برنامه آنفالویاب اینستاگرام حرفه ای چیست؟ آنفالویاب مورد تایید اینستاگرام چیست؟

ایا نصب آنفالویاب کاری عاقلانه است؟

سرویس آنفالویاب اینستاگرام چه قابلیتی است؟

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی است که نزدیک به یک میلیارد نفر عضو در سراسر جهان دارد. با این حال این پلتفرم هنوز یکسری از قابلیت‌ها را برای بعضی از ویژگی‌هایش در نظر نگرفته است. آنفالویاب یکی از این قابلیت‌‍‌ها است. یعنی اینستاگرام تاکنون امکانی را برای گزارش دوره‌ای کسانی که ما را آنفالو می‌کنند پیش بینی نکرده است. اما ما برای فهمیدن این موضوع که چه کسانی دیگر صفحه ما را دنبال نمی‌کنند چه راه‌هایی داریم؟

آیا استفاده از آنفالویاب‌ها کاری عاقلانه است؟ آنفالویاب خوب، آنفالویاب معتبر، آنفالویاب خودکار سریع واقعیت دارند؟ استفاده از آنفالویاب چه تاثیری بر روی پیج ما می‌گذارد؟ اپلیکیشن‌های شخص ثالث چه اپلیکیشن‌هایی هستند؟ چگونه از دسترسی اپلیکیشن‌های ثالث به اکانتمان مطلع شویم؟

آنفالویاب چیست؟

آنفالویاب همان طور که از اسمش معلوم است به سرویس‌هایی گفته می‌شود که به صورت دوره‌ای به کاربران، حساب‌هایی را که آن‌ها را آنفالو کرده‌اند گزارش می‌دهد. بعضی از آنفالویاب‌ها امکانات بیشتری نیز دارند، مانند:

  • گزارش کسانی که به شما بک نداده‌اند
  • اعلام کسانی که شما را آنفالوکرده‌اند و امکان آنفالوی دسته جمعی آن‌ها
  • معرفی فالوورهای روح یعنی کسانی که شما را فالو می‌کنند اما هیچ گونه فعالیتی ندارند مثلا: هیچ کدام از پست‌هایتان را لایک نکرده‌اند
  • مشخص کردن پستی که بیشترین لایک و کامنت را دارد
  • اعلام بازدیدکننده‌های پروفایل شما (profile stalker)
  • و حتی مشاهده کسانی که شما را بلاک کرده‌اند

برای استفاده از این سرویس‌ها باید ابتدا آن‌ها را دانلود کنید و اطلاعات کاربری اینستاگرام خود را، یعنی نام کاربری و پسورد اینستاگرام، را در این اپلیکیشن‌ها وارد کنید. البته از این به بعد سرویس‌های آنفالویاب به تمامی اطلاعات کاربری اینستاگرام شما می‌توانند دسترسی داشته باشند.

آیا استفاده از آنفالویاب مورد تایید اینستاگرام است؟

استفاده از آنفالویاب ساده‌ترین و سریع‎‌ترین راه برای اطلاع از آنفالو شدن توسط کاربران دیگر است. اما در اکثر مواقع کسانی که از سرویس‌های آنفالویاب استفاده می‌کنند مشکل وصل نشدن آنفالویاب یا مشکل ورود به آنفالویاب را دارند. اما این مشکل‌ها برای چه به وجود می‌آید؟

اینستاگرام مدام API های خود را به روزرسانی می‌کند. این پلتفرم به طور ناگهانی تغییرات قابل توجهی را در API ها ایجاد می‌کند. این تغییرات ناگهانی باعث می‌شود که اپلیکیشن‌های ثالثی (Third_Party) که تصمیم می‌گیرند از API اینستاگرام استفاده کنند مدت زیادی نمی‌توانند سرویس دهی داشته باشند و به سرعت از کار می‌افتند.

پس گول سرویس‌هایی که در تبلیغات مزیت آنفالویاب خود می‌نویسند: «ورود از طریق Api اینستاگرام» را نخورید!

اینستاگرام به شدت به نصب سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های ثالث بر روی اکانت کاربران حساس است. اپلکیشن‌های ثالث اینستاگرام به اپلیکیشن‌هایی مانند: لایک بگیر و فالوور بگیر و آنفالویاب و اپلیکیشن‌هایی از این دست گفته می‌شود که برای ارائه خدمات جانبی و بیشتر اینستاگرام به حساب کاربری اینستاگرام متصل می‌شوند.

اینستاگرام به هیچ وجه استفاده از این اپلیکیشن‌ها را تایید نکرده است؛ بسیاری از این نرم افزارها به منظور سرقت اطلاعات کاربران طراحی شده‌اند.

نصب آنفالویاب

با وارد کردن پسورد و جیمیل در این نرم افزارها ممکن است امنیت حساب کاربری شما زیر سوال برود. جالب است بدانید که طبق گزارش مرکز ماهر (مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای) و پس از تحقیق بر روی 200 برنامه و اپلیکیشن مرتبط با خدمات شبکه‌های اجتماعی مانند لایک بگیر و افزایش فالوور و آنفالویاب از کافه بازار مشخص شد نزدیک به ۴۰ اپلیکیشن نام کاربری و پسورد اینستاگرامی کاربران را از راه‌های مختلف استخراج کرده و به سرور توسعه دهندگان ارسال می‌کردند.

همچنین بسیاری از اپلیکیشن های دیگر نیز با وجود اینکه به کاربران اطمینان می‌دادند که به رمز عبور آن‌ها دسترسی ندارند، ولی با استفاده از روش‌ها برنامه‌های سارق رمز عبور کاربران را استخراج می‌کردند.

بر مبنای این گزارش: متاسفانه از میان حدود ۱۰۰ اپلیکیشن بررسی شده، تقریباً نیمی از آن‌ها سارق بودند و اکثر باقیمانده نیز حداقل رمز عبور اینستاگرام کاربر را استخراج می‌کردند.

پس ما چیزی به اسم انفالویاب معتبر نداریم و به دنبال آنفالویاب امن نگردید. و اگر تا به الان از این اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کردید، این برنامه‌ها را از روی گوشی موبایل خود پاک کرده و پسورد اینستاگرامتان را عوض کنید.

استفاده از آنفالویاب ممکن است باعث ریپورت شدن اکانت شما شود

آیا استفاده از انفالویاب باعث بلاک و ریپورت حساب اینستاگرام می‌شود؟

این سوال از جمله سوال‌هایی است که ممکن است برای هر مخاطبی پیش بیاید. هرچند گزارش یا مطلبی را در این مورد در سایت‌ها ندیده‌ایم که این موضوع را به طور مفصل توضیح دهد. اما بنابر تجربه می‌توانیم بگوییم که استفاده مداوم از برخی از امکانات این سرویس‌ها ممکن  است باعث ریپورت شدن حساب شما شود. مثلا اگر از گزینه آنفالو دسته جمعی این برنامه‌ها استفاده کنید و در زمان کوتاهی افراد زیادی را آنفالو کنید اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات شناسایی می‌کند و دسترسی‌ شما به حسابتان محدود می‌شود. در صورت تکرار ممکن است شما را برای همیشه ریپورت کند.

آیا آنفالویاب امن است

همانطور که می‌دانید یک برنامه آنفالویاب زمانی می‌تواند به درستی گزارش دهد که به پیج اینستاگرام شما وصل باشد. یعنی شما اجازه دسترسی به اطلاعات خود را به برنامه می‌دهید. پس امکان اینکه آن برنامه از اطلاعات شما سو استفاده کند وجود دارد.

اما اجازه دهید خیال شما را راحت کنم. اگر از یک برنامه معتبر با تعداد نصب‌ بالا استفاده کنید دیگر نگران این مسئله نخواهید بود. چون یک طراح حرفه‌ای، اعتبار خود را با چنین کاری زیر سوال نمی‌برد.

اپلیکیشن‌های معتبر، نام سازنده و دیگر اطلاعات را درج می‌کنند. حتی امکان ارتباط با آن‌ها نیز وجود دارد و در صورت ایجاد مشکل می‌توانید با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.

به صورت کلی اپلیکیشن‌های متفاوتی در هر زمینه‌ای وجود دارد که نباید به هر کدام از آن‌ها اعتماد کرد. برنامه آنفالویاب نیز از این قاعده مستثنی نیست. در صورت نصب یک اپلیکیشن معتبر دیگر نگرانی وجود ندارد.

چگونه دسترسی و کنترل اپلیکیشن‌های ثالث، مانند آنفالویاب، را بر حساب اینستاگرام خود قطع کنیم؟

اینستاگرام برای کنترل و نظارت بیشتر بر روی اپلیکیشن‌هایی که از API این پلتفرم استفاده می‌کنند و به این برنامه لینک شده‌اند قابلیتی را پیش بینی کرده است که کاربر بتواند از طریق آن راه دسترسی این اپلیکیشن‌ها را قطع کند.

کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند تمامی سرویس‌های متفرقه و اپلیکیشن‌های ثالثی را که از طریق حساب شما به اینستاگرام لینک شده‌اند را شناسایی و به شما اعلام کنند.

برای شناسایی این سرویس‌ها باید ابتدا از بخش Settings به قسمت Security رفته و Apps and Websites را پیدا کنید. حالا می‌توانید با استفاده از این راه سرویس‌هایی که از داده‌های شما استفاده می‌کنند را مشاهده نمایید. داده‌های به اشتراک گذاشته شده شما با این سرویس ‌ها می‌تواند شامل: اطلاعات پروفایل، نام کاربری، نوع حساب شما، کپشن، پست‌ها و حتی پیام‎‌های دایرکت شما باشند.

آنفالویاب اینستاگرام

با استفاده از راه بالا می‌توانید کنترل بیشتری روی اپلیکیشن‌های ثالث داشته باشید و اشتراک گذاری داده‌ها با این اپلیکیشن‌ها را مشخص کنید و حتی دسترسی این سرویس‌ها را به حساب خود قطع کنید.

بهترین راه مطلع شدن از اینکه چه کسانی ما را آنفالو کرده‌اند چیست؟

در واقع می‌توان گفت که بهترین و امن‌ترین راه مطلع شدن از اینکه چه کسانی ما را آنفالو کرده‌اند چک کردن دستی فالوورها و فالوینگ‌هایمان است. البته درست است که این کار وقت زیادی از ما می‌گیرد اما آنچه اهمیت دارد حفظ امنیت حساب‌های کاربری ماست. این کار عاقلانه‌تر از این است که ما با دست‌های خودمان رمز ورود اینستاگرام و جیمیل خود را به یک اپلیکیشن دیگر بدهیم.

سخن آخر 

بسیاری از کاربران اینستاگرام به تعداد فالوورها (Followers) و فالویینگ‌های (Following) خود اهمیت زیادی می‌دهند و تعداد فالویینگ و فالوورهای پیجشان را مسئله مهمی برای خود می‌دانند همین موضوع باعث به وجود آمدن سرویس‌های مختلفی شده است که بعضی از این‌ها به منظور افزایش فالوور و بعضی دیگر به منظور موضوعاتی در ارتباط با کاهش فالوور طراحی شده‌اند.

پیشنهاد تیم آوش تک به شما این است که به طور کلی از هیچ کدام این سرویس‌ها استفاده نکنید و تلاش کنید از راه‌های طبیعی جذب فالوور داشته باشید و با تولید محتوای با کیفیت کاربران را در پیج خود ماندگار کنید. در این میان اگر هم کسی شما را آنفالو کرد با چک کردن پیج خود آن را شناسایی کنید.

استفاده از اپلیکیشن‌های آنفالویاب امنیت حساب‌های کاربری شما را مورد تهدید قرار می‌دهد؛ تازه اگر این اپلیکیشن‌ها بتوانند برای مدت طولانی نیز سرویس دهی داشته باشند.

مرسی که تا اینجا مقاله با ما همراه بودید امیدواریم که براتون مفید بوده باشه و تونسته باشین استفاده لازم رو ببرید. اگر شما هم با برنامه های آنفالو یاب کار کرده اید خوشحال میشویم که تجربه خود را با ما و دیگر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
9 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها
مهمان
شایان
2 سال قبل

آنفالویاب مورد تایید اینستاگرام هست اصن؟

رعنا جوانمردی
2 سال قبل
پاسخ به   شایان

سلام نه متاسفانه همونطور که گفتم درصورت فعال بودن روی اکانتتون امکان بلاک شدن پیج هست

مهمان
سیما انصاری
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر یه سوالی داشتم چگونه آنفالویاب نصب کنیم

رعنا جوانمردی
2 سال قبل
پاسخ به   سیما انصاری

سلام دوست عزیز با توجه به الگوریتم های جدید اینستاگرام اکانت شما روی هر برنامه ای بغیر از برنامه اصلی اینستاگرام فعال بشه ربات شناخته میشه و امکان بلاک شدن پیج هست

مهمان
ناهید
2 سال قبل

سلام مجهز به آنفالویاب یعنی چی ؟

رعنا جوانمردی
2 سال قبل
پاسخ به   ناهید

سلام وقتتون بخیر . منظور از مجهز به انفالویاب این هست که روی پیج برنامه آنفالو یاب فعال باشد

مهمان
شادی ب
2 سال قبل

سلام
چرا آنفالویاب درست کار نمیکند ؟ من هر اپلیکیشنی نصب میکنم گزارش درست نمیدهد.

مهمان
Friba
1 سال قبل

سلام من انفالو یاب نصب کردم ولی هم هک شدم هم دایرکت و قسمت هوم باز نمیکنه

مهمان
Friba
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر من انفالو یاب نصب کردم هم هک شدم هم دایرکت و قسمت هوم باز نمیکنه و با پیجی که فالو نداره پیجمو نمیاره ولی برای خودم میاره ولی هیچ پیامکی مثل بلاک یا رباط نیومده حافظه داخلی رو پاک گردم برنامه روپاک کردم دوباره واردشدم پسورد هم عوض کردم درست نشد
ممنون میشم کمکم کنید