استراتژی فروش در اینستاگرام | نکات کلیدی فروش اینستاگرام

استراتژی فروش در اینستاگرام

تعداد زیادی از کسانی که عضو اینستاگرام می‌شوند، به دنبال فروش و یا معرفی محصولاتشان از طریق اینستاگرام هستند. همچنین عده‌ی بسیاری نیز وجود دارند که به دنبال خرید یا مشاهده محصولاتی هستند که در این شبکه اجتماعی انتشار داده شده است. بنابراین ما برای اینکه محصولات خود را بیشتر به دید مخاطب برسانیم، باید استراتژی فروش در اینستاگرام و یا استراتژی بازاریابی در اینستاگرام بچینیم. چیدن استراتژی برای این کار باعث هدفمند بودن و برنامه ریزی دقیق برای فروش محصولات می‌شود. در این مقاله به شما یاد می‌دهیم که چگونه، یک برنامه ریزی دقیق برای فروش محصولاتتان و کسب درآمد با اینستاگرام و فروشگاه موفق اینستاگرامی داشته باشید.

حتما قبل از خواندن این مقاله باید بدانید که فرق بازاریابی و فروشندگی چیست؟ با خواندن این مقاله درک بهتری از فروش و بازاریابی در اینستاگرام پیدا خواهید کرد.

استراتژی افزایش فروش در اینستاگرام

اگر می‌خواهید در اینستاگرام خود محصولاتی را بفروشید باید به شما بگوییم که چندین فاکتور باعث افزایش فروش شما در اینستاگرام خواهد شد. این فاکتور شامل موارد زیر است:

 1. بیزینسی کردن پیج اینستاگرام
 2. تعیین استراتژی برای محتوا
 3. تعیین هشتگ های مناسب
 4. نوشتن کپشن مناسب
 5. لایو
 6. آموزش
 7. استفاده از هایلایت ها
 8. جوابگویی به موقعاستراتژی فروش اینستاگرام

بیزینسی کردن پیج اینستاگرام

برای داشتن یک استراتژی فروش در اینستاگرام باید پیج خود را تبدیل به پیج بیزینسی کنید اما چرا؟

با توجه به امکاناتی یک پیج بیزینسی در اختیار شما می‌گذارد، می‌توانید موارد زیر را مشاهده کنید:

 1. تعداد لایک هر پست (این اطلاعات در پیج های عادی هم در دسترس است)
 2. تعداد کامنت های دریافت شده برای هر پست (این اطلاعات برای پیج های عادی هم در دسترس است)
 3. تعداد کسانی که پست شما ذخیره کرده اند
 4. تعداد کسانی که بعد از مشاهده پست، به صفحه پروفایل شما مراجعه کرده اند
 5. تعداد کسانی که بعد از مشاهده پست، شما را فالو کرده اند
 6. درصد واکنش برانگیزی پست برای مخاطب (نسبت کل واکنش‌هایی که مخاطبان نسبت به پست نشان داده اند به کل مخاطبانی که پست را دیده‌اند)
 7. دکمه‌ای برای تماس با شما
 8. ابزار آنالیز پست‌ها و مخاطبان
 9. امکان قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام
 10. Instagram adsپیج بیزینسی اینستاگرام

بنابراین به راحتی می‌توانید پست هایی که کاربر نمی‌پسندد را از استراتژی اینستاگرام خود حذف کنید.

تعیین استراتژی برای محتوا

استراتژی محتوا باید با هدف شما از فروش یکی باشد. یعنی اگر قرار است روی یک محصول تمرکز کنید باید محتوایی که استفاده می‌کنید متناسب با محصول باشد. و همچین اطلاعات مناسبی از محصول در اختیار مشتری بگذارید. مثلا بعضی از پیج ها برای فروش محصولی اقدام می‌کنند و برای مشتری توضیحات لازم را نمی‌دهند که کارایی این محصول چیست؟ مشتری ها همیشه دوست دارند بدانند که کاربرد محصول چیست و از خرید این محصول چه مزایایی به دست می‌آورند. همچنین باید ذکر کنید که:

 • چه مقدار ضمانت دارد؟
 • خدمات پس از فروش آنها چیست ؟
 • چه تضمینی برای سالم بودن جنس بعد از پرداخت کردن و ارسال کالا وجود دارد؟
 • چرا باید از شما خرید کنند؟
 • مزیت شما نسبت به رقبا چیست؟

به شما پیشنهاد می‌کنیم که مقاله استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام را حتما بخوانید تا با نکات ریزی که تا به امروز نمی‌دانستید آشنا شوید و محتوای بهتری بسازید.

تعیین هشتگ های مناسب

یکی از روش های افزایش فروش در اینستاگرام هشتگ مناسب است. این ویژگی می‌تواند مخاطبینی که به دنبال یک محصول در شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌گردند را به خود جذب کند، البته که جذب یک مخاطب بعد از گذاشتن هشتگ مناسب، کاملا بستگی به محتوای شما دارد.هشتگاما این ویژگی می‌تواند اثر زیادی در افزایش مشتری در اینستاگرام داشته باشد. هشتگ های شما باید هدفمند و مخصوص محصول خودتان باشد. اگر نمی‌دانید که چه هشتگی مناسب کسب و کار شما است، مقاله استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام را حتما بخوانید.

نوشتن کپشن مناسب

یکی دیگر از روش هایی که باعث افزایش فروش اینستاگرام می‌شود، نوشتن کپشن مناسب و جذاب است. کپشن می‌تواند بعد گذاشتن یک عکس، فیلم و یا صوت جذاب، مخاطب را به خود جذب کند. زمانی که شما یک کپشن جذب کننده برای یک پست خود می‌گذارید، خواننده بیشتر از قبل به شما جذب می‌شود. در واقع کپشن یک مدل برای تمام کردن فروش است، شما از طریق کپشن می‌توانید تیر آخر را به مشتری بزنید و او را آماده خرید برای محصول جذاب خود کنید.ایسنتاگرام

تا جایی که ممکن است در کپشن ها از داستان نوشتن استفاده کنید. به عنوان مثال زمانی که می‌خواهید مزایای یک محصول را توضیح دهید، می‌توانید از یک داستان استفاده کنید، که روزی شخصی مشکلاتی داشت و بعد از خریدن محصول شما و……. باید مشکلات را در داستان بیان کنید و همچنین توضیح دهید که خرید محصول شما چه مزیتی داشت و چه مشکلاتی را رفع کرد. در انتهای کپشن از مخاطب بخواهید که پست شما را لایک کند و یا کامنت بگذارد و یا به لینکی یا جایی اشاره کنید که اطلاعات زیادی از محصول برای او گذاشته اید.

لایو های تاثیر گذار

شاید فکر کنید که کسی لایو های شما را نگاه نمی‌کند، بله اگر شما لایو هایی در داخل اینستاگرامتان بگذارید که به درد مشتری نخورد، سریعا از آن خارج می‌شود و در زمان بعدی که شما لایو می‌گذارید هم شرکت نخواهد کرد. لایو ها باید ویژگی های زیر را داشته باشند:

 • لایو آموزشی برگزار کنید (نکته یا نکاتی را آموزش دهید)
 • لایو مسابقه ای برگزار کنید. (جواب یک مسابقه را که برگزار کردید را در لایو نمایش دهید و یا مسابقه ای را به صورت لایو برگزار کنید)
 • پرسش و پاسخ راه بیاندازید. (سعی کنید یک نفر که تمامی اطلاعات راجع به محصولاتتان دارد را برای گذاشتن لایو انتخاب کنید که این فرد پاسخ مشتریان را که در لایو کامنت می‌گذارند را بدهد)
 • از بسته بندی و ارسال محصولات به مشتریان لایو بگیرید.
 • از ویژگی های محصول خود لایو بگیرید. نشان دهید که با داشتن محصولات شما چه نیازی از مخاطبان برطرف خواهد شد.

آموزش

آموزش بخش بزرگی از کار شما برای چیدن استراتژی فروش در اینستاگرام به حساب می‌آید. فرض کنید یک محصولی دارید و می‌توانید قسمتی از خدمات یا محصولات خود را برای مخاطبان آموزش دهید. این آموزش رایگان باعث جذب مخاطب و ایجاد قیف فروش شود. شما قسمت کوچکی را از محصول آموزش داده اید و در آن آموزش بیان کرده اید که برای کسب اطلاعات بیشتر و یا داشتن آموزش های بیشتر به محصولات شما مراجعه کنند. با این روش می‌توانید مخاطب را به سمت محصولات خود بکشانید.

استفاده از هایلایت ها

هایلایت های اینستاگرام جای مناسبی برای چیدن یک سریال جذاب از کسب وکار شماست. بسیاری از زمان هایی که به یک پیج دیگر سر می‌زنیم، زمان و یا حوصله کافی برای دیدن همه پست های یک پیج را نداریم، هایلایت ها مکان مناسبی برای یک بازبینی فوری کسب و کار شما هستند.هایلایت این سریال می‌تواند با معرفی شرکت شما و معرفی اعضا شروع شود و با معرفی محصولات و اینکه چه نیاز هایی را برای مشتری برطرف می‌کند ادامه پیدا کند و همچنین می‌توانید نمونه کارها، رضایتمندی ها، بسته بندی ها، آموزش های رایگان را در آن بگذارید. این کار باعث می‌شود مشتری ک مایل به دیدن کل پیج شما نیست با یک نگاه چند دقیقه ای کل کار شما را درک کند.

کمپین محتوای ugc راه بیندازید

به زبان ساده کمپین ugc یعنی شما از دنبال کننده‌هایتان بخواهید که محتوایی درمورد شما تولید کنند و در شبکه‌های اجتماعی که عضو هستند منتشر کنند و شما آن محتوا را بازنشر کنید. در حالت عادی و بدون محرک و تشویق کننده خاصی ممکن است کاربران از این روش استقبال زیادی نکنند. برای تشویق کاربران به شرکت در این کمپین باید هدایا و جوایزی را در نظر بگیرید.

هنگامی که کاربری با محصول شما عکسی می‌گیرد یا در حال استفاده از خدمات شما ویدیویی از خودش می‌گیرد و منتشر می‌کند علاوه براینکه باعث آشنایی فالوورهای پیج خودش با شما می‌شود بازنشر محتوای تولید شده ایشان، توسط شما، باعث اعتماد بیشتر کاربران به محصولات شما می‌شود.

جوابگویی به موقع

زمانی که شما همه این کارها را انجام داده اید یعنی محتوای خوبی ایجاد کرده و تمام اصول و قواعد استراتژی های فروش را رعایت کرده اید و مشتری به سمت شما آمده است، یک کامنت یا یک پیام در دایرکت شما می‌گذارد و از شما توقع جواب دادن به موقع را دارد، زمانی که این اتفاق نیافتد و شما دیر و یا نامفهوم و یا حتی با لحن تند جواب او را بدهید، این خود باعث ناراحتی مشتری از شما و نادیده گرفتن محصول شما می‌شود.

اگر شما بعد از گذشتن مدتها جواب مشتری را بدهید او کاملا نسبت به محصول شما یا خدماتتان سرد می‌شود. پس باید به موقع و با لحنی مناسب با مشتری برخورد کرد.

از رقبا عقب نمانید

پیج های رقبا را دنبال کنید و ببینید آنها چه برنامه ای برای فروش خود در اینستاگرام دارند. اگر ایده ای ندارید برای محتوای اصولی از آنها ایده بگیرید و نکاتی موثر تر را به محتوای خود اضافه کنید وآن ها را پست کنید. اگر ایده های رقبا را نمی ‌پسندید، پیج های رقبای خارجی خود را دنبال کنید و از آن ها ایده بگیرید، و آن ها را به زبان خود در بیاورید. حتما به شما پیشنهاد میکنم که مقاله استراتژی اینستاگرام چیست؟ را بخوانید، تا بتوانید یک استراتژی ویژه برای خود بچینید.

جمع بندی

در نهایت یک پیج نیاز به طراحی یک پلن ویژه استراتژی اینستاگرام دارد. موفقیت یک پیج اینستاگرام به تعداد مخاطبان شما مربوط نمی شود بلکه میزان درگیری آنها با محتوای برند شما است که از همه چیز مهم تر است. اینستاگرام یک بستر برتر برای مارک ها ، تبلیغ کنندگان و مصرف کنندگان به طور یکسان فراهم آورده است. رعایت نکاتی که گفته شد به شما در محبوبیت بیشتر و فروش بیشتر کمک زیادی خواهد کرد.

حتما نظرات و مشکلاتتان را برای ما در پایین همین مقاله بنویسید. ما در کمترین زمان به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

استراتژی افزایش فروش در اینستاگرام یعنی چه؟ ⭐

اگر می‌خواهید در اینستاگرام خود محصولاتی را بفروشید باید به شما بگوییم که چندین فاکتور باعث افزایش فروش شما در اینستاگرام خواهد شد این نکات را در مقاله بخوانید

استراتژی فروش در اینستاگرام شامل چه مواردی است؟ ⭐⭐

برای فروش بیشتر باید هایلایت، کپشن، محتوا، هشتگ، لایو و... را به خوبی پیاده سازی کنید. در این مقاله در مورد همه این موارد توضیح داده شده است

اگر برای فروش در اینستاگرام استراتژی تعیین نکنیم چه بلایی سر کسب و کارمان می آید؟ ⭐⭐⭐

اگر برنامه ای برای فروش خود نداشته باشید باید منتظر متلاشی شدن پیجتان باشید. پس نکات را به خوبی در مقاله بخوانید و به آن عمل کنید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها
مهمان
رضا نوروزی
2 سال قبل

با سلام ، آیا امکانش هست بعد از این که اکانت خودمان را بیزینسی کردیم بتوانیم صفحه کاربری خود را پرایوت کنیم؟