استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام | 4 نکته مهم که باید بدانید

استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام

یک پیج با هزار فالوور واقعی که برای پیدا کردن آنها زحمات زیادی کشیده است بدون آنکه استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام را بداند، گله مند شده که چرا پست هایی که می‌گذارد لایک و کامنت زیادی ندارد و یا شاید بازخورد خوبی از این پست گذاری نمی‌گیرد. باید بگوییم که شما برای اینکه در اینستاگرام به افزایش بازدید یا افزایش فروش برسید باید یکسری قوانین را که برای شما در مقاله های مختلف گفته ایم مطالعه کنید. یکی از این قانون ها استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام است. توجه داشته باشید که هر قانون باید به دقت بررسی و مطالعه شود. حتی شاید شما برای پیج شخصی خودتان هم ندانید که بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام چه ساعتی است .شاید برای شما یک پست گذاشتن ساده به نظر بیاید، ولی اگر نگاه دقیقی داشته باشید به همین راحتی هم نمی‌توانید به یک محبوبیت ویژه بین کاربران برسید. پس این قانون ها را مطالعه کنید و از آنها در راه اندازی اینستاگرام خود استفاده کنید.
اما در این مقاله می‌خواهیم بگوییم که چه زمانی برای گذاشتن پست در اینستاگرام برای شما بهتر است.
این زمان می‌تواند شامل:

 1. روزهای هفته
 2. ساعت پست گذاری
 3. مناسبت های مربوط
 4. تعداد پست ها در هفتهاستراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام

گذاشتن پست در اینستاگرام

پست گذاشتن در اینستاگرام شاید کاری ساده به نظر برسد. طبق آمارهای جهانی? رفتار افراد در همه روزهای هفته تقریبا مشابه هم است ولی در خیلی مواقع گذاشتن پست در روزهای خاصی و ساعات خاصی می‌تواند توجه بیشتری را به خود جلب کند.

کاربران در اینستاگرام به دلایل مختلفی فعالیت می‌کنند اما بیشتر آن‌ها از اینستاگرام به عنوان یک سرگرمی برای پر کردن اوقات فراغت استفاده می‌کنند. به همین دلیل بعضی از آنها که زمان آزاد بیشتری دارند، فعالیت بیشتر و کسانی که وقتشان پر است کمتر در اینستاگرام فعالیت می‌کنند! اما به صورت کلی همۀ کاربران در اینستاگرام فعالیت دارند و تعداد کاربران فعال در برخی روزها و ساعت‌ها نسبت به ساعت‌های دیگر بیشتر است. طبق آمار ارائه شده توسط اینستاگرام برخی از ساعت‌ها کاربران بیشتری فعال هستند که می‌توان با استفاده از آن، بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام را شناسایی کرد. پیش از آن که گزارش‌های اینستاگرام را بگوییم، باید چند مسئله مهم که در بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام برای کسب‌وکار شما تاثیر دارد را بررسی کنیم.

اما گذاشتن پست در اینستاگرام در چه زمانی مناسب است؟

مقاله هایی که تا به حال نوشته شده است برگردان مقاله های خارجی است که با توجه به تعطیلات و شرایط خاص کشورهایشان نوشته شده است. من در این مقاله قصد دارم که ساعات، روزهای هفته و مناسبت هایی که باید پست بگذارید را برایتان بگویم.
اول باید برای شما بگویم که اگر می‌خواهید بدانید که چه استراتژی برای اینستاگرام خود بچینید و چه نکاتی را باید رعایت کنید حتما مقاله استراتژی اینستاگرام چیست؟ را بخوانید. این مقاله فقط برای این است که بدانید بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام چه وقتی می‌باشد.

استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام (ساعت های مناسب?)

بهترین ساعت ها برای پست گذاشتن در اینستاگرام

همه افراد جامعه دائما در حال استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی خود مخصوصا اینستاگرام بخاطر استفاده از محتواهای جذاب هستند. اما با توجه به شرایط سنی و شرایط کاری و تحصیلی که هر فرد دارد ساعت مختلفی را برای سر زدن به این شبکه اجتماعی انتخاب می‌کند. با هم ببینیم که چه ساعتی ? مناسب گذاشتن چه پستی است.
برای اینکه بهتر متوجه مطلب شوید لازم است که چند مثال بزنیم:
قبل از زدن مثال شرایط افراد را با هم مقایسه کنیم و ببینیم که چه کسی چه ساعتی را برای استفاده از اینستاگرام تعیین می‌کند.
چیدن استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام در این زمان خود را نشان می‌دهید. شما باید دقت کنید که کسب و کارتان به درد چه کسانی، با چه رنج سنی، با چه شرایط کاری و چه جنسیتی می‌خورد.
از خودتان بپرسید:

 • برای چه سنی قرار است پست بگذارید؟
 • برای چه جنسیتی ؟
 • برای چه افرادی؟ محصل، کارمند، ورزشکار و………..استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام

حالا باید به سراغ مثال ها برویم:

اگر شما محصولی دارید که به درد خانم های خانه دار ??می‌خورد:

خانم ها معمولا همه ساعات روز را در این شبکه اجتماعی می‌گذارند و برای این دسته که در منزل ?هستند بهترین ساعت برای پست گذاشتن در اینستاگرام معمولا از 9 صبح تا 7 بعد از ظهر است. این دسته از مخاطبان معمولا از صبح تا 7 بعد از ظهر که همسر یا فرزندان آنها به منزل باز می‌گردند میتوانند اینستاگرام خود را چک کرده، پس شما می‌توانید در این زمان پست خود را بگذارید.
اما دقت داشته باشید که مثلا اگر شما پیج اینستاگرامی آشپزی ?دارید بهترین ساعت گاشتن پست در اینستاگرام زمانی است که خانم ها به دنبال غذای جدید و یا دستور پخت یک غذا می‌گردند. یعنی 11 صبح یا 5 الی 17.

اگر شما محصولی دارید که به درد محصلان یا دانش آموزان می‌خورد:

با توجه به اینکه آنها به مدرسه می‌روند و در شیفت های مختلفی هستند و نمی‌توانند اینستاگرام خود را دنبال می‌کنند. باید در ساعت هایی پست بگذارید که آنها در منزل هستند یعنی 17 الی 20.
توجه: اگر شما یک موسسه یا آموزشگاهی دارید، به افرادی که عضو هستند می‌خواهید اطلاع رسانی کنید بهترین زمان قبل از برگزار شدن کلاس آموزشی آنهاست.

اگر شما محصولی دارید که مختص به جامعه کارمندان یا به درد اغلب افراد جامعه می‌خورد

باید ساعاتی را در نظر بگیرید که آنها در حال استراحت هستند. مثلا اگر برای این قشر در ساعتی که سرکار هستند پست بگذارید پست شما به عقب و عقب تر می‌رود و این باعث دیده نشدن برند شما می‌شود.ساعت مناسب پست گذاشتن در اینستاگرام
ساعت مناسب برای این افراد زمان استراحت مثل ساعات خوردن غذا?، هنگام برگشت به خانه و زمانی قبل از خواب است. این ساعات برای بیشتر افراد مناسب است مگر اینکه برای مخاطب خاصی که مثال زدیم پست می‌گذارید.

برای متوجه شدن ساعات پست گذاری در اینستاگرام و اینکه چه ساعاتی بهترین بازخورد را دارید، چند پست در ساعات مختلف روز انتشار دهید و از طریق پیج بیزینسی خود بهترین ساعت را انتخاب کنید.

استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام (روزهای هفته)

بهترین روزهایی که کاربر به شبکه اجتماعی خود سر می‌زند باز هم بستگی به نوع کاربر شما دارد. باز هم باید مثال هایی برای شما بزنیم:

 • فرض کنید شما برای افرادی پست می‌گذارید که بر اساس شرایط شغلی فقط روزهای جمعه را برای استراحت?? در منزل هستند و بقیه ایام آنها سرکار هستند.
  برای این افراد روزهای جمعه مناسب پست گذاشتن در اینستاگرام است.
 • فرض کنید برای کسانی قرار است پست بگذارید که یک روز خاص را در منزل مشغول استراحت هستند و یا ساعات خاصی را در منزل به سر می‌برند. باید آن روز خاص را پیدا کرده و پست خود را در آن زمان بگذارید.روزهای مناسب پست گذاشتن
 • اما اگر برای افراد خاصی قرار نیست که پستی بگذارید و مخاطب شما شنبه تا پنجشبه را مشغول کار هستند، بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام روزهای شنبه و بعد روزهای یکشنبه تا چهارشنبه می‌باشد. روزهای شنبه به این خاطر مناسب است که بعد از تعطیلات معمولا افراد بیشتر به سراغ شبکه اجتماعی خود می‌روند.

پس در روزهایی که بیشترین بازدید را دارید پست های خود را انتشار دهید. برای دیدن اینکه در چه ساعاتی و در چه روزهایی بیشترین لایک و کامنت را دارید پیج خود را به حالت تجاری یا همان بیزینسی دربیاورید.

استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام (تعداد پستها)

کاربران شبکه های اجتماعی به دنبال به دست آوردن اطلاعات مختلفی از پیج شما هستند، اما تعداد پست گذاشتن در اینستاگرام می‌تواند آنها را جذب یا خسته کند.
اگر تعداد زیادی پست بگذارید افراد خسته شده و مطالب شما را نمی‌خوانند و کلافه می‌شوند.
اگر تعداد کمی پست بگذارید افراد شما را فراموش ?خواهند کرد.
بهترین تعداد برای گذاشتن پست 3 الی 4 پست در هفته در روزهای تعیین شده و ساعت هایی که گفته شد است.
همچنین شما می‌توانید در بین این روزها از استوری های مناسب استفاده کنید، که در بند بعدی به شما توضیح خواهیم داد.
پس کاربر را کلافه و یا زده نکنید.تعداد بالای پست

اگر نمی‌دانید که چه محتوایی برای پست های خود انتخاب کنید حتما مقاله استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام را بخوانید.

استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام (استوری های مناسبتی)

3 روز در هفته و در ساعات تعیین شده و روزهای تعیین شده پست را در اینستاگرام گذاشتید. شما در بین این 3 روزی که در استراتژی خود تعیین کردید می‌توانید اگر مناسبتی مثل:

 • روز پدر
 • روز مادر
 • روزهای برفی، بارانی و…
 • عوض شدن فصل ها
 • تولدها یا شهادت ها
 • روزهایی خاصی که مناسب پرسونای مخاطب شما است قرار دهید.
 • پرسش و پاسخ از مشتریان
 • نظر سنجیاستوری

نکته: اگر پرسشی را بیان می‌کنید، دقت داشته باشید که جواب های کاربران را به صورت استوری بعد از پرسیدن سوالات بگذارید. انسان ها دوست دارند نظرات خودشان را در پیج شما ببینند، همچنین دوست دارند نظر های دیگران در مورد سوالی که شما پرسیدید را بدانند و با نظر خود مقایسه کنند.

کلام آخر

دقت داشته باشید که تنها زمان مناسبی را برای گذاشتن پست در اینستاگرام انتخاب کردن نمی‌تواند دلیل موفقیت شما در این شبکه اجتماعی باشد. شما باید همزمان با این کار استراتژی های لازم اینستاگرام را یاد بگیرید. پست گذاشتن همراه با محتوای مناسب همراه با یک پیج جذاب و کاربردی می‌تواند به شما کمک کند که فالوورهای بیشتری جذب کنید.
برای درک بهتر از اینستاگرام مقاله های بیشتری بخوانید تا با استراتژی های مختلف این زمینه آشنا شوید.
حتما نظرتون رو در مورد این مقاله زیر همین پست بنویسید.

گذاشتن پست در اینستاگرام در چه زمانی مناسب است؟ ⭐

مقاله هایی که تا به حال نوشته شده است برگردان مقاله های خارجی است که با توجه به تعطیلات و شرایط خاص کشورهایشان نوشته شده است. اما بهترین زمان را در این مقاله با توجه به شرایط مخاطب بخوانید

بهترین روزهای پست گذاشتن چه روزهاییست؟ ⭐⭐

بهترین روزهایی که کاربر به شبکه اجتماعی خود سر می‌زند بستگی به نوع کاربر شما دارد مخاطب شناسی مهمترین عامل پیشرفت در اینستاگرام است. اگر نمیدانید چه روزهایی بهتر است پست بگذارید مقاله را بخوانید

چه تعداد پست مناسب انتشار در اینستاگرام است؟ ⭐⭐⭐

شما باید نه مخاطب راکلافه کنید و نه از یاد مخاطب بروید. در این مقاله توضیحات کامل تعداد پست ها را نوشته ایم

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: