استراتژی اینستاگرام چیست؟ | بهترین استراتژی ممکن

اینستاگرام

استراتژی اینستاگرام چیست؟ چند وقتی می‌شود که شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام بین کاربران محبوبیت زیادی پیدا کرده است. همچنین کاربران به دنبال کلمه استراتژی اینستاگرام می‌گردند تا به اهداف خود بیشتر نزدیک شوند. این محبوبیت باعث پیشرفت خیلی از کسب و کارها و افزایش فروش آنها شده است.

اینستاگرام با قابلیت ارسال عکس و ویدیو و همچنین بحث کردن کاربران درمورد موضوعات مختلف به مکانی تبدیل شده است که مشتری و کاربران به راحتی می‌توانند پیج کسب و کار محبوب خود را و یا شخص مورد علاقه خود را دنبال کنند، از این طریق اجناس مورد نیاز خود را خریداری کنند، به پیج محبوب خود رای دهند و علاقه خود را به آنها نشان دهند، همچنین اطلاعات زیادی در مورد اجناس یا خدمات مورد نیاز خود بدست بیاورند و حتی محصولات را با هم مقایسه کنند.

از این رو کسب و کارها باید به فکر محبوب تر کردن هرروزه پیج خود باشند. همچنین شما باید به فکر پست های خود و چگونگی ارسال پست و حتی متنی که در پیجتان می‌گذارید باشید تا مشتری بیشتری جذب کنید و محبوبیت شما بین کاربران بالاتر رود. این مقاله به شما کمک می‌کند تا بدانید که استراتژی اینستاگرام چیست؟ به چه دردی می‌خورد؟ و چگونه برای پیج خود استراتژی بچینید.
اما قبل از اینکه بدانیم استراتژی اینستاگرام چیست، باید بدانیم که کلا خود واژه استراتژی چیست و چه کاربردی در زندگی و کسب و کار ما دارد.استراتژی اینستاگرام

آنچه در این مقاله میخوانید مخفی کن

استراتژی چیست:

استراتژی یکی از ابزارهای مهم در کسب موفقیت کسب‌وکارهاست. استراتژی اهداف، منابع و مسیر درست برای رسیدن به موفقیت را به شما پیشکش می‌کند. استراتژی در گسترده ترین معنای خود، ابزاری است که افراد یا سازمان ها از طریق آن به اهداف خود دست پیدا می کنند.

استراتژی کسب و کار چیست؟

استراتژی در کسب و کار به این معنی است که شما هدفی را برای خود تعیین می‌کنید و برای آن هدف برنامه ریزی و زمانبندی انجام می‌دهید. بر فرض مثال شما برنامه ریزی می‌کنید که تا یکسال آینده به فروش بیشتر از صد میلیون تومان در سال برسید. کسب و کار خود را بررسی می‌کنید و رقبا را آنالیز می‌کنید. برای یکسال آینده خود طوری برنامه ریزی می‌کنید که راس سال به صد میلیون تومان رسیده باشید.

همچنین مشخص می‌کنید که از چه طریقی قرار است به این رقم برسید. استراتژی از کلمه یونانی استراتگوس (Strategos) گرفته شده و به معنی فرماندهی لشکر است! یعنی شما برای پیروز شدن در یک رقابت باید استراتژی داشته باشید و لشکر خود را مدیریت کنید. لشکر شما در استراتژی کسب و کار نیروهای شرکت شما هستند.اینستاگرام

استراتژی اینستاگرام چیست؟

این نوع استراتژی مخصوص یک برنامه خاص است. یعنی شما تعیین می‌کنید که از طریق اینستاگرام به یک هدف مشخص بعد از گذشت مدت زمانی برسید. این هدف می‌تواند فروش یک محصول، معرفی شرکت، محبوبیت بین کاربران و یا هر هدف دیگری از این برنامه باشد. در استراتژی اینستاگرام شما یک هدف را مشخص کرده و طوری برنامه ریزی می‌کنید که به هدفتان در دراز مدت برسید. در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که

 1. چرا باید برای پیج خود استراتژی تعیین کنید و استراتژی چیست؟
 2. چرا باید برا اینستاگرام خود استراتژی تعیین کنیم؟
 3. و چگونه استراتژی اینستاگرام بچینیم؟
 4. و همچنین در چه بخش هایی باید استراتژی تعیین کنیم.

استراتژی پیج اینستاگرام:

فرض کنید می‌خواهید شکار یک حیوانی در جنگل بروید. باید ازقبل تعیین کنید که:

 • به شکار کدام حیوان می‌خواهید بروید؟
 • برای چه هدفی به شکار می‌روید؟ برای تفریح؟ برای به دست آوردن غذا؟ و ….
 • با چه وسیله ای می‌خواهید شکار کنید؟
 • چه تعداد شکار مد نظرتان است؟
 • با چه وسیله ای به مقصد می‌خواهید بروید؟ و…..

حالا دیگر می‌دانید برای چه برای اینستاگرام باید استراتژی تعیین کنید.

11 سوال که در استراتژی اینستاگرام از خودتان باید بپرسید و بر روی کاغذ ثبت کنید:سوالات استراتژیک

 1. برای چه باید پیچ اینستاگرام داشته باشم؟
 2. چه نوع پیجی به درد من میخورد؟
 3. چه کسانی قرار است فالوور های من باشند؟
 4. چه محتوایی باید برای مشتریان ارائه دهیم؟
 5. آیا قرار از پیج خود سود مالی بدست بیاورم؟
 6. چه مقدار فروش محصول مد نظرتان است؟
 7. چه مقدار پست در هفته یا روز یا ماه برای پیج من کافی است؟
 8. چه رنج سنی قرار است پیج من را حمایت کنند؟
 9. فالوور های پیج چه اطلاعاتی را از من می‌خواهد؟
 10. رقبای شما چه کار می‌کنند؟
 11. چه تبلیغاتی مناسب شما هست؟

بعد از پاسخ دادن به این سوالات باید محصولاتتان و یا خدماتتان را بررسی کنید و شروع به ریختن برنامه برای پیج خود باشد.
پس بهتر این است که بدانید چه مطلب و یا چه محصولی را برای چه کسی یا کسانی با چه هدفی ارائه می‌دهید.

استراتژی اینستاگرام در چه بخش هایی لازم است:

همه ما می‌دانیم که شبکه اجتماعی اینستاگرام دارای بخش های مختلفی است پس باید برای کدام بخش استراتژی تعیین کنیم؟

 • استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام
 • استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام
 • استراتژی بازاریابی در اینستاگرام
 • استراتژی فروش در اینستاگرام
 • استراتژی جذب فالوور
 • استراتژی تبلیغات در اینستاگرام
 • استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام

آموزش استراتژی اینستاگرام

برای کسب‌وکارها انجام هر کار در زمان مشخص و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده اهمیت زیادی دارد. استراتژی دقیقاً همان چیزی است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا بتوانند برای کارهای موردنظر خود برنامه‌ریزی کنند و آن را در زمان مشخص‌شده انجام دهند.
در این بخش به شما آموزش می‌دهیم که چگونه برای پیج خود یک استراتژی بچینید.آموزش استراتژی اینستاگرام
قبل از اینکه برای پیج خود برنامه ریزی کنید واجب است که بدانید چه چیزی را برای چه کسی قرار است پست کنید.
یادتان باشد که پست کردن اطلاعات نا مرتبط به کار شما می‌تواند مانند سمی باشد که به خورد کسب و کارتان میدهید.
یک قلم و کاغذ بردارید و محصولاتتان و یا خدماتی یا حتی اطلاعاتی که قرار است در پیج اینستای خود بگذارید را بر روی کاغذ بنویسید. حتما روی کاغذ بنویسید. اگر قرار است تمامی کارها را در ذهنتان بسپارید بهتر است ادامه این مقاله را نخوانید.

نحوه چیدن استراتژی اینستاگرام

بر روی کاغذ مشخص کنید که چه محصولی قرار است به مشتریان معرفی کنید و یا اطلاعاتی در مورد آن به کاربران بدهید. برای اینکه استراتژی اینستاگرام بچینید مثلا اگر 8 محصول دارید و قرار است هر 8 تای آن را در پیج خود قرار دهید و یا 4 تا از آنها را در پیخ خود قرار دهید حتما مشخص کنید. ویژگی های محصول را برای خود روی کاغذ بنویسید. تا به حال چه تعداد از این محصول یا محصولات فروخته اید (قرار نیست اگر 5000 عدد فروخته اید بشمارید و بنویسید، فقط مشخص کنید که از بین این محصولات کدامیک فروش بیشتری نسبت به بقیه داشته است).

 • چه خدماتی قرار است در اینستای خود بگذارید؟
 • آیا این خدمات برای مشتری مفید است یا خیر؟

اگر خدماتی که قرار است در اینستاگرام ارائه دهید کاربر پسند و یا مورد تایید کاربر نیست بهتر است هرگز آن خدمات را در پیج خود قرار ندهید و پیج خود را با پست های بیخودی پر نکنید. اگر قرار است پیج اطلاعات داشته باشید بهتر است اطلاعاتی را بگذارید که خودتان به آنها تسلط کافی دارید که اگر کاربر سوالی از شما پرسید بتوانید به آنها پاسخ بدهید. از گذاشتن و پست کردن اطلاعات تکراری که مدت زمان زیادی از انتشار آنها گذشته است خودداری کنید.
بعد از مشخص کردن اینکه قرار است چه کاری انجام دهید در پیجتان، مشخص کنید که با چه هدفی قرار است که این اطلاعات را انتشار دهید؟

هدف شما برای استراتژی اینستاگرام کدامیک از موارد زیر است:هدف از راه اندازی اینستاگرام

 • می‌خواهید از پیجتان کسب درآمد کنید؟
 • می‌خواهید فقط یک پیج کاری داشته باشید؟
 • می‌خواهید یک پیج برای اطلاع رسانی و دیده شدن شرکتتان یا کارتان داشته باشید؟

هدفتان را مشخص کنید و بعد اقدام به زدن پیج کنید.
بعد از مشخص کردن هدف مشخص کنید که چه کسانی قرار است شما را فالو کنند و از چه طریقی قرار است اقدام به تهیه قالوور کنید.
پیشنهاد:
هرگز اقدام به خرید فالوور های فیک نکنید. شاید تا چند وقت پیش خریدن فالوور فیک کاری جالب بود و می‌توانستید با این کار کاربرانی که به پیجتان سر می‌زدند را گول بزنید که شما طرفداران زیادی دارید. اما امروز با توجه به باهوش تر شدن کاربران و مشخص شدن فیک بودن فالوور ها این کار باعث از دست دادن کاربران و صلب اعتماد آنها نسبت به شما می‌شود.
فالورر های شما می‌توانند از چند طریق جذب شما شوند:

 • محتوای جذاب
 • مرتبط بودن پیج شما با علایق کاربر
 • ربات های جذب فالوور
 • هشتگ گذاری های مناسب

بعد از مشخص کردن همه این مراحل می‌توانید پیج خود را راه اندازی کنید.

استراتژی بازاریابی اینستاگرامبازاریابی اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام در افزایش فروش و موفقیت در بازاریابی اینترنتی نقش بسزایی دارد. هنگامی که بحث بازاریابی اینستاگرام به میان می‌آید، نداشتن یک استراتژی هدف محور فرصت‌ها و تلاش‌های شما را از بین خواهد برد. حتی ممکن است تسلیم شوید و یا به این نتیجه برسید که اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی کارگشا نیستند.
بازاریابی به معنای اینکه ببینیم مخاطبان ما از ما چه می‌خواهند و چگونه می‌توانیم با پیدا کردن بازار هدفمان سهم بیشتری در فروش محصولات داشته باشیم.
استراتژی بازاریابی اینستاگرام به این معنی است که بررسی کنیم مخاطبان در اینستاگرام از چه مطالبی خوششان می‌آید، چه پست هایی را لایک می‌کنند، چه محصولاتی را می‌پسندند، چه کامنتهایی می‌گذارند و…….

مقاله استراتژی بازاریابی در اینستاگرام می‌تواند به شما کمک بیشتری کند.

استراتژی فروش در اینستاگرام

یادتان باشد که چه در شبکه های اجتماعی و چه در بازاریابی های حضوری یا تلفنی مهمترین مسئله پاسخگو بودن به سوالات و نیاز های مشتری ها می‌باشد. اگر در اینستاگرام می‌خواهید محصولی را بفروشید حواستان باشد که مشتری را درست راهنمایی کنید. استراتژی فروش در اینستاگرامبارها و بارها دیده شده است که فروشنده در اینستاگرام محصولی را برای فروش گذاشته که به وظیفه خودش عمل نکرده. مثلا یک نفر برای هزینه محصول کامنت گذاشته و این کامت جواب داده نشده است. یا دایرکت سوالی پرسیده شده اما کسی پاسخگو نبوده.

و یا مشتری محصولی را خریداری کرده اما فروشنده پاسخگو نمی‌باشد. تمامی این موارد می‌تواند ذوق کاربر را برای خرید محصول کم کرده و اعتماد خود را به خرید یک محصول از اینستاگرام و حتی از خرید اینترنتی از دست بدهد. در هنگام چیدن استراتژی اینستاگرام باید به این نکات توجه کنید.

حتما برای افزایش فروشتان مقاله استراتژی فروش در اینستاگرام را بخوانید.

استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام

گذاشتن پست در این برنامه شرایط خاص خودش را دارد. پست گذاشتن در اینستاگرام شاید کاری ساده به نظر برسد. طبق آمارهای جهانی رفتار افراد در همه روزهای هفته تقریبا مشابه هم است ولی در خیلی مواقع گذاشتن پست در روزهای خاصی و ساعات خاصی می‌تواند توجه بیشتری را به خود جلب کند. یک مثال ساده مثلا در روزهای آخر هفته پنجشنبه و جمعه معمولا روزهای تفریح و گذارندن وقت افراد با خانواده است.

پس معمولا افراد در این روزها کمتر سراغ گوشی های خود می‌روند و سری به اینستاگرام نمی‌زنند. پس بازدید پیج شما به پایین ترین حد ممکن می‌رسد. اما در مورد ساعات گذاشتن پست، فرض کنید که مخاطب شما دوستانی هستند که به مدرسه می‌روند و یا کسانی هستند که در رنج سنی قرار دارند که به سرکار می‌روند.استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام

بهترین ساعت پست گذاشتن برای مخاطبین مختلف

ساعت کاری افراد معمولا بین 7 صبح تا 4 الی 5 بعد از ظهر می‌باشد. و یا افرادی که به مدرسه می‌روند از 7 صبح تا 1 بعد از ظهر هستند تازه باید حواستان به شیفت های صبحی و بعد از ظهری باشد که تا 5 بعد از ظهر زمان می‌برد. دقت داشته باشد که دانش آموزان در طول ساعات آموزش حق استفاده از گوشی را ندارند. اما ساعات استراحت کاربران از ساعت 10 به بعد می‌باشد و کمتر به سراغ گوشی های خود می‌روند. پس بهترین زمان برای گذاشتن پست اینستاگرامی شما ساعتی بین ساعت 5 بعد از ظهر تا 8 شب است.

اگر شما پست های خود را در زمان هایی بغیر از این ساعات بگذارید در بین پیج های دیگر گم شده و کمتر مورد بازدید و لایک و کامنت قرار می‌گیرد. این درمورد افرادی بود که در مثال بالا گفتیم، اما ممکن است شما مخاطبینی داشته باشید که فقط صبح ها به گوشی خود سر زده و پیج های اینستاگرامی را مورد بازدید قرار می‌دهند.

اما این‌همه داستان نیست، بسیاری از کاربران رفتارهای مشابهی باهم دارند، پس می‌توانید از این رفتارهای مشابه و اینکه معمولاً افراد چه ساعاتی در اینستاگرام هستند استفاده کرده ولی لازم به ذکر است که با توجه به آمار و نتایج گذشته و تفکر هوشمندانه بهترین زمان را برای کسب‌وکار خود بیابید و پست‌های خود را ارسال کنید. گذاشتن پست در زمان های مناسب یکی از ترفند های جذب فالوور است. اینکه شما چند عدد پست در روز و چه هشتگ هایی استفاده می‌کنی و یا چه کپشنی را برای پست خود انتخاب می‌کنید از دیگر مواردی است که حتما باید در مورد استراتژی محتوای اینستاگرام رعایت کنید. پس زمان در استراتژی اینستاگرام مهمترین مسئله است.

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

امروزه افراد زیادی وقت خود را در اینستاگرام می گذارنند و شما به عنوان یک بیزینس می توانید از این فرصت به نفع خود استفاده کنید. خیلی مهم است مشتری هایی داشته باشید که در اینستاگرام شما را دنبال کنند و با شما ارتباط برقرار کنند، چرا که اگر در محتوا نویسی در صفحه کسب و کارتان خوب عمل کنید ،محیط صمیمی اینستاگرام می تواند محلی باشد که مشتری را به برند شما وفادار می سازد.

اگر در قالب اکانت شخصی یا اکانت کسب و کارتان مدتی در اینستاگرام فعالیت کرده باشید، احتمالاً چنین تجربه‌ای داشته‌اید که موضوع یا ایده یا مطلب خاصی به ذهن‌تان نرسیده تا اکانت خود را به روز کنید. محتوای با ارزش می‌تواند مشتری را جذب و سود ما را بیشتر کند و محتوای بی ارزش میتواند از ارزش پیج ما کم کرده و کاربران را دلسرد کند. حال منظور از محتوای با ارزش چیست؟استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام
برای داشتن محتوای مناسب باید مطلبی بنویسید که انقدر جذاب باشه تا همه بتوانند آن را به اشتراک بگذارند. حتما برای تولید محتوا، استراتژی و هدف داشته باشید.

یک محتوای خوب می‌تواند چند ویژگی داشته باشد:

 • نوشته باید با یک هدفی نوشته شود تا برای کاربر مفید باشد
 • متن باید تا حد ممکن از مسائل حاشیه‌ای دور باشد
 • محتوا باید ارزش خواندن را داشته باشد.
 • از محتوای طولانی و کلافه کننده بپرهیزید.
 • اگر قرار است محتوا یا کپشن طولانی برای مشتری ارائه دهید بهتر این است که از ایموجی و کاراکتر های جذاب استفاده کنید.
 • محتوای تکراری ممنوع. از گذاشتن محتواهایی که دیگر پیج ها یا سایت ها می‌گذارند و شما چند روز بعد مطلع می‌شوید که بله همچین مطلبی وجود دارد بپرهیزید. اگر قرار است محتوای تکراری بگذارید حتما یک تغییر کوچک در آن بوجود بیاورید و یا با سرعت آن را پخش کنید. نگذارید که محتوا را کاربران در دیگر سایتها و پیج ها ببینند و بعد شما آن را بگذارید.
 • یک محتوای خوب باید به گونه‌ای باشد که تمام سوال‌های کاربر را جواب دهد
 • از سبک خود در محتوا استفاده کنید کاربر دوست دارد بفهمد که با کاربر واقعی در ارتباط است.
 • محتوای با کیفیت باعث جذب کاربران و معرفی هر کاربر به دیگران کاربران شود.
 • سعی کنید محتوایی که برای کاربر قرار است ارائه دهید در یک راستا قرار داشته باشد. مثلا می‌توانید از یک تم خاص استفاده کنید. این تم می‌تواند رنگ سازمانی شما، یک فیلتر خاص، استفاده از لوگوی شرکت در عکس ها، کپشن های فان، لحن گفتاری خاص و …… باشد.
 • استفاده از کلمات خاص و نظرخواهی هم می‌تواند نقش موثری در جذب مخاطب داشته باشد. می‌توانید در انتهای هر کپشن از کاربران خود درخواست کامنت گذاشتن و یا نظر سنجی کنید. اگر مدیریت یک کسب‌وکار را برعهده دارید و می‌خواهید محصولات یا خدمات خود را تبلیغ کنید، نباید تبلیغات شما در آن پست زیاد باشد! در واقع هنگامی که کاربران محتوای شما را می‌خوانند، نباید حس کنند با یک محتوای تبلیغاتی مواجه هستند.

برای خواندن مهمترین نکاتی که باید در تولید محتوا رعایت کنید مقاله استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام را حتما بخوانید.

استراتژی تبلیغات در اینستاگرام

اینستاگرام تنها شبکه اجتماعی است که بعد از معرفی ، به سرعت رشد پیدا کرد و به همین دلیل به یکی از گزینه های مناسب در زمینه دیجیتال مارکتینگ برای بسیاری از کسب و کار ها تبدیل شد. در ابتدای شروع کار اینستاگرام بسیاری از افراد تصور می کردند که تنها نوجوانان برای پست کردن عکس های سلفی خود از آن استفاده می کنند، اما گذر زمان ثابت کرد که این شبکه به راحتی می تواند برای همه افراد در همه سنین کاربری خاص خود را داشته باشد. اما تبلیغات در اینستاگرام چه کمکی به شما می‌کند:استراتژی تبلیغات در اینستاگرام
تبلیغات در هر شغلی می‌تواند نقش بسزایی در جذب مشتری داشته باشد، اما دقت داشته باشید که تبلیغات باید به موقع، دز زمان مناسب، محتوای مناسب، روانشناسی مناسب و دیگر موارد باشد.

اما تبلیغات در اینستاگرام می‌تواند به چند شکل انجام شود؟

 1. از طریق اینفلوئنسرها
 2. تبلیغات در پیج خود
 3. تبلیغات در پیج های مرتبط با شغل شما
 4. تبلیغات با روش های مختلف(مسابقه ای)

محتوا پایه اصلی استراتژی بازاریابی اینستاگرام شماست. اگر محتوای پیج اینستاگرام شما مرتبط به بازار هدف شما نباشد، به سختی میتوانید در اینستاگرام موفق شوید.
ابتدا، نوع محتوایی را که میخواهید پست کنید تعیین کنید.
اگر قرار است محصولات خودتان را بگذارید و یا در پیج خودتان محصولی یا خدماتی را تبلیغ کنید شما باید بدانید که مي خواهيد با چه نوع عکس هايی بزرگترين بازاريابی اینستاگرام خود را شروع کنید.اینستاگرام
تبلیغات باید از طریق عکس و یا ویدیویی که انتشار می‌دهید شروع شود و با کپشن جذاب و با ارزش و در نهایت با هشتگ گذاری مناسب پایان بیابد.
اساس کار شبکه اجتماعی اینستاگرام بر به اشتراک گذاشتن عکس های مختلف است. به پلت فرم رد حال حاضر به بسیاری از برند های مختلف کمک کرده است تا بتوانند در رابطه با خدمات و محصولات خود تبلیغ کرده و در نتیجه آگاهی افراد را نسبت به خود بالا برده و به محبوبیت و سود خود اضافه کنند.

برای دانستن اطلاعات بیشتر در این زمینه حتما مقاله استراتژی تبلیغات در اینستاگرام را بخوانید.
تبلیغات پیج خود را از طریق های مختلفی به دست مشتری برسانید. فقط با انتشار یک عکس یا ویدیو از محصولاتتان آن را تبلیغ نکنید. می‌توانید محصولاتتان را از طریق مسابقه به دست مستریان برسانید و یا در مسابقه ای که می‌گذارید برندتان را تبلیغ کنید. و یا از طریق تبریکات و روزهای خاص.

استراتژی افزایش فالوور در اینستاگرام

این روزها اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی دنیا مخصوصا توی ایران به حساب میاد. با فیلتر شدن تلگرام، اینستاگرام محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. برای افزایش فالوور باید چندین نکته را رعایت کنید و همچنین استراتژی برای افزایش فالوورهای خود داشته باشید، تا پیج شرکتی و یا شخصی شما برای مخاطب جذاب باشد. جذابیت باید طوری باشد که مخاطب را برای همیشه به پیج شما علاقه مند کند. طوری که مخاطب شما برای اطلاعاتی که نیاز دارد فقط به سراغ شما بیاید. این جذابیت باید شامل هایلایت، ویدیو، عکس جذاب، استوری، هشتگ، محتوای جذاب، ساعت مناسب پست گذاشتن و… باشد. برای دانستن اینکه چه استراتژی افزایش فالوور در اینستاگرام برای شما مناسب است مقاله افزایش فالوور را مطالعه بفرمایید.

استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام

استفاده از هشتگ اینستاگرام یکی از مهم‌ترین نکات بازاریابی در این شبکه است که کمتر به شکل اصولی به آن پرداخته می‌شود. گذاشتن هشتگ در اینستاگرام باعث افزایش دیده شدن شما در این شبکه اجتماعی می‌شود. به این شکل که کسانی که تخصص شما را سرچ می‌کنند می‌توانند شما را پیدا کنند و اگر محتوا و استراتژی اینستاگرام شما به خوبی چیده شده باشد می‌تواند کاربر را جذب خود و جزء فالوور های وفادار شما کند. گذاشتن هشتگ به همین راحتی ها هم نیست، شما باید براساس تخصص خود از این ویژگی استفاده کنید. کاربران خیلی باهوش تر از آن هستند که شما هر هشتگی بگذارید و از آن طریق به پیج شما علاقه مند شوند. هوشمندی در استفاده از این ویژگی می‌تواند خیلی به افزایش فالوور شما کمک کند. برای دانستن قوانین این ویژگی مقاله استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام را بخوانید.

استراتژی افزایش تعامل و مشارکت دنبال کننده‌ها

افزایش تعامل کاربران به معنای سیو بیشتر پست‌ها، به اشتراک گذاری پست‌ها، لایک و مشارکت کاربران در لایک‌ها است. این رفتار کاربران باعث می‌شود که پیج شما بیشتر دیده شود. هر اندازه که میزان  مشارکت و تعامل فالوورها بیشتر باشد میزان رشد آن صفحه بیشتر است. برای بیشتر شدن تعامل مخاطبان با صفحه شما باید محتوایی تولید کنید که بتواند مخاطبان را با صفحه شما درگیر کنید و آن‌ها را به مشارکت در کامنت‌ها و به اشتراک گذاری و سیو آن محتوا تشویق کند.

اگر شما ادمین یک صفحه کسب و کار هستید افزایش تعامل و مشارکت کاربران برای صفحه شما به معنای افزایش فروش است.

برای بیشتر شدن تعامل کاربران می‌توانید از مخاطبان خود درمورد علایق یا نظرشان راجع به محصول شما سوال بپرسید و به آن‌ها در قالب ویدیو پاسخ بدهید.

نمونه استراتژی در اینستاگرام استراتژی اینستاگرام

در این بخش می‌خواهیم یک نمونه استراتژی اینستاگرام را برایتان مثال بزنیم. یک شغل را با هم مثال بزنیم و فرض کنیم که این شغل هیچ پیجی برای ایسنتاگرام ندارد.
یک پیج برای لوازم کامپیوتری بزنیم.
محصولات این فروشگاه: فلش، رم، هارد، کیس، موس، کیبورد و هارد اکسترنال است.
محصولاتی که قرار است در اینستاگرام قرار بگیرد: فلش، هارد اکسترنال، رم
پرسونای مخاطب:
رنج سنی: همه رده های سنی
جنسیت: مذکر و مونث
هدف از زدن پیج: فروش و معرفی محصولات فروشگاه به مشتریانی که دارد و پیدا کردن مشتریان جدید در شبکه های اجتماعی
نحوه جمع آوری فالوورها: یکسری از مشتریان قدیمی که با آنها در تماس هستیم را دعوت خواهیم کرد و همچنین با استفاده از ربات های افزایش فالورر افراد در محله های اطراف و کسانی که به این محصولات علاقه مند هستند را دعوت خواهیم کرد.

معرفی پیج به مشتریان جدید حضوری. معرفی پیج بر روی کارتها و سایت فروشگاه
هدف: فروش محصولات و خدمات رسانی از طریق فروش اینترنتی به کاربران، رساندن محصولات به صورت خرید غیر حضوری، نمایش محصولات به مشتریان قدیمی و کمتر کردن مراجعه حضوری مشتری به فروشگاه و راحتی آنها
محتوای مورد نظر: اطلاع رسانی محصولات، تبلیغات محصولات، اطلاعات به مشتریان برای خرید اجناس بهتر
گذاشتن محصولات هر کی روز درمیان برای فروشگاه کافیست.
این یک نمونه از نوشتن استراتژی خیلی ساده برای یک پیج می‌باشد. البته استراتژی اینستاگرام را میتوانید در مقاله های دیگر کامل تر ببینید. مقاله نمونه استراتژی در اینستاگرام را حتما بخوانید.

کلام آخر

ما در زندگی شخصی و هم کسب و کارمان نیاز به استراتژی برای ادامه زندگی و درآوردن سود بیشتر داریم. برای دریافت سود بیشتر از کسب و کارمان باید روش های مختلف بازاریابی را امتحان کنیم. در هر روش باید به خوبی تفکر کنیم و برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم تا با شکست مواجه نشویم. یکی از روش ها بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی است که استراتژی اینستاگرام می‌تواند کمک زیادی به افزایش فروش ما داشته باشد. دقت داشته باشیم که یکی از شبکه های اجتماعی که محبوبیت زیادی بین کاربران دارد همین برنامه است پس شما حتما نیاز به این نوع استراتژی دارید.

لطفا نظراتتون رو برامون زیر همین مقاله کامنت بزارید و برای اطلاعات بیشتر مقاله های بخش شبکه های اجتماعی را مطالعه کنید.

استراتژی اینستاگرام یعنی چه؟⭐

استراتژی به معنای چید برنامه ای که از رقبا و دیگر هم سطح های خود بالا بزنید و پیج شما اولین پیج محبوب در زمینه کاری خودتان بین کاربران باشد. اما چیدن استراتژی نیاز به دانش اینستاگرامی هم دارد . این دانش را به صورت کامل در مقاله بیابید

استراتژی اینستاگرام چه کمکی به ما می‌کند؟⭐

داشتن استراتژی در هر کاری باعث ایجاد یک برنامه فوق العاده در روند کار شما می‌شود. استراتژی در این برنامه شما را چند پله به رسیدن به فروش بیش از حد کمک می‌کند

نمونه استراتژی اینستاگرام را از کجا ببینیم؟⭐

تا به حال برای اینستاگرامتان برنامه ریزی نکرده اید و این برامه ریزی شامل رعایت کردن نکات ریزی است که حتی فکرش هم نمی‌کنید. در این مقاله یک نمونه استراتژی برای آشنایی بیشتر شما نوشته شده است

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها
مهمان
مهتاب
3 سال قبل

سلام ،
ممنون برای توضیحات مفیدتون .
در قسمت کلام آخر سابقه را نادرست تایپ کرید?

مجید محمدی
3 سال قبل
پاسخ به   مهتاب

سلام
خیلی ممنون از شما تصحیح شد ❤?

مهمان
arian
3 سال قبل

salam be nazare shoma har chand vaght yebar post bezarim behtare?

مهمان
maryam
3 سال قبل

سلام وقت بخیر مطالبتون آموزنده بود . سوالی که داشتم این بود هشتگ مناسب از کجا پیدا کنم؟