استراتژی سئو (SEO)، مهمترین نکات سئو در سال 2020 | از دروغ تا واقعیت

استراتژی سئو در سال 2020

قبل از اینکه استراتژی سئو در 2020 را باهم بررسی کنیم باید این را بیان کنیم که هیچ قول 100% برای این راهکارها نمیتوان داد که حتما در سال 2020 قراره این روندها پیش گرفته بشه. این استراتژی ها بر اساس بررسی سئو در سال 2019 جمع آوری شده و ترندهای سال 2019 هستند که احتمال می رود در سال 2020 نیز بیشتر رو این موارد تمرکز شود. در نتیجه هیچ 100 درصدی وجود ندارد.

همه ما میدانیم که بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو چقدر به وبسایت ها کمک میکند تا در کلمات کلیدی مهم رتبه بگیرند.
این روند بهینه سازی وب سایت برای دریافت ترافیک ارگانیک، بدون هزینه و ترافیک بالا از صفحه نتیجه موتور جستجو است.
سئو نه تنها از کلمات کلیدی برای دستیابی به ترافیک بالا استفاده میکند، بلکه باعث ایجاد تغییرات خاصی در چیدمان وب سایت و محتوای موجود در آن می شود تا آن را برای موتورهای جستجو جذابتر کند.

استراتژی سئو در سال 2020

سئو ثابت کرده است که یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی برای مشاغل و سازمان هاست.
سئو مزایای بسیاری دارد، بخصوص وقتی قرار نیست هزینه بابت آن بپردازید.
هر شرکت، استارتاپ یا سازمانی از سئو بعنوان ابزاری قدرتمند برای حفظ محکم جایگاه در نتایج جستجو استفاده میکنند.
تقریبا همه روزه وب سایت های بسیاری راه اندازی می شوند و رقابت در بازار آنلاین بزرگتر و سخت تر میشود. در چنین مواقعی لازم است تا از تاکتیک ها سئو استفاده کنیم.
پس اگر آماده هستید به آینده سفر کنیم و سئو را در سال 2020 بررسی کنیم.

استفاده از اسنیپت ها (Snippet) برای کلیک بیشتر

اسنیپت ها قطعه کدهای کوتاه هستند که گوگل با استفاده از آنها گوگل اطلاعات کوتاه و اضافی در مورد محصول و یا محتوای جستجو شده به کاربران نمایش داده میشود.
اسنیپت ها باعث جذابتر شده محتوای شما میشود و نرخ کلیک را افزایش میدهد. حدود 54% از کلیک ها در نتایج جستجو بروی اسنیپت ها بوده است. بنابراین مهم است که آن را جدی بگیرید.

اسنیپت سوالات متداول

حتما در سئو در سال 2020 به اسنیپت ها توجه ویژه ای کنید با استفاده از اسنیپت سوال های متداول، به سوال ها مهم در قالب قطعه کد اسنیپت پاسخ دهید. البته این نکته رو هم باید در نظر بگیرید، بسته به نشانه گذاری و اینکه چه چیزی را در آن وارد میکنید گوگل تصمیم گیرنده هست که کدام را نمایش دهد.

استفاده از پروتکل https و ایمن کردن سایت ها

با اینکه هیچ وقت امنیت 100% نیست ولی با این حال باید به امنیت سایت توجه ویژه ای کرد.
استفاده از پروتکل https در سئو بیشتر جنبه تجربه کاربری را در برمیگیرد. فرض کنید کاربری به وب سایت شما رجوع میکند و با هشدار ” عدم امنیت ” را مشاهده میکند. در این لحظه امکان دارد کاربر سایت شما را ترک کند.

پروتکل امن https

در نتیجه فعال کردن پروتکل امنhttps در وبسایت ضروری است که به شما امکان اتصال رمزگذاری شده و معتبر را فراهم میکند. فعال بودن https باعث افزایش جزئی سئو سایت شما خواهد شد.

تولید محتوای با کیفیت یکی از بهترین استراتژی ها در سئو 2020

برای استفاده موثر از استراتژی های سئو، ضروری است که شرکت ها و مشاغل محتوای با کیفیت در وب سایت ها منتشر کنند.کاربران علاقه دارند مطالب مفید مرتبط و به موقع باشند.
کاربران نیازهای خود را در موتورهای جستجو تایپ میکنند و وب سایت شما باید برای آنها پاسخی را ارائه دهد.
اطمینان حاصل کنید که محتوا با کیفیت تولید میکنید وصرفا فقط یک محتوا نیست بلکه ارزشی را به کاربر منتقل میکند.

تولید محتوا با کیفیت

محتوای با کیفیت باید به آسانی خوانده شود و محتوای روانی داشته باشد. باید سعی کنید نیاز و یا مشکل کاربر را حل کنید و همچنین راهکارهایی را برای حل مشکل ارائه کنید. خلاق باشید و سعی کنید با کاربران خود ارتباط نزدیکی برقرار کنید و از همه مهمتر کلمات کلیدی مهم را در محتوای خوب پوشش دهید.
برای تولید محتوا بدون نیاز به خلاقیت میتوانید مقاله ایده های جالب برای تولید محتوا را مطالعه کنید.

توجه ویژه به اصول طراحی تجربه کاربری UX) User Expreience)

صرف نظر از اینکه محتوای شما چقدر با کیفیت است، اگر وب سایت شما سریع لود نشود و یا رابط کاربری پیچیده ای داشته باشد، کیفیت محتوا به چشم نخواهد آمد.
این یک واقعیت شناخته شده است که اگر وب سایت شما بیش از چند ثانیه بارگذاری نشود کاربران سایت شما را ترک خواهند کرد. در نتیجه تاخیر یک ثانیه در بارگذاری سایت مساوی با ریزش کاربران بیشتر.
سرعت وب سایتتان را بهینه کنید و روی تجربه کاربری تمرکز کنید. خود را جای کاربر قرار دهید و از دید کاربر به وبسایت خود نگاه کنید. روی خوانایی محتوا و همچنین استفاده آسان از سایت توجه کنید زیرا اگر کاربران نتوانند با سایت شما ارتباط برقرار کنند قطعا از سایت شما خارج شده به صفحه نتایج گوگل برگشته و سایت دیگری را انتخاب میکنند. در نتیجه سایت شما از نظر گوگل بی ارزش تلقی شده و با افت رتبه خواهید داشت.

هوش مصنوعی در حال تبدیل شدن به یک هنجار جدید است

هوش مصنوعی زودتر از آنچه که انتظار داشتیم جزئی از زندگی روزمره شده است. کسب و کارها، سازمانها از AI استفاده میکنند تا تجربه های شخصی و منحصر به فردی را برای مشتریان با خدمات بهتر ایجاد کنند.
گوگل نیز از هوش مصنوعی برای ارئه نتایج بهتر برای کاربران خود استفاده می کند. کارشناسان سئو در سال 2019 پیش بینی کرده اند که هوش مصنوعی برای بهینه سازی موتورهای جستجو در سال 2020 چقدر مهم خواهد بود. این امر میتواند صفخات وب را بطور دقیق طبقه بندی و رتبه بندی کند.
چرا بهینه سازی جستجوی تلفن همراه برای سئو در سال 2020 بسیار مهم است

جستجوی تلفن همراه، جستجوهای رومیزی را پشت سر میگذارند.

از هر 5 نفر، 4 نفر از یک موبایل هوشمند برای خرید آنلاین استفاده میکنند. اگر وب سایت شما نسخه موبایل ندارد احتمالا مشتریان بالقوه را به ویژه در سال 2020 از دست می دهید.
صفحات وب موبایل فقط یک روند رو به رشد نیست بلکه به طرز چشمگیری در حال رشد است. گوگل خوشبختانه یا متاسفانه با معرفی Mobile Index First اولویت های خود را تغییر داده است.

موبایل فریندلی
Mobile Index First این امکان را به گوگل میدهد که تا از نسخه موبایل برای رتبه بندی وب سایت ها استفاده کند. از این رو داشتن نسخه موبایل برای سایت باید در اولویت قرار داده شود.
اگر وب سایت شما در صفحه نمایش موبایل خوب به نطر نمی رسد، رتبه بندی را هم در نتایج موبایل و هم در دسکتاپ از دست خواهید داد.

جستجو صوتی رایج تر می شود

در سئو 2020 هنگام بهینه سازی وب سایت برای موبایل نمی توانید تقاضای جستجوی صوتی را نادیده بگیرید. با استفاده گسترده از موبایل جستجوی صوتی در بین صاحبان تلفن های هوشمند محبوبیت بیشتری پیدا میکند. اما به غیر از تلفن های هوشمند، دستیاران صوتی مانند google voice یا amazon echo و یا تلویزیون ها هوشمند نیز به جستجوهای صوتی فراوانی پاسخ میدهند.

نحوه بهینه سازی وب سایت برای جستجوهای موبایل و صدا

برای بهینه سازی وب سایت خود برای جستجوی صوتی برای ایجاد ترافیک ارگانیک و پیاده سازی آن در جستجوهای مکالمه، حتما در استراتژی سئو برای موبایل در نظر بگیرید.

جستجو صوتی
اولین و مهمترین چیز این است که وب سایت خود را برای تلفن های همراه بهینه کنید.
استفاده از اسنیپت ها در بسیار به شما کمک خواهد کرد بدلیل اینکه کاربران موبایل به آهستگی صفحه موبایل را اسکرول میکنند و بلافاصله بعد از دیدن اسنیپت روی آن کلیک میکنند.
همچنین استفاده از اسنیپت ها به شما این امکان را میدهد که کلیک های بسیاری در جستجوهای صوتی دریافت کنید، زیرا تنها یک نتیجه برای کاربر خوانده شده است.
برندینگ

نکاتی درباره سئو در سال 2020 برای تولید محتوا با کیفیت

استفاده مناسب از هدینگ ها

استفاده از عناوین مناسب میتواند خیلی روی سئو سایت تاثیر گذار باشد. استفاده درست از هدینگ ها میتواند مطلب را برای کاربران خواندنی و آسان کند.
داشتن هدینگ ها، فرصت های بیشتری را برای اشباع کلمات کلیدی در محتوای شما فراهم میکند. دلیل دیگری که باید از هدینگ ها در محتوا استفاده کنیم این است که ربات های موتورهای جستجو عناوین را تشخیص میدهند و تصمیم می گیرند کدام بخش از محتوای شما مهمترین موارد را پوشش میدهد.
طول مقاله را بهینه کنید

استفاده صحیح از هدینگ ها
در روز های گذشته اعتقاد بر این بود که هر چه تعداد کلمات یک مقاله بیشتری باشد میزان ترافیک بیشتری را جذب میکند. اما الان قضیه فرق کرده. الان همه چیز به این نتیجه ختم می شود که چه محتوایی بهترین پاسخ های ممکن را ارائه میدهد و اطلاعات با ارزشی دارد.
دیگر نوشتن مقالات 2000 کلمه ای به تنهایی کفایت نمیکند و باید حتما کیفیت و ارزشی که به کاربر منتقل میکند را نیز باید در نظر داشت.
شما میتوانید گزارش گوگل آنالیتیکس خودتان را بررسی کنید و ببینید کدام یک از پست های شما بیشترین تعامل را داشته اند. ببینید کدام یک از آنها بیشتر دیده شده اند و بیشتر زمان مطالعه را دارند همچنین کدام پست بیشترین کامنت را به خودش اختصاص داده. سپس برخی از فاکتورهای آنها را در پست های دیگر اعمال کنید تا ببینید بروی آنها هم تاثیر خواهد گذاشت یا خیر

استفاده از لینک های داخلی و خارجی در داخل مقالات

یکی از راه های افزایش رتبه در موتورهای جستجو تعداد لینک های است که به پست شما داده شده است. محتوای خوب تمایل به دریافت مقدار قابل توجهی از لینک های داخلی و خارجی دارد.
اگر میخواهید ترافیک بیشتری بدست آورید فراموش نکنید که از لینک های داخلی استفاده کنید از پست های قدیمی تر به پست های جدید لینک دهد. این موضوع به موتورهای جستجو و کاربران کمک می کند تا بهترین مقالات شما را پیدا کنند.

استفاده از لینک های داخلی و خارجی
همچنین لینک دادن به سایت های معتبر، اعتبار سایت شما را افزایش میدهد. هر چه از بک لینک های با کیفیت استفاده کنید در جستجو گوگل نیز به مراتب در رتبه های بالاتری قرار میگیرید.
همچنین ذکر منابع معتبر در مقاله حس اعتماد به نفس در خواننده بیشتر کرده و باعث افزایش اعتبار شما خواهد شد.

کلمات کلیدی را هوشمندانه انتخاب کنید

با شناسایی اینکه چه کلمات کلیدی مربوط به موضوع شما هستند شروع به تحقیق در مورد کلمات کلیدی کنید.
برای تحقیق کلمات کلیدی میتوانید از ترندهای کسب و کار خود استفاده کنید و یا از پیشنهاد های گوگل استفاده کنید یا اینکه از یک تخصص سئو برای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید.

انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی
حتما کلمات کلیدی خود را به دقت انتخاب کنید برای انتخاب کلمات کلیدی از ابزارهای رایگان مانند گوگل کیوورد پلنر، keywordtools.io، LSIgraph و… استفاده کنید.
بعد از تحقیق کلمات کلیدی وقتی شروع نوشتن کردید از کلمات کلیدی در عنوان اصلی, هدینگ ها، توضیحات متا، برچسب های ALT، اسنیپت ها و در متن مقاله استفاده کنید.

به هیچ وجه کپی نکنید

یونیک بودن محتوا از جمله مهم‌ترین فاکتورها برای افزایش رتبه در گوگل است. کپی کردن مطالب از وبسایت‌های دیگر و قرار دادن آن‌ها در وبسایت خودمان می‌تواند باعث جریمه شدن از طرف گوگل می‌شود. در صورت جریمه شدن از طرف گوگل رتبه سایت ما به شدت پایین می‌آید.

الگوریتم‌های گوگل بسیار هوشمندانه‌تر از قبل عمل می‌کنند. ربات‌های گوگل با بررسی سایت‌هایی که محتواهایی مشابه با هم دارند، صفحه‌ای را که تاریخ محتوای منتشر شده مشابه در آن قدیمی‌تر است را به کاربر نشان می‌دهد.

بهترین و تخصصی‌ترین کار برای بالا آمدن در رتبه‌های گوگل تولید و انتشار محتوای باکیفیت، اختصاصی و یونیک است.

خلاصه سئو در سال 2020

سئو به سرعت در حال حرکت است. حتما از نکته های گفته شده برای سئو در سال 2020 استفاده کنید تا حداکثر بهینه سازی برای هدایت ترافیک ارگانیک به وب سایتتان را داشته باشید. وبسایت شما باید تمامی ویژگی های لازم را برای پاسخگویی به نیازهای موتورهای جستجو را داشته باشد. خواسته و نیازهای کاربران را جدی بگیرید که این استراتژی ها در سال 2020 ضروری خواهند بود.
مطالب جذاب و با کیفیت را در اختیار کاربران خود قرار دهید که به مشکلات و سوالات آنها پاسخ میدهد. و از همه مهمتر کلمات کلیدی را با دقت انتخاب کنید و از آنها بدرستی به نحوی که کاربر اذیت نشود استفاده کنید.

ممنون که تا اینجا با ما همراه بودید امیدواریم که این مقاله هم برای شما کاربردی باشد و با رعایت نکات گفته شده ترافیک ارگانیک سایتتان افزایش پیدا کند.
منتظر نظرات سازنده شما هستیمف ممنون میشیم تجربیات خودتان را با ما و دیگر مخاطبان به اشتراک بگذارید.
راستی نظر شما درباره سئو در سال 2020 چیه؟

استراتژی سئو در سال 2020 چیست؟ ⭐

سئو ثابت کرده است که یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی برای مشاغل و سازمان هاست. سئو مزایای بسیاری دارد، بخصوص وقتی قرار نیست هزینه بابت آن بپردازید. هر شرکت، استارتاپ یا سازمانی از سئو بعنوان ابزاری قدرتمند برای حفظ محکم جایگاه در نتایج جستجو استفاده میکنند اما استراتژی جدید را بخوانید

نکاتی درباره سئو در سال 2020 ⭐⭐

استفاده مناسب از هدینگ ها استفاده از لینک های داخلی و خارجی در داخل مقالات و... که در مقاله بیشتر مطالعه کنید

تولید محتوای با کیفیت در سال 2020 چگونه است؟ ⭐⭐⭐

برای استفاده موثر از استراتژی های سئو، ضروری است که شرکت ها و مشاغل محتوای با کیفیت در وب سایت ها منتشر کنند.کاربران علاقه دارند مطالب مفید مرتبط و به موقع باشند. کاربران نیازهای خود را در موتورهای جستجو تایپ میکنند و وب سایت شما باید برای آنها پاسخی را ارائه دهد انواع روش های جدید را بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها
مهمان
arman
3 سال قبل

مرسی از مطلبتون ، به نظرم تو سال جدید سئو بره سمت پادکست و اینا ، نه ؟

مهمان
امیرعلی
3 سال قبل

یعنی شما میگی نکات سئو در سال 2020 رو انجام بدیم کافیه؟

مهمان
نیما 55
3 سال قبل

سلام. اضافه کردن دسته بندی برای پست های سایت به سئو کمک میکنه ؟

مهمان
سیمین افشاری
3 سال قبل

من باید که برای تمام 10000 محصول خود مطلب مجزا بنویسم؟ یا خیر