بازاریابی شبکه ای چیست؟ چگونه بازاریابی شبکه ای انجام دهیم؟

نتورک مارکتینگ

سخن اول ??‍?

شما یا بدنبال اولین شرکت بازاریابی شبکه ای در ایران یا شرکت های بازاریابی شبکه ای مثل بازاریابی شبکه ای بیز، بازاریابی شبکه ای بادران و دیگر شرکت هایی از این قبیل یا هرمی آمده اید، و یا می‌خواهید بدانید معایب نتورک مارکنتینگ چیست؟ همانند معایب نتورک مارکتینگ پنبه ریز

و یا بدنبال مزایای بازاریابی شبکه ای از دید یک بازاریاب این مقاله را خواهید خواند.دروغ های شبکه ای

سعی من در این مقاله این است که هر موردی که شما بدنبال آن آمده اید بررسی کنم و به یک الگوریتم بازاریابی شبکه ای عالی برسیم. با هم مقاله بازاریابی شبکه ای را بخوانیم.

اشاره ای کنیم که اصل بازاریابی را هم همه ما در مشاغلی که کار می‌کنیم انجام می‌دهیم هم اصل این کار برای ادامه روند فروش یک مجموعه به شدت ضروری است. پس با بد جا انداختن آن از طریق شرکت های مختلف که سعی بر رسیدن به سود های کلان در کمترین زمان داشته اند این شیوه را بد ندانید و از روش های مختلف آن بهترین استفاده را می‌توانیم بکنیم.

از بازاریابی شبکه ای باید ترسید

همه ما اسم شرکت های هرمی و کلاهبرداری از پول های کلان و یا خرده را با بازاریابی شبکه ای شنیده ایم. تماما وقتی اسم این نوع بازاریابی می‌آید به فکر جمع کردن افراد برای فروش یک نوع محصولات بی کیفیت و یا هزینه کردن پول های بدون زحمت می‌افتیم. اما باید بگوییم که بازاریابی شبکه ای در ایران اینگونه جا افتاده است که زیاد با معنای اصلی آن هماهنگ نیست.

بازاریابی شبکه ای یعنی پخش همگانی یا پخش ویروسی یک محصول که در این مقاله کامل با آن آشنا خواهید شد.

بازاریابی شبکه ای خوب است یا بد؟

در همین ابتدای کار باید بگوییم که بازاریابی شبکه ای به خودی خود بد نیست و شما می‌توانید به راحتی از این طریق محصولات خود را بفروشید. همان طور که گفتم بازاریابی شبکه ای به نوعی از بازاریابی دهان به دهان پیروی می کند. به خاطر اینکه در این روش برای فروش محصولات، خودتان باید محصول مورد نظر را به فرد دیگری توصیه کنید. در این حالت باید از محصول مورد نظر تعریف کنید حتی اگر مزیت خاصی نداشته باشد. اما این مدل بازاریابی در ایران به خوبی اجرا نمی‌شود و از آن سو استفاده های زیادی می‌شود. و اصل این بازاریابی در ایران اجرا نمی‌شود. در همین جا به شما می‌گوییم که دنبال شرکت های هرمی با هر عنوانی نباشید.

 

بازاریابی شبکه ای چیست؟ (نتورک مارکتینگ)

قبل از از شروع کردن به بررسی این مدل ها اول بدانیم که بازاریابی شبکه ای چیست؟ مزایابی بازاریابی شبکه ای چیست؟ معایب بازاریابی شبکه ای چیست؟

ما باید بدانیم که این نوع بازاریابی شاخه ای از رشته بازاریابی است. در این نوع رشته، فروش بر عهده شبکه های انسانی است. به این صورت که شما مقداری از سهام، محصول یا هر چیزی که در آن شرکت ارزشمند? است را خریداری می‌کنید و بعد نسبت به توانایی هایتان به دیگران می‌فروشید. اما این برای شرکت چه مزیتی دارد?؟خرید های شبکه ای

این یک استراتژی فروش است که محصولات خود را بدون واسطه، بدون زحمت، بدون تبلیغات دست به دست مردم و بوسیله مردم به بازار رسانده، البته که این نوع بازاریابی لازمه یک سری فاکتورها و پلن هاست.

در این نوع بازاریابی خیلی راحت می‌توان از بازاریابی دهان به دهان هم استفاده کرد به این صورت که محصولات را مردم خود به خود برای یکدیگر معرفی می‌کنند. یادتان باشد که بازاریابی شبکه ای همان نتورک مارکتینگ است که همه ما با آن آشنایی داریم، و خیلی از وقتها هم تا اسم آن را می‌شنویم از آن بدون دانستن اطلاعات فرار خواهیم کرد. اما باید به شما بگوییم که اصل نتورک مارکتینگ بد نیست و اگر اصولی و با نیت پیدا کردن بازار مناسب اجرایی شود می‌تواند خیلی هم به نفع صاحبان کسب و کارها و مشتریان باشد.

فاکتورها یا بهترین پلن بازاریابی شبکه ای چیست؟

 1. کیفیت: یک شرکت بازاریابی شبکه ای باید بداند چون محصولات خود را بدون هیچ زحمتی دارد در بازار پخش می‌کند نباید این محصولات بی کیفیت و موجب نارضایتی مردم باشد. حتما محصولات این شرکت ها باید طوری باشد که رضایت کامل مشتری را جلب کنند.
 2. داشتن بسته بندی مناسب: اگر قرار است مثل بقیه شرکت ها کار کنند شرکت های بازارابابی شبکه ای بهتر است که کار نکنند. بسته بندی انها باید متفاوت از دیگر محصولات باشد تا بتوانند بازاریابی دهان به دهان را داشته باشند.
 3. داشتن بازاریاب های مناسب: داشتن بازاریاب هایی که محصول را به خوبی برای دیگران توضیح دهند.کیفیت پایین محصولات
 4. دروغ ممنون⛔: در این نوع بازاریابی دروغ ممنون است. بی خودی از محصول خود تعریف نکنید آن چیزی را که حقیقت دارد بگویید، نذارید اعتماد مردم را از دست بدهید.

عضویت در بازاریابی شبکه ای

خب در این بین هم مشخص است که عضویت در بازاریابی شبکه ای نیاز به تلاش و رعایت اصول حرفه ای کار دارد شما باید توانایی:

 • طراحی سیستم بازاریابی شبکه ای
 • طراحی پلن بازاریابی شبکه ای
 • محاسبات بازاریابی شبکه ای
 • انواع پلن های بازاریابی شبکه ای
 • نحوه تقسیم سود در بازاریابی شبکه ای
 • راه اندازی سایت بازاریابی شبکه ای
را داشته باشید.عضویت در بازاریابی شبکه ای
در نظر داشته باشید که عضویت در این شبکه ها به خودی خود بد نیست و می‌تواند منبع درآمد شما باشد. اما توجه داشته باشید که شرکتی که قرار است در آن سرمایه گذاری یا به صورت بازاریاب در آن کار کنید باید فاکتور هایی که به آن اشاره شد را داشته باشد. حتما توجه داشته باشید به قدمت شرکت بازاریابی که دارید وارد آن می‌شوید نگاه کنید. به کسانی که شما را به این شرکت می‌برند دقت کنید و نسبت??‍?‍?? آنها با شما چیست؟ آیا تا به حال قبل از این به سراغ شما آمده اند فقط برای این کار سراغ شما آمده اند؟
دقت کنیدفردی که سمت شما آمده چند وقته که در این شرکت فعالیت دارد و تا به حال چقدر درآمد کسب کرده است. ختما در همان جلسات حضوری از آنها بپرسید خب شما که انقدر تعریف می‌کنید چرا درآمدتان کم بوده؟
اصلا با حرفهای آب و تاب دار خان نشوید و سعی کنید مقاومت کنید تا ببنید عکس العمل انها در این جلسات چیست؟
آیا فقط برای پول? شما سرمایه گذاری کرده اند یا نه واقعا دنبال جذب افرادی هستند که بتوانند کار کنند تا محصولات با کیفیت آنها را به مردم برساند.

نکات مهم در عضویت در بازاریابی شبکه ای

 • به بعضی کلمات اصلا توجه نکنید: بهترین شرکت بازاریابی شبکه ای در ایران، پرفروش ترین شرکت بازاریابی شبکه ای در ایران، بهترین پلن بازاریابی شبکه ای، نرم افزار محاسبه پورسانت بازاریابی شبکه ای، رشته بازاریابی شبکه ای در دانشگاه، نرم افزار فروش و بازاریابی شبکه ای، ماژول بازاریابی شبکه ای
 • دقت کنید که کلماتی مانند:” دیگه کار کردن برای بقیه کافیه? و بیا برای خودت کار کن ” این کلمات برای شرکت هایی است که فقط به فکر سود آنی خود و گرفتن پول شما هستند.
 • یک نکته مهم دیگه توجه داشته باشید که سایت بازاریابی شبکه ای حتما داشته باشند و مهر و نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشند.دقت در عضویت
 • شما باید خیلی زیرک و باهوش باشید چون تمامی شرکت هایی که تا به حا در ایران به صورت بازاریابی شبکه ای کار می‌کنند فقط بازاریابی می‌کنند. وگرنه کیفیت محصولات آنها بیش اندازه معمولی است وگرنه تا به حال در کل ایران محصلات شرکت بیز و پنبه ریز و بادران و…. پر شده بود.

 تاریخچه بازاریابی شبکه ای

تاریخچه بازاریابی شبکه ای: ایده اساسی درآمدزایی بازاریابی شبکه‌ای از فرمول تصاعد گرفته شد، که در سده ششم ق. م. توسط فیثاغورس و در سده سوم ق.م. توسط اقلیدس در کتاب معروف «مقدمات» به جهان معرفی شد.
اولین بار، یک شرکت دوچرخه‌سازی در روسیه از این ایده استفاده کرد و برنامه‌ای ترتیب داد که مشتریان با پرداخت ۱۰ روبل به جای ۵۰ روبل صاحب دوچرخه شوند اگر چهار مشتری دیگر نیز معرفی کنند؛ ولی فروش کمپانی به‌سرعت رو به اشباع رفت. در روسیه به آن «شرکت بَهمنی» و در فرانسه به آن «گلوله برفی» لقب دادند و صد در صد تقلب و کلاهبرداری تلقی شد. از آن پس، سیاستمداران، اقتصاددانان و جامعه شناسان زیادی به دنبال پیدا کردن راهی بودند که از این ایده به نفع همه استفاده کنند.
اولین کمپانی که به‌طور رسمی فعالیت بازاریابی چند سطحی را در سال ۱۹۳۰ آغاز کرد، کمپانی ویتامین کالیفرنیا بود که نام خود را در سال ۱۹۳۹ به نوترالایت تغییر داد و امروزه محصولات خود را از طریق کمپانی ام‌وی به فروش می‌رساند.

تفاوت بین شرکت‌های هرمی و بازاریابی شبکه ای

هردو از یک استراتژی برای فروش استفاده می‌کنند. اما بعضی از شرکت ها با دروغ های بازاریابی شبکه ای بهترین پلن بازاریابی شبکه ای را چیدند و مردم را به سمت خود کشاندند. تا بتوانند از مردم سوء استفاده کنند. بازاریابی شبکه ای در امریکا وجود داشت که به شکل هرمی وارد ایران شد و هر یک نفر با پرداخت پولی به بالا دست خود مجبور به آوردن دو نفر دیگر بود که فقط به جمع آوری پول های مردمی توسط بالا دستان منجر شد.
اما این نوع شرکت ها نمی‌توانند ماهیت بازاریابی شبکه ای را زیر سوال ببرند.شرکت های هرمی
یک شرکت که قرار است این کار را انجام دهد به خوبی می‌داند که به چه شکل و بدون سوء استفاده از پول های مردم این کار را انجام دهد.

آیا بازاریابی شبکه ای شغل خوبی است?؟

بله شغل خوبی است اما به شرط های زیر:

 1. بهترین پلن بازاریابی شبکه ای را داشته باشید. لطفا دیگران را مجبور به آمدن به رشته شما نکنید.
 2. سعی کنید سایت بازاریابی شبکه ای بزنید.
 3. بهترین شرکت بازاریابی شبکه ای در ایران را انتخاب کنید.بازاریابی شبکه ای
 4. کتاب هفت دروغ بازاریابی شبکه ای را بخوانید.
 5. پرفروش ترین شرکت بازاریابی شبکه ای در ایران و جهان را پیدا کنید و ببینید آنها چه می‌کنند.
 6. اولین شرکت بازاریابی شبکه ای در ایران را شناسایی کنید و اشتباهات آنها را بررسی کنید.

کلام آخر

دقت کنید که در ایران شبیه کشور های پیشرفته بازاریابی شبکه ای راه اندازی نشده و آنهایی ام که شده از اصل این موضوع بی اطلاع هستند و تا به حال نتوانسته اند خوب عمل کنند. شاید باورتان نشود ولی من تا به حال 9 بار در شرکت بیز پرزنت شدم و هر بار آنها را مجاب به اشتباه بودن کارشان کردم. پس حواستان خیلی جمع باشد، هر جایی عضو نشوید.
اما برای کسانی که بدنبال بازاریابی از این طریق می‌گردند باید بگم که این هم یک مدل از بازارایابی می‌باشد که شما می‌توانید در شرکت خود از آن استفاده کنید. (خیلی از شرکت ها این کار را انجام می‌دهند. محصولات ما را بفروشید و پورسانت بگیرید) شما هم می‌توانید محصولات با کیفیتتان را برایفروش آماده کنید و به بازاریاب ها به صورت شبکه ای بفروشید. اما منصف باشید.
بازاریابی شبکه ای چیستpdf را از اینجا دانلود کنید.

بازاریابی شبکه ای خوب است یا نه ؟ ⭐

در همین ابتدای کار باید بگوییم که بازاریابی شبکه ای به خودی خود بد نیست و شما می‌توانید به راحتی از این طریق محصولات خود را بفروشید. همان طور که گفتم بازاریابی شبکه ای به نوعی از بازاریابی دهان به دهان پیروی می کند. به خاطر اینکه در این روش برای فروش محصولات، خودتان باید محصول مورد نظر را به فرد دیگری توصیه کنید. در این حالت باید از محصول مورد نظر تعریف کنید حتی اگر مزیت خاصی نداشته باشد. اما این مدل بازاریابی در ایران به خوبی اجرا نمی‌شود و از آن سو استفاده های زیادی می‌شود. مزیت ها و معایب آن را در مقاله بخوانید

فاکتورها یا بهترین پلن بازاریابی شبکه ای چیست؟ ⭐⭐

یفیت: یک شرکت بازاریابی شبکه ای باید بداند چون محصولات خود را بدون هیچ زحمتی دارد در بازار پخش می‌کند نباید این محصولات بی کیفیت و موجب نارضایتی مردم باشد. حتما محصولات این شرکت ها باید طوری باشد که رضایت کامل مشتری را جلب کنند این یکی از فاکتور ها به حساب می‌آید ادامه را بخوانید

نکات مهم در عضویت در بازاریابی شبکه ای ⭐⭐⭐

به بعضی کلمات اصلا توجه نکنید: بهترین شرکت بازاریابی شبکه ای در ایران، پرفروش ترین شرکت بازاریابی شبکه ای در ایران، بهترین پلن بازاریابی شبکه ای، نرم افزار محاسبه پورسانت بازاریابی شبکه ای، رشته بازاریابی شبکه ای در دانشگاه، نرم افزار فروش و بازاریابی شبکه ای، ماژول بازاریابی شبکه ای دقت کنید که کلماتی مانند:” دیگه کار کردن برای بقیه کافیه? و بیا برای خودت کار کن ” این کلمات برای شرکت هایی است که فقط به فکر سود آنی خود و گرفتن پول شما هستند و....

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها
مهمان
فاطمه
3 سال قبل

توی شبکه بیز عضو بشیم یا خیر؟