهید.
 3. روی سئو سایت خود کار کنید تا سایت شما به رده های اول گوگل بیاید.
 4. یک شبکه اجتماعی شرکتی برای خود تهیه کنید و امکانات و نحوه استفاده از نرم افزار را در این شبکه انتشار دهید. سعی کنید از کسانی که محبوب هستند میان مردم استفاده کنید و تبلیغات اینستاگرامی بروید.
 5. بازار هدف خود را شناسایی کنید و مشخص کنید که به چه کسانی قرار است بفروشید.تبلیغات
 6. بازاریاب تلفنی حرفه ای استخدام کنید و از او بخواهید با بازار هدف شما تماس بگیرد و نرم افزار را معرفی کنید. در معرفی این نرم افزار دقت داشته باشید که امکانات و اینکه چه نیاز هایی از مشتری را برطرف می‌کند را بگویید.
 7. از بازاریابی حضوری غافل نشوید.
 8. در نمایشگاه هایی که مربوط به کار شما می‌شود حتما شرکت کنید. اگر نتوانستید غرفه ای بگیرید حتما چند بازاریاب به نمایشگاه ببرید تا اپلیکیشن شما را به همه معرفی کنند.
 9. یک بیلبورد با به رخ کشیدن امکانات ویژه نرم افزار خود در یک منطقه پر رفت و آمد شهر بزنید. یا اگر نمی‌توانید از بیلبورد های کوچک محلی استفاده کنید.

 بازاریابی نرم افزار

سعی کنید از ساختن نرم افزار ها و یا اپلیکیشن های تکراری خودداری کنید. نرم افزاری بسازید که برای دسته هدف شما کارایی دارد. اگر نرم افزاری مینویسید که تکراری است، حتما یک گزینه جدید و جذاب تر از بقیه رقبا به این نرم افزار اضافه کنید. در بازاریابی نرم افزار دقت داشته باشید که مانور شما بر روی امکانات و برطرف کردن نیاز هایی است که شما طراحی کرده اید.بازاریابی نرم افزار

توجه داشته باشید که برند و یا نامی که برای نرم افزار خود استفاده می‌کنید باید مناسب و جذب کننده ?افراد باشد. از انتخاب نام های تکراری، بی محتوا، نا مرتبط و معمولی بپرهیزید.

 

در فروش محصولات خود دقت داشته باشید که چه خدمات پس از فروشی قرار است ارائه دهید. آیا اصلا توان خدمات پس از فروش را دارید؟

آیا قادر به تغییرات در نرم افزار خود هستید؟  آیا می‌توانید نسخه های جدید با امکانات جدید به مشتریان ارائه دهید یا فقط می‌خواهید همین نرم افزار را بفروشد و دیگر ادامه نمی‌خواهید دهید؟ برای درک بهتر فروش مقاله های بیشتری بخوانید.

برای دریافت نسخه PDF این مقاله اینجا کلیک کنید.

مراحل فروش نرم افزار چیست؟⭐

برای فروش نرم افزار خود باید بدانید که: در مراحل اول بهتر مشکلات نرم افزار خود را بررسی کنید و به دست چند مشتری خود برسانید تا این مشکلات کامل شناسایی و برطرف شوند . بعد به سراغ تکنیک های فروش نرم افزار برویم چند تکنیک اساسی در این مقاله برای شما نوشته شده است

بهترین روش های تبلیغ نرم افزار چیست؟ ⭐⭐

شما به دو روش سنتی و آنلاینت باید نرم افزار خود را تبلیغ کنید تا تمامی جامعه هدفتان را پوشش دهید. برای تبلیغات برای نرم افزار خود از روش های مختلف بازاریابی می‌توانید استفاده کنید. روش سنتی و روش آنلاین، شما می‌توانید برای بهبود بخشیدن به بازاریابی و استفاده از تکنیک های فروش نرم افزار روش سنتی و دیجیتال را به صورت ترکیبی استفاده کنید هردو روش را بخوانید

چگونه نرم افزار بفروشیم؟ ⭐⭐⭐

اول حتما به بررسی مشکلات نرم افزار خود بپردازید. برای این کار چند نسخه از نرم افزار را به دست مشتری های مختلف برسانید تا نارضایتی? مشتری های مختلف از نرم افزارتان را متوجه شوید، و قبل از انتشار در تعداد بالای نرم افزار به برطرف کردن این مشکلات بپردازید. یک سایت برای اطلاع رسانی و فروش نرم افزار خود تهیه کنید. در این سایت تمامی اطلاعات مربوط به اپلیکیشن و یا نرم افزار خود را انتشار دهید. امکانات و برتری نرم افزار خود را نسبت به دیگر رقبا در این سایت نشان دهید. روی سئو سایت خود کار کنید تا سایت شما به رده های اول گوگل بیاید ادامه را در مقاله بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
5 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها
مهمان
مریم کاظمی
3 سال قبل

کاش یه نرم افزار وجود داشت که برنامه فروش رو صفر تا صد میچید

مهمان
مینا احمدی
3 سال قبل

من کلی کلمه کلیدی توی ذهنم دارم ولی نمیدونم که درستن یا برای من سود دارن یا . چه کنم ؟

مجید محمدی
3 سال قبل
پاسخ به   مینا احمدی

سلام لطفا کلمات کلیدی خودتون را به شماره زیر ارسال کنید تا ما آنالیز کنیم بهتون بگیم کدوم کلمات متونه براتون ورودی داشته باشه
09197570630

مهمان
هادی
3 سال قبل

سلام توی معرفی نرم افزارمون چه چیزهایی رو باید بگیم به مشتری ها؟