۸۵% تخفیف پکیج ویژه راه اندازی پیج اینستاگرام 

انتخاب نام + قالب پست، استوری و هایلایت

نحوه سفارش طراحی سایت چگونه است؟ 🧐

سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت برای توسعه همه کسب و کارها واجب است. این روزها جستجو عبارت سفارش طراحی وبسایت هم برای کسانی که تصمیم دارند برای کسب و کار خود سایت طراحی کنند و هم برای کسانی که آموزش طراحی سایت حرفه‌ای دیده اند و به دنبال گرفتن سفارش طراحی وبسایت هستند از جمله عبارات پر جستجو است.

اما نحوه سفارش طراحی وبسایت به چه شکل است؟ هنگام سفارش طراحی وب سایت باید به چه نکاتی دقت کنیم؟ نحوه قیمت گذاری طراحی سایت به چه صورت است؟ سفارش طراحی وبسایت چه مراحلی دارد؟ هزینه طراحی سایت حرفه ای با هزینه طراحی سایت ارزان چه تفاوتی دارد؟  چه مسائلی بر روی براورد هزینه طراحی سایت اثر می‌گذارد؟ چگونه سفارش طراحی سایت بگیریم ؟
در این مقاله تلاش می‌کنیم تا جواب‌های جامعی برای سوالات بالا پیدا کنیم؛ همراه ما باشید.

سفارش طراحی وبسایت به چه معناست؟

سفارش ساخت سایت، کلید ورود به دنیای تجارت الکترونیک است. تقریبا تمام مشتریان شما در اینترنت حضور آنلاین دارند. تمامی کاربران اینترنت می‌توانند مشتریان بالقوه محصول یا خدمت شما باشند. شما با داشتن وب سایت می‌توانید این مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل خود تبدیل کنید. با حضور اصولی و حرفه‌ای در فضای اینترنت می‌توانید درصد زیادی از کاربران اینترنت را مشتری محصول خود کنید.

سفارش طراحی سایت فروشگاهی یکی از عوامل بسیار مهمی است که می‌تواند فروش محصول شما را چند برابر کند.

سفارش ساخت سایت یعنی اگر شما درون تیم کسب و کار خود، گروهی برای طراحی سایت ندارید، یا اگر خودتان دانش طراحی وبسایت را ندارید یا اینکه وقت کافی برای این کار ندارید از یک شرکت یا گروه طراحی سایت حرفه ای، بیرون از شرکت کمک بگیرید.

تعرفه طراحی سایت فروشگاهی سفارش طراحی سایت

ساخت سایت حرفه ای ممکن است کمی زمان ببرد، انجام طراحی سایت نیاز به آنالیز و بررسی و دقت زیادی دارد. در سفارش طراحی وب سایت حرفه ای روال کار این به این شکل است که اول مراجعه کننده یا مشتری سفارش کار طراحی سایت را به  تیم طراح سایت، برای مثال تیم طراحی سایت آوش تک، ارائه می‌دهد و آن تیم با توجه به نوع کسب و کار یا هدف سفارش دهنده نیازهای مشتری‌اش را بررسی می‌کند و باتوجه به درخواست و سلیقه مشتری بر روی طرحی اولیه توافق می‌کنند.

مراحل سفارش طراحی سایت

برای ثبت سفارش طراحی وبسایت باید مراحل زیر را طی کنید:

جلسه مشاوره

تشکیل جلسه مشاوره از مهم‌ترین مراحل ثبت سفارش طراحی وب سایت است. در این جلسه شما تمام نیازها و دیدگاه‌های خود را از یک سایت به اطلاع تیم طراحی سایت می‌رسانید. این جلسه می‌تواند حضوری باشد یا به صورت غیرحضوری با استفاده از تلفن یا پلتفرم‌های آنلاین.

حتی شما می‌توانید فرم درخواست طراحی سایت را که در بسیاری از سایت‌‌ها موجود است پر کنید، بعد از پر کردن فرم سفارش طراحی وب سایت، اعضای مجموعه با شما تماس می‌گیرند و جلسه‌ای را برای مشاوره با شما تنظیم می‌کنند.

نکات مهم فرم سفارش طراحی سایت

و… را دارید.

سفارش طراحی وب سایت وردپرس

طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای آماده یا با زبان‌های برنامه نویسی:

در این قسمت از فرم درخواست مشخص می‌کنید که تصمیم دارید وبسایتتان با سیستم مدیریت محتوای آماده طراحی شود یا با کدنویسی. طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای آماده (Content Management System) یا به اختصار CMS ارزان‌تر از طراحی سایت با کدنویسی است.

  • سفارش طراحی وب سایت با وردپرس
  • سفارش طراحی وب سایت جوملا
  • سفارش طراحی وب سایت دروپال
  • سفارش طراحی وب سایت با php
  • سفارش طراحی وب سایت با asp.net

را مشخص می‌کنید. طبیعی است که طراحی سایت با سیستم‌های مدیریت محتوای آماده مانند سفارش سایت با وردپرس ارزان‌تر از سفارش ساخت سایت با کدنویسی است.

تعیین دامنه سایت

برای راه اندازی وبسایت باید نامی برای دامنه سایت خود انتخاب کنید. این نام باید متناسب با نام موسسه، محصول یا سلیقه شما باشد. بعد از آن باید پسوند دامنه خود را انتخاب کنید که: .com و .ir از رایج‌ترین پسوندها هستند. ثبت و تمدید دامنه هزینه دارد، هزینه دامنه .ir از هزینه دامنه .com پایین‌تر است.

طراحی سایت حرفه ای رایگان سفارش طراحی سایت

البته دقت داشته باشید که از نحوه تمدید دامنه توسط شرکت طراحی سایت و مدت تاریخ انقضای دامنه باخبر شوید. همچنین درمورد انتخاب نام دامنه حتما با متخصص سئو مشورت کنید.

هاست وبسایت

هاست (Host) به معنای فضای میزبانی وب است. برای راه اندازی یک سایت باید در فضای وب فضا و حافظه داشته باشیم. یکسری شرکت‌های میزبان وجود دارند که این فضا را می‌فروشند. شما با خریداری هاست می‌توانید اطلاعات و فایل‌های وبسایتتان را بارگذاری کنید.

تهیه فضای هاست را بهتر است به خود شرکت طرحی سایت بسپارید تا مشکلات احتمالی که ممکن است در آینده برای سایت شما پیش بیاید به حداقل برسد. هنگام سفارش طراحی  ساخت سایت به پهنای باند ماهیانه و هزینه ارتقای فضای هاستینگ نیز حتما توجه داشته باشید.

قالب وبسایت

به زبان ساده قالب یک سایت همان ظاهر سایت است. طرح، رنگ‌ها، ستون‌ها، فونت و… جزو قالب سایت محسوب می‌شوند. سفارش طراحی لوگو سایت نیز جزو سفارش قالب سایت محسوب می‌شود. قالب‌های آماده سایت زیادی برای وردپرس وجود دارد که اکثر آن‌ها رایگان هستند اما ممکن است این قالب‌ها پاسخگوی نیاز شما نباشد.

شما می‌توانید به فروشگاه قالب بروید و از میان صدتا قالبی که در آنجا وجود دارد یکی را انتخاب کنید و طرح مورد نظر را در برای سفارش ذکر کنید و یا می‌توانید طرحی اختصاصی برای خود سفارش دهید که البته قیمت طراحی قالب سایت با فتوشاپ بالاتر از انتخاب قالب‌های آماده است. شما می‌توانید با درخواست جدول قیمت طراحی سایت از شرکت از تعرفه طراحی قالب وردپرس مطلع شوید.

وارد کردن اطلاعات وبسایت

بعد از سفارش قالب سایت و پیاده سازی قالب، نوبت به درج اطلاعات در وب سایت می‌رسد. در این مرحله شما باید فایلی کامل از مطالب مورد نیاز وب سایت را آماده و دسته بندی کنید و برای شرکت طراحی سایت ارسال کنید. یا از شرکت طراحی سایت درخواست کنید که درج مطالب را به شما آموزش دهند تا شما خودتان شخصا بتوانید اطلاعات را در وبسایت وارد کنید. اگر شما خودتان ورود اطلاعات را برعهده بگیرید هزینه سفارش طراحی وبسایت شما پایین‌تر می‌آید.

ایمن سازی سایت

برای ساخت سایت فروشگاهی حرفه ای آنچه از همه موارد مهم‌تر است، تامین امنیت آن سایت است. اما متاسفانه این مورد از دیگر موارد سفارش ساخت یک سایت کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. امنیت سایت به کارها و اقداماتی گفته می‌شود که یک وبمستر برای ایمنی سایت دربرابر حملات هکرها انجام می‌دهد.

این کارها شامل نصب و استفاده از نرم افزارهای امنیتی بر روی وب سایت، تمرکز و دقت بر روی هشدارهای امنیتی، قرار دادن پسورد قوی و هر اقدام دیگری که امنیت وبسایت را بالا می‌برد و از حمله بدافزارها و هکر و نشت اطلاعات سایت جلوگیری می‌کند.

خرید طراحی سایت سفارش طراحی سایت

محتواهایی که در درون یک وسایت قرار می‌دهید بسیار مهم هستند فرقی نمی‌کند که شما سفارش ساخت سایت شخصی داشته باشید یا سفارش طراحی وبسایت سفارش غذا در هر صورت باید از اطلاعات وبسایت خود حفاظت کنید.

هک یک سایت، یا لو رفتن اطلاعات یک وبسایت ضربه بسیار بزرگی به اعتبار و وقت و تلاش‌هایی که برای آن سایت انجام داده‌اید وارد می‌کند. توجه به ایمن سازی وبسایت از نکات مهم در سفارش طراحی وب سایت است.

سئو سایت

سئو یا بهینه سازی سایت، به معنی بهینه کردن سایت برای موتورهای جستجو است. راه اندازی یک وبسایت تازه اول راه است، برای موفقیت یک وبسایت باید آن سایت را برای موتورهای جست و جو بهینه کنیم، بدون سئو کردن سایت، راه اندازی سایت فایده‌ای ندارد. برای بهینه سازی وبسایت باید ترافیک سایت خود را افزایش دهید. افزایش ترافیک و ورودی سایت نیازمند اقداماتی مانند: لینک سازی داخل، بهینه سازی تیترها، لینک سازی خارجی، بهینه سازی کدها، بهینه سازی تصاویر است.

بهینه سازی وبسایت تاثیر مستقیمی بر افزایش فروش سایت دارد. پس هنگام سفارش ساخت سایت فروشگاهی به این نکته حتما توجه کنید.

پشتیبانی سایت

پشتیبانی وبسایت به این معنا است که شرکت طراحی سایت باید مرتبا وبسایت را بررسی کند و خطاها و مشکلات سایت را شناسایی کند و سایت را به روز رسانی کند.

پشتیبانی وبسایت دو نوع است:

پشتیبانی محتوایی سایت: سفارش طراحی .وبسایت شما می‌تواند شامل درخواست پشتیبانی محتوایی سایت نیز باشد. در این نوع پشتیبانی شما به شرکت طراحی سایت سفارش می‌دهید که به غیر از طراحی سایت، خدمات تولید محتوا را نیز برعهده بگیرد. شرکت طراحی سایت نیز باید محتوایی سئو شده برای سایت شما تولید کند. به طور کلی پشتیبانی محتوایی سایت به معنای: تولید و انتشار محتوای وبسایت، تحقیق کلمه کلیدی، تعیین استراتژی محتوا، آپدیت محتوا و… است.

تعرفه طراحی سایت وردپرس

پشتیبانی فنی سایت: پشتیبانی فنی سایت شامل بررسی مسائل امنیتی و حل کردن باگ‌ها و خطاهای و بررسی دامین‌ و هاست وبسایت است. در این نوع از پشتیبانی، سایت باید دائما چک شود و همه خطاها رفع شود و اگر نیازی بود افزونه‌ای نصب شود.

مورد بالا در سفارش طراحی وبسایت وردپرسی اهمیت زیادی دارد.

چگونه سفارش پروژه طراحی سایت بگیریم؟

برای گرفتن پروژه طراحی سایت چندین راه وجود دارد، برای مثال شما می‌توانید به همراهی یک تیم قوی یک شرکت طراحی وب سایت حرفه ای تاسیس کنید. که برای این کار نیاز به دانش کافی و رزومه‌ای قوی و سرمایه اولیه دارید.

اگر سرمایه‌ای کافی برای تاسیس یک شرکت ندارید می‌توانید به عنوان طراح سایت در یک شرکت طراحی سایت یا شرکت‌هایی که نیاز به طراح سایت اختصاصی دارند استخدام شوید.

اگر علاقه‌ای به کار تمام وقت و حضوری ندارید می‌توانید به صورت پروژه‌ای یا فریلنسری با استفاده از پلتفرم‌هایی مانند پونیشا، پارسکدرز و کارلنسر، پروژه‌های طراحی سایت را دریافت کنید.

شیوه گرفتن پروژه در این پلتفرم‌ها هم به این شکل است که ابتدا در این سایت‌ها عضو می‌شوید و رزومه خود را وارد می‌کنید و برای گرفتن پروژه داوطلب می‌شوید.

توجه داشته باشید که برای اعتماد بیشتر مشتریان در تمامی موارد بالا شما باید در نمونه کارهایتان نمونه سایت های حرفه ای داشته باشید.

سخن آخر

در این مقاله تمامی مواردی که باید در سفارش طراحی و راه اندازی سایت به آن توجه کنید را ذکر کرده‌ایم.

شرکت آوش تک یک شرکت سفارش طراحی سایت در کرج است که سفارشات طراحی سایت را از همه جای ایران مانند: سفارش طراحی سایت در شیراز، سفارش طراحی سایت مشهد، سفارش طراحی سایت در تهران و… را با قیمتی مناسب و کیفتی بالا انجام می‌دهد.

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک گذاری
اطلاع از
guest
4 Comments
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
مانی رحیمی
مانی رحیمی
3 ماه پیش

با تشکر از سایت خوبتون .امروزه طراحی سایت برای هر کسب و کاری مهمه ممنون از این مقاله تون خیلی کمکم کرد

مجید محمدی
3 ماه پیش

ممنونیم مانی جان 🙏🌹

نادر
نادر
1 ماه پیش

سلام دوست عزیز شما سفارش طراحی سایت با وردپرس هم قبول می ‌کنید یا فقط سایت اختصاصی طراحی میکنید

فریده سبزروی
1 ماه پیش
Reply to  نادر

سلام وقت بخیر . بله در خدمتتون هستیم

Open chat
کمک میخوای؟
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم