گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام (آموزش تصویری ?) | مزایای لینک در استوری

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

اگر دقت کرده باشید شما در اینستاگرام فقط اجازه قرار دادن لینک در قسمت بایو پیج را دارید. اما گاهی لازم است که در استوری هایمان هم لینک سایت و یا لینک به هر جای دیگری را بگذاریم. پس چه کنیم؟

خبر خوب این است که گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام امکان پذیر است. و شما می‌توانید آمار بازدید وبسایت، اپلیکیشن، شبکه های اجتماعی دیگر و … را بالا ببرید. اما دقت داشته باشید که همانقدری که این کار آسان است، اما باید شرایط این کار را هم داشته باشید. این امکان شرایط خاص خودش را دارد که تا انتهای مقاله هم شرایط گذاشتن لینک و هم نحوه قرار دادن و مزایای این کار را برای شما خواهیم گفت.

در واقع ما با این کار تبلیغات سایتمان را انجام می‌دهیم. مقاله استراتژی تبلیغات در اینستاگرام را بخوانید.

چرا باید لینک در استوری اینستاگرام بگذاریم؟

شاید تا به حال به تاثیر قرار دادن لینک در هر story دقت نکرده باشید، اما شانس بیشتر دیده شدن در انجام این کار است. برای کسب و کارهای که همواره به دنبال افزایش فروش و همچنین به دنبال دیده شدن هستند، لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام می‌تواند راهی برای افزایش فروش در این برنامه باشد.

درست است که اینستاگرام می‌تواند منبع بزرگی برای کسب درآمد ما باشد، اما دقت کنید که نمی‌تواند به صورت کامل جای یک وبسایت را برای ما بگیرد. ما تمام اطلاعات تکمیلی محصولات و یا خدماتمان را فقط در یک سایت می‌توانیم بگذاریم. اما قابلیت لینک دادن به ما کمک می‌کند تا هم بازدید سایتمان را بیشتر کنیم و هم بتوانیم اطلاعات تکمیلی تری به مشتریان خود دهیم.

روش های مختلفی برای بازاریابی و قرار دادن لینک در استوری وجود دارد که با این روش ها آشنا خواهیم شد. به شما یاد خواهیم داد که چگونه فروشتان را با این کار افزایش دهید.

این قابلیت به این شکل است که شما لینک سایت و یا هر لینکی که می‌خواهید را به استوری اضافه می‌کنید و از مشتریان درخواست بازدید بیشتر و ادامه روند کار را می‌خواهید.

قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام مناسب چه کسانی است؟گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

 1. کسانی که مواردی برای آموزش دارند و می‌خواهید به مخاطبین خود چیزی را آموزش دهند
 2. کسانی که کارهای تبلیغاتی انجام می‌دهند و سایت های مختلف را تبلیغ می‌کنند
 3. کسانی که سایتهای فروشگاهی دارند و یک محصول خود را در استوری قرار داده و برای توضیحات کامل تر لینک سایت خود را در استوری می‌گذارند تا مخاطبین به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنند.
 4. کسب و کارهایی که وبسایت برای خدمات یا محصولات خود دارند
 5. کسانی که وبسایت ندارند ولی در یک سایت و یا شبکه اجتماعی ویدیو و یا مطلبی را می‌خواهند به مخاطب خود ارائه دهند

شرایط گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

دقت داشته باشید که اگر شرایط زیر را ندارید نمی‌توانید از این امکان استفادا کنید:

 1. داشتن پیج بیزینسی. اگر نمی‌دانید چگونه پیج خود را تبدیل به اکانت تجاری کنید مقاله ساخت بیزینس اکانت اینستاگرام را بخوانید.
 2. داشتن 10 هزار فالوور

شاید به فکر این باشید که فالورر های شما کم است و باید فالووراضافه کنید، حتما مقاله معایب فالوور فیک را بخوانید.

آموزش اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

اگر شرایط گذاشتن لینک در استوری را دارید:

مرحله اول: ایجاد استوری اینستاگرام

اگر نمی‌دانید که چگونه از استوری اینستاگرام استفاده کنید حتما مقاله همه چیز در مورد رازهای استوری اینستاگرام را بخوانید.

استوری خود را که شامل عکس و یا ویدیو است انتخاب کنید و قبل از انتشار دادن آن مراحل زیر را دنبال کنید.

اگر به بالای صفحه دقت کنید علامت زنجیر را می‌بینید که نشانه لینک است. باید روی آن گزینه کلیک کنید.گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

مرحله دوم: قرار دادن لینک

برای گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام پس از لمس کردن دکمه لینک برای شما صفحه ای باز می‌شود که در شکل زیر می‌بینید. در این صفحه می‌تواند آدرس لینکی که می‌خواهید را وارد کنید. آدرس کامل را در قسمت لینک وبسایت مطابق شکل قرار دهید و بعد از آن تیک سبز رنگ را بزنید.گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

بعد از زدن تیک سبز اگر به استوری خود دقت کنید علامت لینک را در بالای صفحه خود می‌بینید. این نشانگر این موضوع است که استوری شما شامل لینکی است. اگر تنظیمات و یا استیکر و یا متن دیگری را می‌خواهید به استوریتان اضافه کنید.

مرحله سوم: راهنمایی مخاطب

بعد از گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام به گزینه see more  اکتفا نکنید و باید کاربر را راهنمایی کنید. کاربران اینستاگرام کاربران کم توجهی هستند. اگر به رفتارهای خودمان دقت کرده باشیم بدون توجه به پست ها و استوری ها فقط از آنها رد می‌شویم. پس اگر لینکی را در استوری خود قرار دادید حتما مخاطب را به کلیک بر روی آن لینک راهنمایی کنید. با جملاتی مثل:

 • روی لینک زیر کلیک کنید
 • برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
 • صفحه را بالا بکشید
 • روی وبسایت کلیک کنید
 • و…

به این عمل CTA یا Call To Action میگویند. یعنی شما مخاطب را راهنمایی به انجام عملی کرده اید. اگر تمایل به افزایش اطلاعات در مورد تولید محتوا در اینستاگرام دارید مقاله استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام را بخوانید. برای لینک در استوری گذاشتن حتما از CTA استفاده کنید تا مخاطبین راحت تر به سایت شما سر بزنند.

می توانید از استیکر های خود اینستاگرام برای CTA استفاده کنید. مطابق شکل زیر:

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

مزایای افزودن لینک به استوری اینستاگرام

شاید با خود فکر کنید که گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام هیچ فایده ای برای شما ندارد. اگر اینطور فکر می‌کنید پس مطلب زیر را بخوانید:

 1. در واقع با گذاشتن لینک در استوری شما به افزایش بازدید سایتتان کمک کرده اید.
 2. اطلاعات بیشتری از محصول به مشتری داده اید
 3. اعتماد مشتری را برای خرید جلب کرده اید. اگر مشتری وجود داشته باشد که به شما اعتماد ندارد با کلیک بر روی لینک و وارد شدن به سایت یک قدم به جلب اعتماد آن کمک کرده اید.
 4. تبلیغات سایت خودتان را گرده اید
 5. شما به فروش بیشترتان کمک کرده اید. زمانی که مشتری روی وبسایت شما کلیک می‌کند به این معنی است که نسبت به خدمات یا محصولات شما علاقه ای نشان داده است. اگر سایت مناسب و کاربر پسندی داشته باشید، مخاطب از شما خرید می‌کند. مقاله چرا باید طراحی سایت کنیم را از دست ندهید.

روش‌های استفاده از امکان لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام

 • اگر می‌توانید برای محصولات خود تخفیفی در نظر بگیرید و این تخفیف را در سایت خود بگذارید و لینک این تخفیف را برای مخاطبین خود در استوری اینستاگرام قرار دهید.
 • برای هر محصول خود اطلاعات تکمیلی در سایت قرار دهید، اطلاعات به درد بخوری که جای دیگری آن را نگذاشته اید. لینک این اطلاعات را روی هر محصول استوری کنید تا محصولاتتان پر فروش تر شوند.
 • مسابقه ای برای پیج خود در نظر بگیرید و این مسابقه را به سایت خود ربط دهید. همچنین میتوانید اسامی برندگان و یا جواب سوال را در سایت قرار دهید تا کاربر شما به سایت مراجعه و یا محصولات شما آشنا شود.
 • دوره آموزشی را در سایت خود و یا در سایت هایی مثل آپارات و یا تماشا، نماشا قرار دهید و لینک آن را در استوری بگذارید.
 • مقاله های جدید خود را در قالب یک استوری در بیاورید و لینک مقاله خود را در این استوری بگذارید. بازدید مقاله های خود را بالا ببرید
 • اخبار های جدیدی را به سایت اضافه کنید و لینک آن را در آنجا قرار دهیدگذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

برای جذاب تر شدن لینک در استوری از راه های ویژه از استیکر ها و طراحی های جذاب استفاده کنید.

نبودن گزینه لینک در استوری

اگر تمامی شرایطی که در این مطلب گفته شد را رعایت کنید گزینه لینک در استوری شما نمایان می‌شود. پس از بیزنسی بودن اکانت خود مطمئن شوید و 10K فالوور را تهیه کنید.

 

کلام آخر

با نحوه استفاده از قرار دادن لینک در استوری آشنا شدیم. درنهایت باید به شما بگویم که اینستاگرام امکانات زیادی برای افزایش فروش و بهتر دیده شدن کسب و کار شما در خود جای داده است. بعنوان یک کسب و کار حرفه ای باید تمامی این ابزار ها را بررسی کنید و از آن استفاده کنید. قابلیت گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام یکی از این قابلیت هاست که می‌تواند به افزایش فروش شما کمک زیادی کند. در نظر داشته باشید که با این کار چقدر می‌توانید به افزایش بازدید سایت خود اضافه کنید.

همچنین اگر یک کسب و کار حرفه ای هستید باید بدانید که استراتژی اینستاگرام چیست و چگونه می‌توانیم با استفاده از این راهکار فروش خود را چند برابر کنیم.

اگر نیاز به مشاوره رایگان داشته باشید می‌توانید از آوش تک کمک بگیرید.

نظرات شما برای ما خیلی مهم است. با نظر دادن در مورد مقاله ها به کمک زیادی خواهید کرد.? زیر همین پست منتظر کامنت های شما هستیم?

چرا باید لینک در استوری اینستاگرام بگذاریم؟ ⭐

شاید تا به حال به تاثیر قرار دادن لینک در هر story دقت نکرده باشید، اما شانس بیشتر دیده شدن در انجام این کار است. برای کسب و کارهای که همواره به دنبال افزایش فروش و همچنین به دنبال دیده شدن هستند، لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام می‌تواند راهی برای افزایش فروش در این برنامه باشد. درست است که اینستاگرام می‌تواند منبع بزرگی برای کسب درآمد ما باشد، اما دقت کنید که نمی‌تواند به صورت کامل جای یک وبسایت را برای ما بگیرد. ما تمام اطلاعات تکمیلی محصولات و یا خدماتمان را فقط در یک سایت می‌توانیم بگذاریم. اما قابلیت لینک دادن به ما کمک می‌کند تا هم بازدید سایتمان را بیشتر کنیم و هم بتوانیم اطلاعات تکمیلی تری به مشتریان خود دهیم ادامه را در مقاله بخوانید

گذاشتن لینک در استوری به درد چه کسایی میخوره؟⭐⭐

کسانی که مواردی برای آموزش دارند و می‌خواهید به مخاطبین خود چیزی را آموزش دهند کسانی که کارهای تبلیغاتی انجام می‌دهند و سایت های مختلف را تبلیغ می‌کنند کسانی که سایتهای فروشگاهی دارند و یک محصول خود را در استوری قرار داده و برای توضیحات کامل تر لینک سایت خود را در استوری می‌گذارند تا مخاطبین به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنند. کسب و کارهایی که وبسایت برای خدمات یا محصولات خود دارند ادامه مطلب را مقاله بخوانید

مزایای افزودن لینک به استوری اینستاگرام ⭐⭐⭐

شاید با خود فکر کنید که گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام هیچ فایده ای برای شما ندارد. اگر اینطور فکر می‌کنید پس مطلب زیر را بخوانید: در واقع با گذاشتن لینک در استوری شما به افزایش بازدید سایتتان کمک کرده اید. اطلاعات بیشتری از محصول به مشتری داده اید اعتماد مشتری را برای خرید جلب کرده اید. اگر مشتری وجود داشته باشد که به شما اعتماد ندارد با کلیک بر روی لینک و وارد شدن به سایت یک قدم به جلب اعتماد آن کمک کرده اید. تبلیغات سایت خودتان را گرده اید مزایای دیگر را در مقاله بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها