چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟ اکسپلور اینستاگرام چیست؟

چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم

اکسپلور اینستاگرام کجاست؟

اگر قرار است فروش از طریق پیجمان را افزایش دهیم و درآمدی از طریق این برنامه داشته باشیم، باید پست هایمان را وارد اکسپلور کنیم. خب این اکسپلور کجاست و چطوری باید داخل آن وارد شویم؟? این مقاله به شما کمک می‌کند تا پست های خود را وارد این قسمت کنید. اما به یاد داشته باشید که بخش اکسپلور کمک فوق العاده ای به کسب و کار اینترنتی و فیزیکی شما خواهد کرد. چرا که کسانی که فکرش را هم نمی‌کنید می‌توانند پست شما را ببینند و مشتری شما شوند.همچنین اینستاگرام به پیج هایی که کاربران زیاد به ن سر می‌زنند امتیاز بهتری می‌دهد.

خیلی از کاربران و یا کسب و کارها به این فکر می‌کنند که خب آن هایی که در explore اینستاگرام قرار گرفته اند حتما شانس بیشتری نسبت به بقیه داشته اند اما باید بگوییم که اصلا اینطور نیست. فقط باید تنبلی را کنار بگذارید و شروع به انجام دادن فعالیت هایی که به شما گفته می‌شود کنید.

پس اگر می‌خواهید بدانید اکسپلور چیه و اموزش اکسپلور اینستاگرام و نمایش محتوا در اکسپلور اینستاگرام چگونه است تا انتهای این مقاله کنار ما باشید تا از این مزیت بهره کافی را ببرید.

بهتر است اول بریم سراغ اینکه معنی این واژه چیست؟

اکسپلور در اینستاگرام چیست ؟

explore در اینستاگرام قسمتی است که شما روزانه چندین بار به آن سر می‌زنید و پست هایی در آن قرار می‌گیرد که می‌تواند هیچ ربطی به فالویینگ ها یا فالوور های شما نداشته باشد. یعنی نیازی نیست حتما یک پیجی را فالو کرده باشید تا در بخش اکسپلور اینستاگرام قرار بگیرد. پس اگر صاحب کسب و کاری هستید نگران نباشید افرادی که شما را فالو نداشته باشند هم می‌توانند از پست های خوب شما استفاده کنند.

چه بخواهید و چه نخواهید الگوریتم هایی در این برنامه وجود دارد که همیشه به دنبال حرکات و عکس العمل های شما هستند. شما را دنبال می‌کنند تا ببینند شما چه رفتاری در اینستاگرام دارید. الگوریتم اکسپلور اینستاگرام هم از این قانون جدا نیست.

این الگوریتم ها به فعالیت های شما بسیار دقت می‌کنند تا ببینند که چه کارهایی انجام داده اید. در قسمت خانه یا feed شما پست هایی نمایش داده می‌شود که فالویینگهای شما مستقیم آن را پست کرده اند. اما نمایش محتوا در اکسپلور اینستاگرام ربط زیادی به فالویینگ های شما ندارد.

این قسمت تنها بخشی است که هیچگونه پارتی بازی در آن انجام نمی‌شود و هرکس که فعالیت بهتری داشته باشد که در ادامه به شما خواهیم گفت در آن قرار می‌گیرد. خب بپردازیم به اموزش اکسپلور اینستاگرام

اکسپلور در اینستاگرام کجاست

اگر به شما بخواهم بگوییم که دقیقا این قسمت کجای نرم افزار اینستاگرام است باید شکل زیر را ببینید.

اکسپلور اینستاگرام

علامت ذره بینی که در شکل مشاهده می‌کنید را اکسپلور می‌گویند. در این بخش پست هایی به شما نمایش داده می‌شود که اینستاگرام حس می‌کند شما به آنها علاقه دارید. در بخش قبلی گفتیم که الگوریتم های اکسپلور به دنبال فعالیت های شما هستند تا تشخیص دهند شما به چه چیزهایی علاقه دارید و می‌پسندید.

این قسمت همان جایی است که علایق یا فعالیت های گذشته شده باعث شده که پست های افراد مختلف برای شما نمایش داده شود.

خب فکر می‌کنم تا اینجای کار با این گزینه آشنا شده باشید.

مزیت قرار گرفتن در اکسپلور اینستاگرام

چند مزیت مهم که در این بخش وجود دارد را باهم ببینیم:

 1. پست شما بیشتر دیده می‌شود و تعامل پیجتان بالاتر می‌رود که در سئوی اینستاگرام تاثیر دارد.
 2. اگر پست شما با کاربرانی که در اکسپلور آنها نمایش داده می‌شود همخوانی داشته باشد، ممکن است آنها به پروفایل شما سر بزنند و شما را فالو کنند که افزایش فالوور را هم خواهیم داشت.
 3. اعتماد کاربران را به خودتان جذب کرده اید. زمانی که کاربران پست شما در اکسپلور می‌بینند متوجه عملکرد و کیفیت کار شما خواهند شد.

حالا بریم به سراغ الگوریتم های اکسپلور اینستاگرام

الگوریتم اکسپلور اینستاگرام

با هم ببینیم که این الگوریتم ها بر چه اساسی کار می‌کنند.

تا چند وقت پیش به این شکل بود که هرکسی براساس ساعتی که پست هایش را انتشار می‌داد دیده می‌شد. یعنی اگر شما ساعت مناسبی پست های خود را ارسال نمی‌کردید شانس دیده شدن را از خود می‌گرفتید. اما در حال حاضر اینگونه نیست و دیگر ساعت ارسال پست مهم نیست. اگر دقت کرده باشید مدتیست که پست بعضی افراد نشان داده نمی‌شود و برای دیدن پست آنها باید به پیجشان سری بزنید. اما ساعت ارسال بی تاثیر هم نمی‌تواند باشد پس استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام را بخوانید

اما علت چیست؟

پست هر کاربران در ابتدا به 10 درصد از دنبال‌کنندگان آن در صفحه فید یا همان خانه که همیشه پست های دوستانمان را می‌بینیم نمایش داده می‌شود؛ در صورتی که تعامل و رفتار این کاربران (لایک، ویو، کامنت و…) نسبت به آن مناسب باشد، پست برای دیگر دنبال‌کنندگان آنان نیز نشان داده می‌شود.

پس اگر آن ده درصد ارتباط خوبی با پست شما برقرار نکنند پست شما به ته فید رفته و احتمال دیده شدن پست به شدت پایین می‌آید. خب به چه نتیجه ای رسیدیم؟

اگر پستی که انتشار می‌دهید بتواند نظر آن چند نفر اولی را که می‌بینند جلب کند احتمال اکسپلور شدن پست اینستاگرام را زیاد می‌کند. هرچه شما محتوای خود را صمیمی تر و مورد علاقه کاربر تهیه کنید و تعامل کاربر با شما بیشتر باشد نزدیک تر به اکسپلور هستید.

تعداد فالوور هم بی تاثیر نیست هرچه شما تعداد فالوورهای بیشتری داشته باشید تعامل بیشتری هم دارید. مقاله افزایش فالوور در اینستاگرام به شما کمک زیادی خواهد کرد.

آموزش اکسپلور در اینستاگرام |چگونه در اکسپلور اینستاگرام پست بگذاریم؟

اما با هم ببینیم که چه کارهایی لازمه و باید انجام دهیم تا به اکسپلور پست در اینستاگرام نزدیک شویم. در زیر با هم چند روش را بررسی خواهیم کرد که چه کمکی به وارد شدن به این بخش می‌کند.

نکات مهم برای نمایش محتوا در اکسپلور اینستاگراماکسپلور اینستاگرام

پرسونا مخاطب مهمترین نکته!

اگر قرار است در این قسمت قرار بگیریم باید مخاطب خود را به خوبی بشناسیم. شاید با خود بگویید که محصولات من مناسب همه نوع مخاطبی است و نیازی به شناسایی مخاطب ندارم?

باید بگوییم که سخت در اشتباهید. یکی از اجزای مهم قرار گرفتن در این بخش شناخت مخاطب هدف است. بگذارید یک مثال بزنیم. اگر شما فروشنده و یا ارائه دهنده خدماتی باشید که نوجوانان و جوانان استفاده می‌کنند و پست های شما بی هدف و برای همه نوع کاربری ساخته شود خب معلوم است که کاربران شما با آن ارتباط عمیقی نمی‌توانند ایجاد کنند.

چه کسانی محصول شما را می‌خرند؟ جنسیت آنها چیست؟ به چه چیزهایی علاقه دارند؟

کدام پیج ها را دنبال می‌کنند؟ از پیج های مورد علاقه خود چه می‌خواهند؟ منتظر چه نوع پست هایی هستند؟

چه کسانی را در این حوزه فالو کرده اند؟

جواب سوال های بالا را بیابید و با خود برنامه ریزی کنید که کدام پست ها مورد علاقه کاربران هدف شما هستند. اگر نمی‌توانید این کارها را انجام دهید هشتگ های مورد علاقه و یا کلمات کلیدی کاربران در حوزه کاری خودتان را سرچ کنید و ببینید کدام پست ها لایک و کامنت بیشتری خورده است. این یکی از راه هایی است که ما بفهمیم چگونه در اکسپلور اینستاگرام قرار بگیریم.

سبک محتوایی خاص

کیفیت محتواهای شما چگونه است؟ تا به حال دقت کرده اید که کدام نوع از محتواهای شما لایک و کامنت بیشتری می‌گیرد؟ شاید دقت نکرده باشید که محصول شما در حال استفاده و در جاهایی که کاربر آن را مورد استفاده قرار می‌دهد بازخورد بهتری داشته است.

پس نکات مهم چیست؟

 1. کیفیت فیلم و عکس خود را بالاتر ببرید
 2. سبک زیبایی را برای پیجتان انتخاب کنید
 3. یک تم جذاب بسازید
 4. محصولاتتان را در حال استفاده عکسبرداری کنید
 5. خودتان را جای مخاطب قرار دهید که آیا سبک شما را می‌پسندد؟
 6. حوزه زمینه کاری خودتان را استفاده کنید

اگر خاص باشید و محتواهای جذاب و مورد نظر مخاطب را پست کنید قطعا به اکسپلور نزدیک تر می‌شوید. اگر در مورد تولید پست های خود مشکلی دارید ? این مقاله را بخوانید. استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام 

هشتگ های ویژه

چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟ با استفاده از هشتگ های مناسب

زمانی که شما هشتگ های مناسب حوزه کاری و مربوط به پست خود را تگ کنید امکان دیده شدن در اکسپلور هم بالاتر می‌رود. چگونه؟ اینستاگرام امروزه به یک مرجع سرچ تبدیل شده. شما هشتگ های مناسب را گذاشته اید و کاربران از طریق هستگ یا همان سرچ کردن به پست شما برمی‌خوردند، اگر محتوا جذاب بود وارد پیج شما شده لایک و کامنت برای شما می‌گذارند و شما را یک قدم به اکسپلور نزدیک تر می‌کنند. هشتگ ها باعث می‌شوند هم شما بیشتر دیده شوید و هم یک نوع بازاریابی در اینستاگرام برای پیج شما است. پس می‌تواند در فروش هم تاثیر گذار باشد. نکات مهم در استفاده از هشتگ:

 1. در زمینه کاری خودتان باشد
 2. رقبا را سرچ کنید ببینید چه هشتگ هایی می‌گذارند. پست های آنها چه تعداد لایک و کامنت نسبت به فالوور های آنها داشته است؟
 3. کلمه کلیدی های زمینه کاری خودتان را پیدا کنید و آنها را هشتگ کنید
 4. هشتگ های ترند یا محبوب و آنهایی را که زیاد سرچ می‌شوند را بگذارید

مقاله استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام را از دست ندهید

CALL TO  ACTIONاکسپلور اینستاگرام

در مورد cta مطالبی را شنیده اید؟ چگونه در اکسپلور پست بگذاریم که دیده شویم؟ از طریق تعامل با کاربر

call to action به معنای تشویق کاربر به نشان دادن عکس العمل در مورد پست های ما می‌باشد. یعنی کاربر را راهنمایی کنیم تا برای ما لایک یا کامنت یا هرچیزی که مد نظرمون هست را انجام دهد.

در قسمت های بالا هم گفتیم که تعامل کاربر با شما بیشترین تاثیر را در وارد شدن به اکسپلور اینستاگرام را دارد. امروزه کاربر ها بی حوصله و تنبل هستند، یعنی فقط از روی پست ها رد می‌شوند. حتی زمانی که از یک پستی خوششان می‌آید آن را نگاه می‌کنند و از آن می‌گذرند.

پس چه کنیم؟

برای هر پست یک cta تعیین کنید.

 1. لطفا لایک و کامنت بگذارید
 2. نظراتتون رو برای ما بنویسید
 3. کپشن را بخوانید
 4. اگر تجربه ای دارید کامنت کنید

و یا هر کلمه  دیگری که می‌تواند کاربر را به نشان دادن عکس العملی وادار کند.

استوری در اکسپلور

استوری هم می‌تواند وارد اکسپلور شود اما در جای خود. پس یادتان باشد برای استوری هم باید کارهایی انجام داد که بیشتر دیده شود. استوری هایی برگذار کنید که مخاطب می‌پسندد و با آن تعامل برقرار می‌کند. نظر سنجی کنید.

حتما از استیکرهای خود استوری استفاده کنید مخصوصا از قسمت لوکیشن و هشتگ. روی همه استوری هایتان هشتگ لوکیشن و یکی از هشتگ های حوزه کاری خورتان را بگذارید. رازهای استوری اینستاگرام کمک زیادی به شما می‌کند.

فالوور فیک داشته باشید!

فکر کنم چندین بار گفتیم که تعامل مهمترین عامل وارد شدن به اکسپلور است. خب اگر شما فالوور فیک داشته باشید اینستاگرام به تعداد فالوور های شما نگاه می‌کند. فرض کنید شما 20 هزار فالوور فیک دارید و 1000 فالوور واقعی. از هزار فالوور واقعی 500 نفر شما را لایک کرده باشند و کامنت هم گذاشته باشند. اینستاگرام حساب می‌کند که از 20 هزار نفر فقط 500 نفر تعامل داشته پس این پست ارزش وارد شدن به اکسپلور را ندارد. پس فالوور های فیک خود را پاک کنید. مقاله مزایا و معایب فالوور فیک اینستاگرام را بخوانید.

 

کلام آخر

اول باید از شما تشکر کنم که ما را تا اینجای مقاله همراهی کرده اید. بعد از آن باید بگوییم که بیشتر ما به دنبال دیده شدن و فروش بیشتر محصولاتمان هستیم. پس باید تمام قوانینی که برای این برنامه گذاشته شده را بخوانیم و اجرا کنیم. اکسپلور اینستاگرام جایی است که شما می‌توانید کلی تغییرات در کسب و کار خود و یا پیج شخصی خود ایجاد کنید. پس بیکار نمانید و از این قابلیت استفاده کنید.

از شما تشکر می‌کنم که این مقاله را خواندید. نظر شما برای ما خیلی خیلی مهم است. ?هر نظری را که دارید برای ما کامنت کنید تا از این نظر بهره ببریم.?

اکسپلور در اینستاگرام چیست ؟ ⭐

explore در اینستاگرام قسمتی است که شما روزانه چندین بار به آن سر می‌زنید و پست هایی در آن قرار می‌گیرد که می‌تواند هیچ ربطی به فالویینگ ها یا فالوور های شما نداشته باشد. یعنی نیازی نیست حتما یک پیجی را فالو کرده باشید تا در بخش اکسپلور اینستاگرام قرار بگیرد. پس اگر صاحب کسب و کاری هستید نگران نباشید افرادی که شما را فالو نداشته باشند هم می‌توانند از پست های خوب شما استفاده کنند. اما نحوه وارد شدن به اکسپلور را در مقاله بخوانید

الگوریتم اکسپلور اینستاگرام چیست؟ ⭐⭐

تا چند وقت پیش به این شکل بود که هرکسی براساس ساعتی که پست هایش را انتشار می‌داد دیده می‌شد. یعنی اگر شما ساعت مناسبی پست های خود را ارسال نمی‌کردید شانس دیده شدن را از خود می‌گرفتید. اما در حال حاضر اینگونه نیست و دیگر ساعت ارسال پست مهم نیست. اگر دقت کرده باشید مدتیست که پست بعضی افراد نشان داده نمی‌شود و برای دیدن پست آنها باید به پیجشان سری بزنید. ادامه را در مقاله بخوانید

چگونه در اکسپلور اینستاگرام پست بگذاریم؟ ⭐⭐⭐

پرسونا مخاطب مهمترین نکته! سبک محتوایی خاص هشتگ های ویژه و نکات دیگر که در مقاله موجود است

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها