شادوبن اینستاگرام چیست؟ | چگونه از شادوبن خارج شویم؟

شادوبن اینستاگرام چیست

شادوبن اینستاگرام هم همانند دیگر الگوریتم های این برنامه برای راحتی و آسایش کاربران این برنامه بوجود آمده است. الگوریتم‌های هر شبکه اجتماعی به دنبال امنیت و آسایش کاربران است؛ مهم‌ترین فاکتور برای ایجاد امنیت کاربران، ایجاد محدودیت برای کسانی است که مزاحمت ایجاد می‌کنند. یکی از این محدودیت ها که اینستاگرام برای ما گذاشته است همین قابلیت شادوبن شدن اینستاگرام است.

محدودیت شادوبن اینستاگرام محدودیتی است که باعث می‌شود پیج کاربری شما کمتر دیده شود و بازدید صفحه شخصی یا کاری شما تا حد زیادی کاهش پیدا کند. اگر شما مدیریت یک صفحه اینستاگرام را برعهده دارید، فرض کنید بازدید چند صد هزارتایی صفحه شما در کمتر از یک هفته تا ۱۰ هزار بازدید کاهش پیدا کند! حتما این مسئله ناراحت‌کننده است و تنها راه‌ برای جلوگیری از شادوبن اینستاگرام رعایت بعضی نکات است.

شادوبن شدن اینستاگرام در واقع یک جور جریمه است که اینستاگرام به صورت کاملا نامحسوس و بدون هیچ اخطار و اطلاع قبلی پیج شما را از دید دیگران مخفی میکنداینستاگرام

در این حالت پست های شما دیگر در اکسپلور اینستاگرام قرار نمیگرد کسی به جز فالورهای شما است نمی تواند  پستهای شما رو ببیند.

اما خیلی از ما به دنبال رفع شادوبن اینستاگرام هستیم. اگر شما هم می‌خواهید بدانید که چجوری بفهمیم شادوبن شدیم و همچنین بدنیال خلاصی از شادوبن هستید این مقاله را دنبال  کنید تا با هم بررسی کنیم.

آنچه در این مقاله میخوانید مخفی کن

شادوبن اینستاگرام چیست و چگونه باعث کاهش بازدید پیج شما می‌شود؟

همانطور که در بالا گفته شد اصطلاح شادوبن در اینستاگرام یکی از محدودیت های برنامه اینستاگرام است که در بعضی پیج ها اعمال می‌شود. پیج هایی که اکشن بن یا شادوبن شدن پیج اینستاگرام را تجربه می‌کنند، تا مدتی در بخش اکسپلور و هشتگ‌ها دیده نمی‌شوند و کاربرانی که از طریق هشتگ‌ها پست‌هایتان را دنبال می‌کنند، دیگر نمی‌توانند پست‌های شما را در بخش هشتگ‌ها ببینند. خود شما هم متوجه جریمه شادوبن می‌شوید. متوجه افت شدیدی در اینگیجمنت اینستاگرام‌ می‌شوید و همچنین تعداد فالوئرهای دریافتیتان رو به کاهش است و یا هشتگ‌هایتان کار نمی‌کند. باور کنید یا نه، شادوبن یک حرکت خوب برای پاکسازی پلتفرم اینستاگرام است.

در این زمان است که با خود می‌گویید چگونه از شادوبن اینستا خارج شویم ؟ که در ادامه این مورد را با هم بررسی خواهیم کرد.

نشانه های شادوبن اولین بار توسط پیج یک عکاس پیگیری شد! این عکاس متوجه شد که پست‌هایش در بخش هشتگ‌ها دیده نمی‌شوند و به دنبال خروج از شادوبن اینستاگرام بود. با توجه به این که کاربران عادی از الگوریتم‌های اینستاگرام اطلاعات کمی دارند، و دلیل آن هنوز هم برای بسیاری از کاربران مشخص نیست. این شخص متوجه شد محدودیتی بر روی پیج اینستاگرامش اعمال شده است که این محدودیت شادوبن اینستاگرام نام گرفت. مثلاً ساده‌ترین علائم شادوبن شدن این است که اگر در پست‌های خود از هشتگ‌ها استفاده کنید، آن پست باید در هشتگ مربوطه نمایش داده شود اما کاربران نمی‌توانند آن را ببینند!شادوبن اینستاگرام چیست

البته مشکل شادوبن اینستاگرام در موارد دیگر هم تاثیرگذار است و از روش‌های دیگری هم باعث کاهش بازدید صفحه می‌شود. این محدودیت بسیار نارارحت کننده است و گاهی آن‌قدر طولانی می‌شود که ادمین  پیج اینستاگرام  (برای درک بهتر وظایف ادمین این برنامه آموزش دوره مدیریت اینستاگرام را بخوانید) از آن پیج نا امید می‌شود.

برای جلوگیری از شادوبن شدن، پیشنهاد می‌کنیم که ادامه مقاله را بخوانید تا صفحه شما رهایی از شادوبن اینستاگرام را تجربه کند. راه کارهایی که با هم بررسی خواهیم کرد، معمولاً روش‌های اسپمی هستند که توسط کاربران انجام می‌شوند؛ با دانستن این کارها حتما احساس خطر خواهید کرد و این کارها را دیگر انجام نخواهید داد.

چرا اینستاگرام شدوبن (shadowban) را ایجاد کرد؟ علت شادوبن شدن

حالت شادوبن چیست: تا چند وقت پیش، اکانت‌های فیک زیادی در اینستاگرام می‌دیدیم، هشتگ‌هایی که به صورت جمعی و با تصاویر و کامنت‌های نامرتبط پست می‌شدند، همچنین دیده می‌شد که کامنت‌های تبلیغاتی فراوانی  برای پست‌های خود دریافت می‌کردید یا اکانت‌هایی برای تبلیغات یا فروش محصولات، شما را فالو می‌کردند، ولی از طریق الگوریتم جدید اینستاگرام همه‌ی این مشکلات در حال برطرف شدن است.

اگر دقت کرده باشید زمانی که یک پست را لایک می‌کردید و یا یک پیج را دنبال می‌کردید افرادی اقدام به فالو کردن شما می‌کردند. این کار برای خیلی از کاربران ناخوشایند است. اینستاگرام همواره به دنبال راحتی کاربان خود است و اجازه حرکت هایی که برخلاف قوانین خود است را نمی‌دهد. از این جهت این قوانین را ایجاد کرد تا هم بین کاربران محبوبیت بیشتری داشته باشد و هم از پیج و افراد فیک و قانون شکن را تنبیه کند. که به این کار شادوبن اینستاگرام می‌گویند. این مقاله ??  مزایا و معایب فالوور فیک دید شما را باز تر خواهد کرد.

اینستاگرام پست‌های شما را از مخاطبینی که شما رو فالو نمی‌کنند پنهان می کنند، که مانعی برای رشد اکانت شما و دریافت فالوئر بیشتر می‌شود. زیرا افرادی که شما را فالو ندارند، قادر به دیدن پست‌های شما از طریق هشتگ یا اکسپلوور نخواهند بود. و تمام هشتگ‌های شما و استراتژی‌های آن با شکست مواجه می‌شود. اگر از اینستاگرام برای کسب‌ و کار استفاده می‌کنید، شکست در استراتژی، می‌تواند باعث کاهش مشتری و درآمد و در نتیجه منجر به شکست بیزینس شود.

معنی کلمه شادوبن ممنوعیت در سایه

چگونه بفهمیم شادوبن شدیم ؟

بهترین راهی که چطور بفهمیم شادوبن شدیم این است که پست های خود را چک کنید و ببینید که آیا در هشتگ ها وجود دارند یا خیر؟

برای تست شادوبن اینستا، پست جدیدی در این برنامه با دو یا سه هشتگ که کسی تا به حال استفاده نکرده یا کمتر استفاده شده در کپشن، و چند هشتگ غیر معروف در کامنت اول بگذارید. سپس چک کنید که آیا پست‌های شما برای اکانت هایی که شما را فالو ندارند از طریق هشتگ نمایش داده می‌شود یا نه. اگر خواستید بدانید که چگونه بفهمیم شادوبن شده ایم حتما باید هشتگ های کمتر استفاده شده یا هشتگی که تا به حال استفاده نشده را به کار بگیرید. به این دلیل که اگر از یک هشتگ معروف استفاده کنید نمی‌توانید متوجه این شوید که پست شما در آن قرار گرفته است یا خیر.شادوبن اینستاگرام چیست

شادوبن یعنی چه: بلاک کردن پست های کاربرانی است که محتوایی بر خلاف قوانین اینستاگرام منتشر می‌کنند، طوری که به کاربران نیز اطلاع‌رسانی نمی‌کند. اگر شما شادوبن هشتگ شده‌اید، پست های شما برای کاربرانی که شما را فالو نکرده‌اند، از طریق سرچ هشتگ و یا اکسپلورر اینستاگرام نشان داده نمی‌شود

6 دلیل شادوبن شدن اینستاگرام یا جلوگیری از شدوبن شدن

می‌دانید که شما نمی‌توانید تشخیص دهید و یا صد در صد بگویید که این کارها مخالف و یا موافق الگوریتم های اینستاگرام است. اما بعضی از کارها در مورد رفع مشکل شادوبن یا جلوگیری از اینکه دچار این مشکل نشوید موارد زیر است. 5 دلیل زیر به شما اخطار انجام دادن بعضی از کارها را می‎دهد.

1-مهمترین دلیل شادوبن شدن (فالو آنفالو کردن کاربران)

یک کار قدیمی و مخالف قوانین اینستاگرام فالو و آنفالو کردن مخاطبین اینستاگرام است. ادمین های پیج های کسب و کاری و یا افرادی که می‌خواهند فالوورهای بیشتری داشته باشند تا خودشان را نشان دهند، شروع به فالو کردن افراد می‌کنند و در نهایت بعد از اینکه شخص آنها را فالو کرد او را آنفالو می‌کنند. ?

بد نیست بدانید که بهتر است شما در ساعت 30 نفر را بیشتر فالو نکنید. محدودیت هایی که این برنامه گذاشته تماما برای این است که شما حواستان به همه فالوئینگ ها باشد و با اکثر آنها تعامل داشته باشید. اگر تعداد فالویینگ های شما زیاد شود قطعا نمی‌توانید با آنها در ارتباط باشید و این کار از نظر اینستاگرام جالب نیست. پس معنی شادوبن در اینستاگرام اینجا مشخص می‌شود.

نکته دیگر اینکه آزمایش هایی که افراد انجام داده اند این نتیجه را داشته که شما در طول یک روز نمیتوانید بیشتر از 800 نفر را  فالو کنید. اگر این کار را انجام دهید باید بدنبال نحوه رفع شادوبن باشید.

پس یادتان باشد که در ساعت 30 فالو کردن کافیست تا بدنبال این جمله نگردید. چرا شادوبن شدم ؟

اما کسانی که از ربات های افزایش فالوور استفاده می‌کند چه؟

علت دیده نشدن پست ها در اینستاگرام می‌تواند این ربات ها هم باشد. اما چگونه؟

ربات های افزایش فالوور این موضوع را به کلی فراموش کرده اند که تعداد زیاد فالو یا آنفالو کردن افراد می‌تواند مدت زمان شادوبن شدن را سریع تر کند. اگر می‌خواهید از این ربات ها استفاده کنید یادتان باشد که از جایی خرید کنید که ربات آنها تنظیمات کم کردن تعداد فالو را در ساعت داشته باشد.ؤبات اینستاگرام

برخی کاربران فکر می‌کنند تعداد بالاتر به معنای رشد زودتر پیج است اما باید توجه داشته باشید که اگر راه های جلوگیری و خروج از شادوبن در اینستاگرام را جدی نگیرید، صفحه شما تا چند روز و گاهی تا چند هفته عملاً غیرفعال است و نمی‌توانید کسی را دنبال کنید و باید بدنبال  برای رفع شادوبن چه باید کرد؟ باشید.

2-محدودیت تعداد لایک در ساعت (راه حل شادوبن نشدن)

اما باز هم برمی‌گردیم به اینکه شادوبن در اینستاگرام چیست؟ شادوبن از رفتارهای افراطی جلوگیری می‌کند. اما مگر لایک کردن چه اشکالی دارد؟

یکی از راه هایی که شما می‌توانید به افراد بفهمانید که با آنها در ارتباط هستید و هنوز هم به پیج آنها سر می‌زنید و یا علاقمندید لایک کردن است. باز هم می‌توانیم به افزایش فالوور و جذب افراد برگردیم. هم ادمین ها و هم ربات های افزایش فالوور این امکان را دارند بعد از فالو کردن افراد پست های آنها را لایک کنند تا به آن شخص بفهمانید که از حالا شما را دنبال می‌کنم، تا او هم عکس العملی نشان دهد.

در واقع ربات‌ها با توجه به محدودیتی که برای آن‌ها تعیین کرده‌اید، پست‌های سایر کاربران را به صورت کاملاً خودکار لایک می‌کنند. اگر از این ربات ها استفاده می‌کنید، تعداد لایک را محدود کنید. تعداد 350 لایک در هر ساعت بهترین حالت است و اگر بیشتر از آن شود، احتمالاً اینستاگرام پیج شما را به دلیل استفاده از ربات، شادوبن می‌کند و باز به دنبال راهکاری برای شادوبن شدن چیست بگردید.

نکته شادوبن چقدر طول میکشد :

ممکن است پیج شما بار اول 24 ساعت محدود شود و هر بار که درگیر رفع شادوبن اینستا شوید، زمان محدودیت آن هم بیشتر می‌شود تا جایی که اینستاگرام شما را به عنوان نقض‌کننده قوانین شناسایی کند! در این صورت پیج شما به صورت همیشگی دچار شادوبن دائمی می‌شود و تحت هیچ شرایطی نمی‌توانید آن را رفع کنید.مدت شادوبن اینستاگرام

محدودیت لایک کاملا منطقی است اگر حساب کنید میبینید که 350 لایک در ساعت به معنای 6 لایک در دقیه است. هیچ کاربری آنقدرها هم بیکار نیست که تمام زمان خود را در این برنامه سپری کند. پس حرکت های ربات گونه به خوبی قابل تشخیص است.

اما فقط لایک دلیل فرار از شادوبن نیست.

محدودیت تعداد کامنت

علت دیگر اینکه ما بدنبال جمله شادوبن اینستا چیست می‌گردید، استفاده بیش از جد کامنت است. گزارش ها نشان می‌دهد 100 کامنت در روز کافی است.

اینستاگرام بر روی تعداد منشن کردن کاربران هم حساس است. در اینستاگرام شما می‌توانید چندین نفر را در یک کامنت منشن کنید اما بر اساس قوانین اینستاگرام اگر تعداد منشن‌ها بیشتر از ۵ عدد باشد، شما در حال تبلیغ پیج خود هستید؛ بنابراین در هر کامنت بیشتر از ۵ نفر را منشن نکنید! از طرف دیگر اینستاگرام به کامنت‌های مشابهی که در چند پست ارسال می‌شوند، شک می‌کند و پس از مدتی آن پیج را برای یک مدت شادوبن می‌کند.

3-دایرکت بیش از حد

بله رفتن به دایرکت افراد باعث می‌شود شما به دنبال حل مشکل شادوبن در اینستاگرام بگردید. به بیشتر از 15 نفر در روز دایرکت نفرستید. ارسال پیام بیش از حد در دایرکت افراد باعث می‌شود که این برنامه تصور کند که مشا در حال تبلیغ پیج خود هستید و شما را شادوبن کند.

4-استفاده کمتر از 30 هشتگ در یک پست

هشتگ ها باعث افزایش بازدید از پست ما و در نهایت باعث جذب فالوور برای پیج ما خواهد شد. اما استفاده بیش از حد از این هشتگ ها باعث محدود شدن پیج ما می‌شود.

شادوبن در اینستا چیست

شما تنها ۳۰ هشتگ را می‌توانید در پست خود قرار دهید؛شادوبن اینستاگرام چیست

البته ممکن است تجربه قرار دادن بیش از ۳۰ هشتگ را هم داشته باشید که خود اینستاگرام به شما اخطار زیاد بودن هشتگ ها را می‌دهد. اما منظور ما این است که اینستاگرام فقط ۳۰ هشتگ اول را مهم می‌داند و به بقیه اهمیت نمی‌دهد. مثلاً بسیاری از کاربران ۳۰ هشتگ در کپشن قرار می‌دهند و ۳۰ هشتگ دیگر را در اولین کامنت همان پست قرار می‌دهند و فکر می‌کنند پست مربوطه در تمام این ۶۰ هشتگ نمایش داده می‌شود! هشتگ‌های بخش کامنت فایده‌ای برای آن صفحه نخواهند داشت و فقط باعث می‌شود شما به دنبال چگونه از شادوبن خلاص شویم بگردید.

نکته:

به سایت‌های “تست شدوبن” اعتماد نکنید! آن‌ها قابل اعتماد نیستند. خیلی از مردم گزارش داده‌اند که از طریق این سایت‌ها متوجه شدوبن شده‌اند. اما اکانت آن‌ها در واقعیت شدوبن نشده بود! سایت تشخیص شادوبن نمی‌تواند به شما کمک کند. 

5-تگ کردن بیش از اندازه

شادوبن شدن در اینستاگرام چیست؟

همین نکات ریز و ساده می‌تواند شما را از شر شادوبن نجات دهد. اما نکته بعدی محدودیت تگ کردن افراد در پست است. حتماً می‌دانید که هنگام پست گذاشتن می‌توانید تعدادی از دوستان را تگ کنید! مثلاً اگر با دوست خود عکسی دارید و می‌خواهید آن عکس را منتشر کنید، می‌توانید صفحه دوست را هم تگ کنید تا فالوورهای شما با کلیک بر روی آن وارد پیج دوستتان شوند. اینستاگرام محدودیت ۲۰ نفر را برای تگ کردن افراد مشخص کرده است که نمی‌توانید بیشتر از این تعداد تگ کنید.

اگر بیش از این تعداد تگ کنید و بارها این کار را تکرار کنید، دچار این محدودیت می‌شوید و شادوبن چند روز طول میکشد تا رفع شود. استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام به شما ایده های بهتری برای تولید پست می‌دهد.

6- به استفاده از هشتگ های تکراری پایان دهید

اشتباه دیگری که خیلی از افراد انجام می‌دهند و دلیل شدوبن آن‌ها می‌شود، استفاده از هشتگ‌ گذاری در اینستاگرام به صورت تکراری است. اگر شما در یک بازه‌ی زمانی از هشتگ‌های تکراری استفاده کنید، ممکن است از نظر اینستاگرام اسپم(هرزنامه) باشد پس برای اینکه پست‌هایتان به افراد بیشتری نشان داده شود و شانس‌ شما برای دیده شدن از طریق سرچ (هشتگ) بیشتر شود، هشتگ‌های خود را مرتب تغییر دهید و به صورت چرخشی کار کنید. توصیه می‌شود که مجموعه ای هشتگ ها داشته باشید  و از آنها به صورت رندوم برای پست‌های خود استفاده کنید.شادوبن اینستاگرام چیست

چگونه از شادوبن خارج شویم ؟

چه بخواهید و چه نخواهید بعد از مدتی که دچار شادوبن شده اید خود به خود این محدودیت از روی پیج شما برداشته می‌شود، و نیاز به ترفند خاصی نیست. تنها چیزی که کاربران را اذیت می‌کند زمان آن است که نمی‌دانیم چه زمانی از آ« خارج می‌شویم و بدنبال رفع سریع شادوبن می‌گردیم.

چگونه می‌توانیم شادوبن اینستاگرام را رفع کنیم؟

اما عده ای معتقدند که روش هایی وجود دارد که ما را از شر این جریمه اینستاگرام راحت می‌کند. که در زیر آنها را بررسی می‌کنیم.

آموزش رفع شادوبن

اگر زمانی پیج شما دچار این محدودیت شد و بدنبال این بودید که چطور از شادوبن خارج شویم این 5 روش را انجام دهید:

1-تبدیل صفحه تجاری به صفحه شخصی به رفع شادوبن اینستاگرام کمک می‌کند!

برخی از افرد بر این باورند که انجام این کار به شما کمک می‎کند که زود تر از شر این محدودیت خلاص شوید.

2-خارج شدن از بقیه حساب های کاربری هم می‌تواند به رفع شادوبن اینستاگرام کمک کند!

ممکن است شما چندین حساب کاربری در گوشی ها و یا دستگاه های دیگر ایجاد کرده باشید. از تمامی حساب ها خارج شوید و بعد پسوورد خود را عوض کنید. عده ای معتقدند که با این کار شاید به رفع این محدودیت کمک کنید.شادوبن اینستاگرام

3-مدت کوتاهی فعالیت نداشته باشید و پست نگذارید.

شادوبن شدم چیکار کنم؟

اگر مشکل شما هم رفع شادوبن است برخی افراد می‌گویند که با عدم فعالیت به مدت ۲-۳ روز ، اکانت آن‌ها از حالت شدوبن خارج شده است. اگر تصمیم دارید این کار را بکنید بهتر است این مدت هیچ گونه فعالیتی حتی کامنت گذاشتن، پست گذاشتن و حتی لاگین شدن را کنار بگذارید.
بعد از ۲-۳ روز استراحت و عدم فعالیت می‌توانید تعاملات خود را مثل قبل دوباره شروع کنید. اما با احتیاط، زیرا اینستاگرام نظاره‌گر اکانت شماست. و حساس تر از قبل به شما نگاه می‌کند.

4-به اینستاگرام ایمیل بزنید.

به اینستاگرام ایمیل بزنید و مشکلات خود را بیان کنید.

Profile> right toolbar>setting>report a problem>something isn`t work

مسیر بالا به شما کمک می‌کند.

5-هشتگ های خود را پاک کنید.

در بخش های بالا گفتیم که چطور بفهمم شادوبن شدم ؟ و در جواب استفاده از هشتگ ها را گفتیم.

بعد از شادوبن شدن بهتر است هشتگ های زیر پست هایتان را پاک کنید تا حساسیت اینستاگرام از روی پیج شما برداشته شود.

 

نتیجه گیری

در این مقاله با هم بررسی کردیم که شادوبن شدن یعنی چه و همچنین چجوری بفهمم شادوبن شدم؟

اما اگر واقعا برای شما مهم است که دچار این محدودیت نشوید، روش های جلوگیری از شادوبن شدن را جدی بگیرید و اینستاگرام را حساس نکنید. درست است که با وجود تعداد زیادی از رقیبان و پیج های زیاد سخت است که به سرعت پیشرفت کنید اما کند بودن بهتر از همیشه حذف شدن است. استراتژی اینستاگرام به شما در این راه کمک می‌کند.

اگر شما هم متوجه شدید که پیج شادوبن شده یعنی چه و نظری در مورد این موضوع دارید و یا تجربه خاصی در این مورد دارید حتما نظرات خود را زیر همین مقاله برای ما بنویسید.

شادوبن اینستاگرام چیست؟ ⭐

اصطلاح شادوبن در اینستاگرام یکی از محدودیت های برنامه اینستاگرام است که در بعضی پیج ها اعمال می‌شود. پیج هایی که اکشن بن یا شادوبن شدن پیج اینستاگرام را تجربه می‌کنند، تا مدتی در بخش اکسپلور و هشتگ‌ها دیده نمی‌شوند و کاربرانی که از طریق هشتگ‌ها پست‌هایتان را دنبال می‌کنند، دیگر نمی‌توانند پست‌های شما را در بخش هشتگ‌ها ببینند علت شدوبن را در مقاله بخوانید

چگونه بفهمیم شادوبن شدیم ؟ ⭐⭐

بهترین راهی که چطور بفهمیم شادوبن شدیم این است که پست های خود را چک کنید و ببینید که آیا در هشتگ ها وجود دارند یا خیر؟ ادامه را در مقاله بخوانید

راه های جلوگیری از شدوبن شدن ⭐⭐⭐

ربات گونه عمل نکنید و ربات های اضافی را دور بریز. 6 راه برای شادوبن نشدن را در مقاله بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها
مهمان
ازاد
2 سال قبل

اگر پیجمون رو پرایویت کنیم بعد دوباره پاپلیک کنیم باز هشتگ هامون فعال میشه؟