آنالیز پیج اینستاگرام چیست؟ (?رایگان ایرادات پیجتون رو میگیم?)

آنالیز اینستاگرام

آنالیز اینستاگرام چیست؟ تا به حال به این فکر کرده‌اید که چقدر خوب میشد که یک سایتی یا یک شرکتی یا جایی وجود داشت که به بهمون می‌گفت که پیج اینستاگراممون چقدر مشکل داره و اصلا کدام قسمت هاش کاربر پسند نیست؟
اگر کلمه آنالیز را سرچ کنید به شما اینگیجمنت پیج شما را می‌دهد. ولی شاید نیاز باشد که بیش از این حرف‌ها درباره پیج خود بدانید.
اگر با شغل طراحی سایت و سئو آشنایی داشته باشید می‌دانید که کسانی و یا شرکت هایی وجود دارند که، سایت‌های دیگران را آنالیز و بررسی می‌کنند و به آنها می‌گویند که این قسمت از سایتتان ایراد دارد و باید درست شود. شاید تا به حال کسی این کار را نکرده باشد. اما به شما خواهم گفت که شرکت آوش تک این کار را برای شما انجام خواهد داد.
در ادامه برای شما می‌گوییم که آنالیز صفحات اینستاگرام و شاخص‌های مهم در تحلیل یک صفحه اینستاگرام چیست و شما را با این خدمت آوش تک آشنا خواهم کرد. همچنین به شما آنالیز رایگان پیج اینستاگرام را هدیه خواهیم داد. اگر هنوز برای اینستاگرام خود برنامه‌ای ندارید مقاله استراتژی اینستاگرام را بخوانید.

آنچه در این مقاله میخوانید مخفی کن

آنالیز صفحه اینستاگرام چیست؟

به طور کلی آنالیز به معنای بررسی و درآوردن ایرادات یک چیز است. اما این بررسی چطور است و از کدام قسمت های پیج ما خواهد بود؟
اگر یک تعریف کلی بخواهم از آنالیز اینستاگرام داشته باشم، باید بگوییم که ریز به ریز فعالیت‌های شما و تمام نکاتی که باید در اینستاگرام بدانید را باید بررسی کرد، تا به یک آمار کلی دست پیدا کنیم و از این آنالیز ایرادات پیج خود را بتوانیم برطرف کنیم. در بخش های بعدی در مورد ابزار آنالیز اینستاگرام با شما صحبت خواهیم کرد.آنالیز صفحه اینستاگرام چیست؟

چرا تحلیل و بررسی اینستاگرام مهم است؟

چرا مهم نباشد؟ مهم‌تر از این که باید بدانید که کجای کار شما ایراد دارد و چرا این برنامه که یک برنامه بازاریابی فوق العاده رایگان است را نمی‌توانیم اداره کنیم. تمامی علت‌های پیشرفت نکردن پیج های اینستاگرامی و علت نداشتن درآمد از اینستاگرام، مربوط به نداشتن اطلاعات نسبت به توانایی‌ها و امکانات این برنامه است. اما با یک آنالیز ساده از صفحات می‌توانیم علت نداشتن درآمد از این ابزار را کشف کنیم. پس این امکان فقط با آنالیز از کارهایی که در اینستاگرام انجام داده‌ایم بدست خواهد آمد. در ادامه مقاله نحوه تحلیل اینستاگرام و آنالیز پیج اینستاگرام رایگان را معرفی خواهیم کرد. برای تولید محتوای بهتر حتما مقاله استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام را بخوانید.

تاثیر آنالیز اینستاگرام بر روی کسب و کار شما چیست؟

آنالیز ایسنتاگرام در واقع عمل بررسی اعداد اینستاگرام است؛ اعدادی مانند، عدد فالور، لایک‎ها، بررسی عملکرد هشتگ‌ها و به طور کلی اینپگیجمنت پیج شما.

در اینستاگرام بیشتر از 25 میلیون اکانت بیزینسی وجود دارد؛ در اینستاگرام این اکانت‌های بیزینسی روزانه 200 میلیون بازدید دارند. همین اعداد و ارقام نشان دهنده اهمیت بازاریابی در اینستاگرام است. البته بازاریابی در اینستاگرام فقط به ساخت یک اکانت بیزینسی خلاصه نمی‌شود. برای موفقیت در این راه باید اصول بازاریابی در اینستاگرام را بدانیم.

برای موفقیت در اینستاگرام باید مرتبا اطلاعات اکانت خود را آنالیز کنیم. باید بدانیم که چه کسانی از پروفایل ما بازدید می‌کنند، یا تبلیغات ما را چه کسانی می‌بینند تا بتوانتیم نتیجه تبلیغات را تجزیه و تحلیل کنیم.

اگر اکانت بیزینسی اینستاگرام کسب و کار خود را آنالیز نکنیم؛ ممکن است تمام تلاش‌های ما برای بازاریابی به هدر برود. آنالیز اینستاگرام به ما فرصت شناخت اشتباهاتمان و تلاش برای جبران این اشتباهات را به ما می‌دهد.

گوشه‌ای از اشتباهاتی که ممکن است درصورت آنالیز نکردن پیج اینستاگرام متوجه آن‌ها نشویم:

 • انتخاب اشتباه در جامعه هدف
 • نداشتن تقویم محتوا و برنامه ریزی درست برای ارسال محتوا (ممکن است در طول روز محتوای زیادی ارسال کنید و یا ممکن است کمتر از حد لازم محتوا تولید کنید)
 • ارسال محتوا در زمان‌ها و ساهت‌های بدون بازده
 • از دست دادن فرصت‌های طلایی برای افزایش اینگیجمنت در کامنت و استوری‌ها

چگونه باید آنالیز اینستاگرام را انجام داد و استانداردهای ارزیابی پیج اینستاگرام چیست؟

باید بگویم که آنالیز کردن پیج ها کار آسانی نیست. یعنی یک نفر که اطلاعات زیادی در مورد تمامی جزئیات این برنامه دارد و تجربه کافی در این زمینه دارد باید این کار را انجام دهد. پس خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

نحوه آنالیز پیج اینستاگرام

در این قسمت می‌خواهم موارد مهم و نکانی که اهمیت زیادی در آنالیز یک پیج دارد را به شما بگویم.

1-بخش اول تحلیل شبکه اجتماعی اینستاگرام مربوط به پیج کسب و کار می‌باشد.

در این بخش آنالیز می‌شود که پیج شما آیا استاندارد های موارد زیر را رعایت کرده است یا خیر:
لوگو
نام
نام کاربری
بایو
بیزینس اکانت
CTA
و ارتباط با مخاطب
تمام چیزی که برای داشتن یک پیج حرفه و کاربر پسند نیاز است را برای شما بررسی خواهیم کرد.

2-در بخش دوم به آنالیز و تحلیل اکانت های اینستاگرام در تولید محتوا اشاره خواهیم کرد. آیا موارد زیر را رعایت کرده اند یا خیر؟

انتشار انواع محتوا مثل:

 1. صوت
 2. عکس
 3. ویدیو

انواع محتوا

بخش دوم محتوا مربوط به کیفیت هرکدام از این بخش ها می‌باشد، یعنی اگر محتوای ویدیو و عکس یا حتی صوت تولید کرده اید،

 • با چه کیفیتی تولید شده است؟
 • جذابیتی برای کاربر ایجاد کرده‌‍اید؟
 • پیام اصلی شما به کاربر رسیده است یا خیر؟
 • کاربر را تشویق به انجام کارهایی می‌کنید یا خیر؟

در بخش سوم محتوا به تنوع محتوایی خواهیم پرداخت. چه محتواهایی برای کاربر ایجاد کرده اید.

 • آیا کاربر را سرگرم می‌کنید؟
 • اطلاعات مناسبی به کاربر می‌دهید؟
 • تنوع محتوایی خواهید داشت یا خیر؟

در بخش چهارم محتوا به شما خواهیم گفت که کدام نوع از محتواهایی که تا به حال ایجاد کرده اید مخاطب پسند بوده و چرا؟

3-بخش سوم تحلیل و آنالیز اینستاگرام مربوط به کپشن و هشتگ است.

در این قسمت به بررسی کپشن هایی که تا به حال گذاشته اید می‌پردازیم. آیا 3 قانون کپشن را رعایت کرده اید؟

 • جذب
 • محتوای اصلی
 • CTA

در انتهای این بخش به آنالیز هشتگ‌هایی که تا به حال استفاده کرده‌اید اشاره می‌کنیم. که آیا هشتگ‌های پیج شما به خوبی در جای مناسب گذاشته شده اند؟
تعداد آنها مناسب است؟
خود هشتگ ها مناسب پیج هستند؟
و….

ارزیابی اینستاگرام در بخش هایلایت و استوری و لایو

در این بخش به شما می‌گوییم که آیا لایو و استوری و هایلایت‌های مناسبی گذاشته‌اید یا خیر ؟
استوری و لایو می‌تواند تاثیر زیادی در فروش اجناس و یا محصولات ما داشته باشد. پس آن‌ها را دست کم نگیرید.

4-تحلیل اینستاگرام در زمینه تم محتوایی

یکی از بخش‌های مهم یک پیج داشتن تم محتوایی آن است. از این جهت که ما به مخاطب منطورمان را راحت‌تر می‌رسانیم و از روی نظم و انضباط پیجمان را اداره خواهیم کرد.
ما برای شما بررسی می‌کنیم که آیا شما تم محتوایی خاصی در پیج ایجاد کرده اید یا خیر؟

در نهایت و در یک پکیج کامل به شما خواهیم گفت که آیا پیج اینستاگرام شما مناسب است یا خیر؟

و علت اینکه نتوانسته‌اید کسب درآمد از ایسنتاگرامتان بکنید چیست؟

تحلیل رایگان اینستاگرام

ما برای شما آنالیز رایگان صفحات اینستاگرام را انجام خواهیم داد تا به کسب و کار خود بیشتر تسلط پیدا کنید. زمانی که شما بدانید که کجای کارتان ایراد دارد به سمت درست کردن این قسمت و پیشرفت کارتان خواهید رفت.
این خدمتیست که آوش تک به رایگان برای شما گذاشته است . اما دقت داشته باشیم که فقط پیج های کسب و کاری را بررسی خواهیم کرد. اما بد نیست که به این موضوع اشاره کنیم که ما برای مخاطبین ایرانی خود محتوا می‌سازیم، پس باید آنالیز ما هم براساس روانشناسی و رفتار‌های مخاطبین ایرانی ما باشد. در آوش تک سعی کردیم که تحلیل اینستاگرام ایرانی را به شما ارائه دهیم تا بتوانید از این موضوع برای استفاده و درست کردن هرچه بیشتر پیج خود بهره ببرید. اگر در مورد هزینه های مدیریت این برنامه دوست دارید بدانید مقاله هزینه مدیریت پیج اینستاگرام را بخوانید.آنالیز پیج اینستاگرام

سایت آنالیز پیج اینستاگرام

در این زمینه سایت هایی وجود دارند که در واقع اینگیجمنت شما بررسی خواهند کرد. یعنی تعداد لایک و کامت های شما را در یک پست و کل پیج شما نسبت به فالوور های شما بررسی می‌کنند. اما با این امار هرگز نخواهید فهمید که مشکل کار شما کجا است. درست است که این آمار هم برای مهم و کمک کننده است، اما بیشتر از آن اینکه ما بدانیم در کدام بخش ها ضعیف عمل کرده ایم مهم تر است. ابزار آنالیز و تحلیل پیج اینستاگرام یک برنامه نوشته شده است که در سایت ها قرار می‌دهند و شما با زدن نام کاربریتان آمار اینگیجمنت خود را دریافت خواهید کرد.

آموزش آنالیز اینستاگرام

نحوه آنالیز اینستاگرام و آموزش آن برای پیج شخصی خودتان فقط کاربرد دارد. دقت داشته باشید که شغل شما آنالیز نیست. اما اگر دوست دارید که که بدانید آموزش آنالیز اینستاگرام چگونه است باید بگوییم که باید اول پیج را از نظر ساختار و حرفه ای بودن تست کنید و ببینید که آیا شما بعنوان مخاطب و کاربر معمولی از پیج خود راضی هستید؟ معمولا افراد نمی‌توانند که تشخیص دهند که پیجشان حرفه ای است یا خیر؟ اگر نتوانستید نظرات دوستانتان را در مورد پیج بپرسید. حتی می‌توانید از استوری های نظر سنجی استفاده کنید.

بعد از آن می‌توانید به سراغ هشتگ و تولید محتوای حرفه ای خود بروید. آیا در این زمینه اطلاعات کافی داشته اید؟ و در نهایت ببینید کاربران چقدر شما را لایک می‌کنند و یا نظر می‌دهند.

کلام آخر

آنالیز اینستاگرام می‌تواند راهی سریع برای درآوردن شما از سردرگمی باشد. اگر بدانیم که کجای کار ما ایراد دارد و مخاطبین ما آن قسمت از کار مارا نمی‌پسندند، راحت تر به تولید محتوای باکیفیت و ارتباط می‌پردازید.

حتما از مشاوره رایگان آوش تک استفاده کنید.

??نظراتتون رو پایین همین مقاله برای ما بنویسید.??

آنالیز پیج اینستاگرام به چه معناست؟ ⭐

بررسی فعالیت ها شامل پست ها، بایو، اینگیجمنت و هر آن چیزی که در پیج شما وجود دارد است

سایت آنالیز پیج اینستاگرام چیست؟ ⭐⭐

در این زمینه سایت هایی وجود دارند که در واقع اینگیجمنت شما بررسی خواهند کرد. یعنی تعداد لایک و کامت های شما را در یک پست و کل پیج شما نسبت به فالوور های شما بررسی می‌کنند. اما با این امار هرگز نخواهید فهمید که مشکل کار شما کجا است برای دانستن ایرادات پیج خود مقاله را بخوانید

چرا تحلیل و بررسی اینستاگرام مهم است؟ ⭐⭐⭐

مهم تر از این که باید بدانید که کجای کار شما ایراد دارد و چرا این برنامه که یک برنامه بازاریابی فوق العاده رایگان است را نمی‌توانیم اداره کنیم. تمامی علت های پیشرفت نکردن پیج های اینستاگرامی و علت نداشتن درآمد از اینستاگرام، مربوط به نداشتن اطلاعات نسبت به توانایی ها و امکانات این برنامه است.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها
مهمان
مسعود
3 سال قبل

بسیار ممنون از مقاله خوب شما