مهمترین دلیل ریزش فالوور اینستاگرام | چگونه از ریزش فالوور جلوگیری کنیم؟

ریزش فالوور اینستاگرام

ریزش فالوور اینستاگرام به قدری واضح است که با خواندن این مقاله به خود خواهید گفت که چرا تا به حال به فکر این موضوع نبودم. همه ما می‌دانیم که ریزش ناگهانی فالوور و یا ریزش فالوور در اینستاگرام به صورت روزانه این مفهوم را دارد که گوشه ای از کار ما در این برنامه لنگ می‌زند. یک جا در یک از بخش ها نتوانسته ایم آن چیزی که کاربر از ما انتظار دارد را فراهم کنیم وهمین کار علت ریزش فالوور اینستاگرام می‌شود. اما حتما برایتان جالب است بدانید که کدام بخش را به خوبی مدیریت نکردید؟

شاید هم با خود بگویید که من هر کاری که لازم باشد تا به حال انجام داده ام اما باز هم ریزش فالوور را دارم. ادامه این مقاله به شما ثابت خواهد کرد که شاید تلاش زیادی کرده باشید، اما اصولی و کاربر پسند نبوده. شما چه به عنوان مدیر یک پیج کسب و کاری و یا یک پیج شخصی پر بازدید وظیفه دارید که قوانینی را برای خود در نظر بگیرید تا کاربران را راضی نگه دارید.

در هر پیجی، چه پیج بازیگران و یا اینفلوئنسرها یا حتی کسب و کارهای خیلی بزرگ ریزش فالوور اینستاگرام طبیعی است، اما تا حدودی باید این ریزش روزانه انجام بگیرید بیش از یک تعداد اخطار مدیریت نا مناسب را به ما می‌دهد.

پس با هم  این دلایل را بررسی کنیم.

علت ریزش فالوور در اینستاگرام

در این قسمت مهمترین دلایلی که باعث می‌شود کاربر از شما فاصله بگیرید و دیگر تمایلی به ادامه جریان کار شما نداشته باشد را بررسی می‌کنیم.ریزش فالوور اینستاگرام

اما آیا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که چرا کاربری صفحه کاری من را ترک می‌کند؟ ?
تا به امروز پیش آمده که شما هم یک پیج که مربوط به کسب و کار خاصی است آنفالو کنید؟ شاید دقت نکنید اما گاهی خود ما هم از بودن در یک پیج به هزاران دلیل خسته و آن را برای همیشه ترک می‌کنیم. دلیل ها هم برای افراد مختلف متفاوت است.

اما اولین دلیلی که در این مقاله به آن می‌پردازیم:

1-ریزش فالوور های اینستاگرام به دلیل زیاده روی در انتشار پست ها

یکی از دلایلی که کاربران را نسبت به پیج شما سرد می‌کند انتشار بیش از حد پست است. در کجای قوانین و یا آموزش ها نوشته شده انتشار روزانه 3 پست یا در روز ده ها استوری به افزایش فالوور شما کمک می‌کند؟

کاربران برای هدف خاصی به پیج شما می‌آیند و به دنبال آن هدف به شما سر می‌زنند. زمانی که شما پشت سر هم پست انتشار می‌دهید و یا زمانی که استوری پشت استوری می‌گذارید چند تصور را برای کاربر ایجاد می‌کنید:

 1. کاربر برای دیدن محتوای با کیفیت به پیج شما می‌آید. زمانی که شما خود را محدود به تولید محتوای بیش از اندازه می‌کنید کیفیت را از دست خواهید داد و فقط به تولید می‌پردازید. که در بخش بعدی کامل توضیح خواهیم داد.
 2. کاربر برای دیدن پیج شما نیاز به فرصت و زمان دارد. شما با انتشار بیش از حد محتوا این زمان را از کاربر می‌گیرید.
 3. شاید کاربری از برند شما و محصولات شما لذت ببرد اما زمانی که به این برنامه سر میزند، با حجمی از پست و استوری روبرو می‌شود که نمی‌داند کدام را نگاه می‌کند، و برند شما آزار دهنده به حساب می‌آید و او شما را ترک خواهد کرد.

2-تولید محتوای تبلیغاتی (علت ریزش فالوور های اینستاگرام)

یکی از اشتباهاتی که بعضی از ادمین های پیج در مدیریت اینستاگرام دچار می‌شوند، تولید محتوای تبلیغاتی است.

محتوای تبلیغاتی به این معنا است که کسب‌وکارها فقط محتوای تبلیغاتی مربوط به محصولات خود را انتشار می‌دهند. و این پست‌ها برای کاربرانشان ارزش زیادی ندارد. در حالی که کاربران پیجی را دنبال می‌کنند تا از محتوای مفید و ارزشمند آن استفاده کنند!ریزش فالوور اینستاگرام

در حقیقت افراد به دنبال محتوای ارزشمند هستند و اگر پیج شما نتواند محتوای ارزشمندی برای آنها داشته باشد، شما را آنفالو می‌کنند. مهم‌ترین دلیل ریزش فالوور صفحات برندها، این است که تنها به دنبال تولید پست های تبلیغاتی هستند و منتظرند که فروش آن‌ها افزایش پیدا کند. نتیجه این عمل کاملاً برعکس است و منجر به ریزش فالوورهای آنها می‌شود

3-علت ریزش شدید فالوور اینستاگرام

دلیل ریزش فالوور در اینستاگرام می‌تواند بی کیفیتی تولید محتوای شما باشد. درست است که همیشه می‌گوییم کمیت پست های شما اهمیت زیادی دارد، اما کمیت بدون کیفیت بدرد کاربران نمی‌خورد. علت ریزش ناگهانی فالوور می‌تواند از این مورد باشد. فقط انتشار پست نمی‌تواند به شما کمک کند. پست شما باید کیفیت همراه با کمیت لازمه را داشته باشد.

اگر شما فقط به تولید پست اهمیت دهید و روزانه بارها و بارها محتوای بی کیفیت خود را انتشار دهید کاربر با خود چه فکری می‌کند؟! مگر نه اینکه مهمترین نکته در این برنامه داشتن فالوورهای ارزشمند است؟

پس به جای تولید روزانه چند پست روزی یک پست کافیست. حتی گاهی نیاز است یکروز درمیان این کار را انجام دهید.

4-چرا ریزش فالور دارم؟ محتوای نا مرتبط

خودتان را جای مشتری ها و یا طرفداران خود بگذارید. وارد پیج مورد علاقه تکنولوژی خود شده اید، و این پیج شروع به گذاشتن پست هایی در مورد .رزش و فوتبال می‌کند! آیا باز هم مایل به فالوور آن پیج بودن هستید؟

محتوای هر پیجی باید مختص به پیج و زمینه کاری آن برند باشد. انتشار محتوای نامرتبط کاربران را به شما دلسرد می‌کند. شاید این سوال در ذهن شما بوجود آید که خب پس چه محتوایی بگذارم؟

فقط روی زمینه تخصصی خودتان کار کنید و انواع محتوا را برای زمینه کاری خودتان درست کنید.

پیشنهاد می‌کنم مقاله تولید محتوا در اینستاگرام را بخوانید تا با انواع محتوا آشنا شوید.

5-ریزش فالوور اینستاگرام  به دلیل ارتباط برقرار نکردن با مخاطب

یکی دیگر از دلایلی که پیج های کسب و کارها دچار ریزش فالوور می‌شوند ارتباط نامناسب و یا ضعیف با کاربران است. شما یک پیج کاری هستید و باید همیشه و با سرعت پاسخگوی کاربان خود باشید. حتی اگر 10 عدد فالوور بیشتر ندارید.

اگر سوالی کاربر از شما می‌پرسد و یا چیزی از شما می‌خواهد باید سعی کنید کمتر از دو ساعت جواب او را بدهید. اینستاگرام شما فروشگاه شماست. مگر می‌شود یک نفر به شرکت یا فروشگاه شما بیاید و شما دو روز بعد قیمت و یا اطلاعاتی را که می‌خواهد به او بدهید.ریزش فالوور اینستاگرام

حتی لحن صحبت کردن با مشتری باید طوری باشد که او این تصور را نکن که از روی اجبار با او حرف می‍زنید.

حتما مقاله فروش در اینستاگرام را بخوانید این ترفند ها را بهتر یاد بگیرید.

6-علت ریزش فالوور اینستاگرام پیشنهاد خرید دادن محصولات است

یککی دیگر از مهمترین مسائلی که در کسب و کارها اهمیت دارد، انتقال خوب اطلاعات است. شما زمانی که هروز از محصولات خود عکس و فیلم می‌گذارید و هروز به مشتری می‌گویید محصولات من را بخرید، مشتری را دلسرد و حساس می‌کنید.

چیزی که در شبکه های اجتماعی اهمیت دارد گفتن ویژگی های محصول شماست نه ظاهر و عکس محصولاتتان. من در پیج شما عضو شده ام تا ببینم محصول شما کدام نیاز و یا کدام حس را در من تقویت می‌کند.

اما کاری که شما می‌کنید فقط نشان دادن محصولات و پیشنهاد خرید آنهاست. حتی یکبار هم برای من توضیح داده نشده که این محصول چه کمکی به من خواهد کرد. تبلیغات بیش از اندازه از محصولاتتان کاربر را از برند شما خسته می‌کند.

به جای پیشنهاد خرید، ویژگی های محصولاتتان را بگویید.

مقاله بازاریابی در اینستاگرام را در این رابطه بخوانید.

کاربران در اینستاگرام  دسته اند:

آنها به دلایل زیر شما را دنبال می‌کنند

 1. یا از محصول شما در منزل دارند و یا از خدمات شما استفاده کرده اند، می‌خواهند بدانند محصول بعدی چیست.
 2. یا به دنبال خدمات و دیدن کارایی های محصولات شما هستند تا از شما خرید کنند.
 3. یا به دنبال پشتیبانی و یا خرید هستند.
 4. یا علاقمند به محصول شما هستند و شاید هرگز این توان را پیدا نکنند که از محصول شما خریدی داشته باشند.

پس این دلایل را به خوبی بررسی کنید و ببینید که چه محتوایی آنها را راضی نگه می‌دارد.

7-ریزترین نکات که به آن توجه نمی‌کنیم

دلایل اصلی را بیان کردیم اما به سراغ دلایل کوچکی بریم که کاربر را آزار می‌دهد.ریزش فالوور اینستاگرام

 • استفاده از فالوور فیک
 • بایو و لوگو نامناسب
 • کپشن های نا مرتبط
 • هشتگ های نا مناسب
 • داشتن فالویینگ های زیاد

یک نکته در مورد فالوور فیک:

داشتن فالوورهای زیاد باعث جذب مخاطب نخواهد شد. فقط و فقط محتوای اصولی کاربر را جذب می‌کند.

معایب فالوور فیک را بخوانید تا ببینید که چه اشتباهی را تا به حال انجام می‌دادید.

پس چه چیزی باعث ریزش فالوور اینستاگرام می‌شود؟

با هم بررسی کنیم چه کارهایی باعث ریزش فالوور می‌شود. و نهایت به شما خواهم گفت که چگونه فالوور اینستاگرام بدون ریزش داشته باشید.

 1. انتشار بیش از اندازه محتوا
 2. بی اهمیت بودن نسبت به مشتری
 3. کیفیت پایین پست ها
 4. تبلیغات بیش از اندازه محصولات
 5. ذکر نکردن کارایی محصولات
 6. ارسال محتواهای نا مرتبط با حوزه کاری خودتان

دلایل اصلی ریزش فالوور را به شما گفتیم اما در بخش بعدی به نکات مهمی اشاره می‌کنیم که افزایش فالوور اینستاگرام بدون ریزش را برای شما خواهد داشت.

چگونه از ریزش فالوور جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از ریزش فالوور اینستاگرام به چند نکته ساده بستگی دارد.ریزش فالوور اینستاگرام

پیج کسب وکاری داشته باشید

حرفه ای کار کنید. شلخته و گنگ نباشید.

شما نشان دهنده یک برند هستید، هرچقدر هم که برند شما نوپا و کوچیک باشد باید برای این کسب وکار ارزش قائل شوید. جوری پیجتان را مرتب کنید که نشان دهد که برای جذب آمده اید نه برای داشتن یک پیج.

پیج حرفه ای شامل:

 • بایو مناسب
 • لوگو مناسب
 • نام مناسب
 • هایلایت های کاربردی
 • بیزینسی بودن
 • استفاده از دکمه تماس
 • فالوورهای واقعی

مقاله ساخت بیزینس اکانت اینستاگرام برای شما مفید خواهد بود. همچنین اگر نمیدانید که چگونه استوری های برگزیده خوبی را بسازید مقاله ایجاد هایلایت اینستاگرام را بخوانید.

محتوا مناسب

محتوای مناسب کاربر تولید کنید. محتوای مناسبی که از ریزش فالوور اینستاگرام جلوگیری می‌کند مشخصات زیر را دارد:

 • زمینه کاری مرتبط
 • کیفیت مناسب
 • اطلاعات به روز
 • اطلاعات کاربردی
 • یونیک بودن محتوا
 • استفاده از انواع محتوا
 • سرگرم کننده بودن
 • جذابیت ظاهری
 • تعامل با مخاطب

تعامل با کاربر

چیزی که باعث می‌شود مخاطب در پیج شما بماند، تعامل با آنهاست. زمانی که کاربر حس کند به او اهمیت میدهید دیگر شما را ول نخواهد کرد. اما تعامل چگونه ایجاد می‌شود:

 1. نظر سنجی در استوری
 2. نظر سنجی در کامنت ها
 3. پست های سوالات پرتکرار
 4. پاسخ به سوالات کاربران
 5. نشان دادن سلایق مختلف کاربران
 6. نشان دادن محصولات شما در منازل کاربران
 7. رضایتمندی مشتری

 

نتیجه

ریزش فالوور اینستاگرام تا حدودی طبیعی است. قطعا همه افراد نباید کسب و کار ما را دوست داشته باشند. اما اگر ریزش غیر طبیعی دارید دلایل را باید بررسی و رفع کنید. اگر مانند یک پیج کاری حرفه ای رفتار کنیم قطعا فقط جذب مخاطب را خواهیم داشت. رعایت نکاتی که در مقاله گفته شد کاملا می‌تواند شما را در این برنامه یاری کند.

 

حتما اگر شما هم ییج کاری دارید که ریزش فالوور آن بالا است زیر همین پست کامنت بگذارید تا مشکلات شما بررسی شود.

چگونه از ریزش فالوور جلوگیری کنیم؟ ⭐

جلوگیری از ریزش فالوور اینستاگرام به چند نکته ساده بستگی دارد. حرفه ای کار کنید. شلخته و گنگ نباشید. محتوای مناسب کاربر تولید کنید اگر می‌خواهید 5 دلیل دیگر برای ریزش فالور را بدانید ادامه مقاله را بخوانید.

علت ریزش فالوور در اینستاگرام چیست؟ ⭐⭐

دلیل زیاده روی در انتشار پست ها تولید محتوای تبلیغاتی محتوای نا مرتبط اما اگر می‌خواهید دلایل بیشتری را بخوانید این مقاله را از دست ندهید.

مهم ترین علت ریزش شدید فالوور اینستاگرام چیست؟ ⭐⭐⭐

دلیل ریزش فالوور در اینستاگرام می‌تواند بی کیفیتی تولید محتوای شما باشد. اگر به دنبال بالا بردن کیفیت محتوا هستید این مقاله به شما کمک زیادی می‌کند.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها