افزایش فالوور در اینستاگرام | چگونه فالوور جذب کنیم؟

استراتژی افزایش فالوور در اینستاگرام

افزایش فالوور در اینستاگرام

من در این مقاله می‌خواهم هر راهی که می‌تواند باعث پیشرفت شما و پیج شما شود و همچنین روش های افزایش فالوور را بگویم.
این مقاله مناسب شمایی است که می‌خواهید یک پیج حرفه ای کسب و کار داشته باشید.
در مقاله های قبلی تمام فنون یک پیج موفق در افزایش فروش را گفتیم. حالا نوبت به آن رسیده که استراتژی افزایش فالوور در اینستاگرام ?را بدانیم. بعد از تولید محتوا و هشتگ و تمامی قوانین اینستاگرام، بدانیم که چه مواردی به افزایش فالوور ما کمک خواهد کرد.
بریم سراغ اینکه خودمون رو گول بزنیم یا نزنیم؟

آنچه در این مقاله میخوانید مخفی کن

 چرا باید افزایش فالوور در اینستاگرام داشته باشیم؟

تا حالا فکر کردید چرا باید افزایش فالوور اینستا رو جدی بگیریم؟ این جمله درسته که 50 تا فالوور خوب داشته باشی بهتر از اینه که 1000 تا فالوور غیر واقعی یا کم کاربرد داشته باشی. بله این جمله کاملا درست است، اما شما اگر 50 فالوور واقعی داشته باشید که از شما خرید می‌کنند، مگه چند محصول برای فروش دارید که طرفدارها همیشه از شما خرید کنند. منظورم این است که اگر جوراب می‌فروشید، یک مشتری تا کی باید از شما جوراب بخرد؟افزایش فالوور
پس ما باید افزایش فالوور اینستاگرام را جدی بگیریم تا کسب و کار موفق تری داشته باشیم. باید بیشتر دیده شویم و هدفمند محصولات و ارزش های شرکت و کسب و کارمان را نمایش دهیم. اما در ادامه به شما خواهم گفت که افزایش فالوور در اینستاگرام به چه صورتی بهترین بازخورد ها را به شما خواهد داد.

راه های افزایش فالوور

خب ما می‌دانیم که راه های زیادی وجود دارد تا افزایش فالوور و لایک اینستاگرام رایگان و یا با پرداخت هزینه را داشته باشیم. اما بهترین دسته بندی برای افزایش فالوور کدام است ؟ حتما بین این همه مقاله و یا راه هایی که بنظرتان می‌رسد، گیج شوید و ندانید که کدام راه را انتخاب کنید. در زیر دسته بندی راه های مختلف افزایش فالوور در اینستاگرام را برایتان می‌گویم.

 1. افزایش فالوور با کارهای خاص
 2. افزایش فالوور فیک
 3. ربات افزایش فالوور اینستاگرام
 4. افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

راه دیگه ای وجود ندارد که افزایش فالوور داشته باشید. یکی از این راه ها را باید انتخاب کنید و به هدفتون برسید. اما چگونه با چه ابزاری؟ کدام روش بهتر است؟ همه سوالاتتان در ادامه مقاله است. با هم چک کنیم.
از دسته اول شروع می‌کنیم.

افزایش فالوور با کارهای خاص یا بامزه بازی

اگر دقت کرده باشید بعضی از افراد و یا پیج های کسب و کار به دنبال افزایش فالوور واقعی و یا افزایش فالوور رایگان، کارهایی را انجام می‌دهند که افراد معمولی جامعه انجام نخواهد داد. مثلا کارهایی که شما را از روی خنده و یا عصبانیت مجبور می‌کنند که آنها را فالوو کنید. خب موفق هم می‌شوند و تعدا فالوور های آنها به فلک می‌کشد. آیا شما هم می‌‎خواهید این کار را بکنید؟ توانایی انجام این کار را دارید؟ و یا اصلا آنقدری که آنها جسارت خلق کارهای عجیب غریب دارند را دارید؟افزایش فالوور
اما نکته چیست؟ فرض کنیم که فالوورهایی برای خودتان از این طریق کسب کردید. فالوورها شما را برای کارهای عجیب و غریبتان می‌خواهند نه برای فروش محصول و ….. بعد از مدتی که به این کار پرداختید اگر سعی کنید محصول در پیج خود بگذارید ریزش فالوور شدیدی خواهید داشت. و از طرفی دیگر آن ارزش و احترام کسب و کاری را برای فالوور ها نخواهید داشت. پس این کار عملا برای شما فایده ای ندارد.

افزایش فالوور فیک

خب حتما می‌دانید که فالوور فیک یعنی، اکانت ها و کسانی که برای شما بازدهی و سودی نخواهند داشت. و در واقع نشانی یا کسی پشت این اکانت ها وجود ندارد. پس فقط از این طریق خودتان را گول زده اید که مقدار زیادی فالوور در پیج شما هستند. از طرفی افزایش فالوور فیک اینستاگرام به این دلیل که لایک و کامنت و بازدهی برای شما ندارند مخاطبی که به پیج شما سر می‌زند به سرعت متوجه فیک بودن فالوور های شما می‎‌شود. دقت کنید که امروزه اطلاعات و هوش زیادی مخاطبین را در برگرفته، پس سعی نکنید که آنها را گول بزنید. پس این کار هم از روش های افزایش فالوور حذف می‌شود و بهتر است که انجام ندهید.

معایب افزایش فالوور فیک

 • عدم اعتماد کاربران به پیج شما
 • عدم داشتن لایک و کامنت
 • امکان لاک شدن از طرف اینستاگرام
 • سرد شدن خودتان نسبت به پیج

زمانی که شما فالوور فیک برای پیجتان خریداری میکنید و افزایش فالوور واقعی اینستاگرام را ندارید، نمی‌دانید که چه تعداد فالوور واقعی به اکانت شما وارد شده اند و تلاشی برای جذب مخاطب واقعی نخواهید کرد.

ربات افزایش فالوور اینستاگرام

یک کسب و کار را شروع کرده اید و پیج تازه کارتان نیاز به فالوور دارد، راه هایی که در بالا گفته شد هم نمی‌پسندید، که در این باره باید به شما تبریک گفت. اما راهی سریع برای افزایش فالوور اینستاگرام واقعی می‌خواهید. پیشنهاد ربات ها را می‌شنوید. سوالی که پیش می‌آید این است که آیا این ربات ها خوب است یا نه؟ به شما می‌گویم که نه خوب است نه بد. یعنی اگر به دنبال روشی برای داشتن فقط فالوور هستید راه خوبیست. اما اگر به دنبال افزایش فروش و تجربه لذت داشتن مخاطبین فعال هستید راه زیاد مناسبی نیست.ربات افزایش فالوور
اما اگر این روش را برای افزایش فالوور در اینستاگرام انتخاب کردید، رباتی را انتخاب کنید که به شما امکان انتخاب پیج و هشتگ های هدف را بدهد. و در تنظیمات آن پیج ها و اهدافی را انتخاب کنید که نزدیک به بازار هدف شما هستند.
افزایش فالوور با ربات راهیست که شما را به آسانی و بدون زحمت به فالوور می‌رساند. که این اصلا استراتژی افزایش فالوور به حساب نمی‌آید.

مزایای افزایش فالوور واقعی با ربات اینستاگرام

 • سرعت در جمع کردن فالوور
 • افزایش فالوور واقعی اینستاگرام با ربات اینستاگرام
 • معایب ربات افزایش فالوور اینستا
 • کمرنگ شدن مخاطبین هدف
 • احتمال کم شدن فروش محصولات به علت مخاطبین غیر هدف
 • ریزش فالوور

افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

بهترین راه های افزایش فالوور اینستاگرام رایگان در این دسته قرار می‌گیرند. در این قسمت از مقاله و قسمت بعدی یاد خواهیم گرفت که چگونه افزایش فالوور کاملا رایگان برای پیجمان داشته باشیم. از مزیت های فالوور واقعی و فالووری که شما برای آن زحمت کشیده باشید این است که همیشه با شما می‌ماند و به شما، برندتان و پیج شما وفادار خوهد ماند. این مشتری که در پیج شما از طریق افزایش فالوور واقعی رایگان آمده است ممکن است بارها و بارها از شما خرید کند و لذت خرید را با محصولات شما تجربه کند. فقط کافیست که مقداری بازاریابی و یا شناخت مخاطب هدف را بدانید و یا در باره آن مطالعه کنید. اگر دوست دارید که به فروش بیشتر و بازاریابی بهتر برسید مقاله استراتژی بازاریابی در اینستاگرام را از دست ندهید.
این روش مورد تایید تمامی استاتید و کسانی است که در این زمینه دستی دارند. پس به شما تاکید می‌‌کنم که حتما از این روش استفاده کنید. اما شاید بگویید که چگونه افزایش فالوور رایگان داشته باشم؟ در ادامه مقاله به شما آموزش رایگان افزایش فالوور اینستاگرام را خواهم داد. برای تولید محتوای با کیفیت تر حتما مقاله استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام را بخوانید.

روش های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

خوب به این مطالب دقت کنید، به این دلیل که بهترین برنامه افزایش فالوور را در این مقاله خواهید خواند. بهترین روش هایی که منجر به افزیش فالوور در اینستاگرام خواهد شد.
افزایش فالوور کاملا رایگان به دو بخش تقسیم می‌شود.

 1. بخش تکنیکال پیج اینستاگرام
 2. بخش افزایش فالوورروش های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

بخش اول آموزش افزایش فالوور از طریق ساخت پیج حرفه ای در اینستاگرام

شما به چه پیجی بیشتر علاقه دارید؟ پیج هایی که بایو خود را نیمه کار رها کرده اند؟ پیج هایی که هر محتوایی را که دستشان بیایید انتشار می‌دهند؟ و یا پیج هایی که عکس و لوگویی ندارند؟
در اول کار باید بگوییم که یک پیج حرفه ای بسازید. این به این معنی است که بایو، لوگو، نام، نام کاربری، محتوای مرتبط، داشته باشید.
زمانی که مخاطب از بیرون به پیج شما نگاه می‌کند و یا تصمیم به خرید یک محصول از محصولات شما را دارد، حتما به پروفایل شما نگاه خواهد کرد تا ببیند شما چقدر واقعی هستید؟ آیا لوگو و یا نام مرتبط به حوزه کاریتان انتخاب کرده اید و یا فقط یک نام نوشتید. مخاطب به حرفه ای بودن شما نگاه خواهد کرد و بعد خرید می‌کند و یا فالوور شما می‌شود. پس تمامی مواردی را که گفته شد اصلاح کنید و یک پیج حرفه ای بسازید. اگر نمی‌دانید که چه بایو و لوگو و نامی انتخاب کنید می‌توانید از مشاوره رایگان آوش تک کمک بگیرید.
خب ما بخش تکنیکال و یا ویترین فروشگاهمان را چیدیم باید به سراغ روش های افزایش فالوور اینستاگرام مجانی بریم. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله آموزش ساخت بیزینس اکانت اینستاگرام را بخوانید.

بخش افزایش فالوور

در این بخش شما آموزش افزایش فالوور رایگان را یاد خواهید گرفت. روش های عالی برای جذب مخاطب. شما می‌توانید همه این کارها یا تعدادی از آنها را امتحان کنید.

انتخاب هدف جذاب

هدفتان از زدن پیج را مشخص کنید. میخواهید این روش بازاریابی را چقدر توسعه دهید؟ تا کجا پیش بروید و چه میزان فالوور نیاز دارید؟ با خودتان رو راست باشید. یا اینستاگرام یک نرم افزار مثل دیگر نرم افزارهاست که محصولاتتان را در آن فقط انتشار می‌دهید و یا یک برنامه ای متفاوت است که ترجیح می‌دهید برای آن هزینه کنید وهروز زمان بگذارید. با خودتان بگویید که من 6 ماه دیگر باید در این نقطه باشم و برای رسیدن به هدفم این میزان تلاش را نیاز دارم. در این قسمت باید رقبا را تحلیل کنید و از آنها ایده بگیرید. مقاله استراتژی اینستاگرام را از دست ندهید.

محتواهای خاص

محتواهایی تولید کنید که در آنها از کاربران بخواهید که دوستان خود را تگ کنند. در اعضای تگ فالوورهایشان چیزی را به آنها بدهید که برای آنها ارزش داشته باشد. گفته های جذاب یا آموزش رایگان بدهید و از او بخواهید که این مطلب را با دوستانش به اشتراک بگذارد.

انتشار پستانتشار پست

پست های خود را مدام ادامه دهید. ماهی یکبار یا برای تفریح پست نگذارید. زمانی که شما مداوم پست میگذارید همان تعداد کمی که در پیجتان هستند به واقعی بودن و فعالیت شما دقت می‌کنند و دیگران را هم معرفی می‌کنند.

پیشنهادات خاص

در پیج خود تبلیغاتی کنید که کاربر را مشتاق به معرفی شما به دیگران کند. مثلا در یک بازه زمانی یک ماهه مشخص کنید که با افزایش هر یک نفر فالوور از سمت کاربران یک امتیاز به کاربر اصلی داده می‌شود و بعد از آوردن 50 کاربر به او یک هدیه یا تخفیف خاص و یا یک محصول رایگان یا حتی آموزش رایگان بدهید. برای اینکه بدانید که کدام کاربر چه تعداد فالوور اضافه کرده یک کد تعیین کنید برای کاربرانی که میخواهند افرادی را به پیج شما معرفی کنند. از آنها بخواهید هر فردی که از طرف آنها پیج شما را فالو کرد کد فالوور را برای شما دایرکت کند تا بدانید که چه فردی چند نفر را اضافه کرده. روش سختیست به این علت که مدتی را باید در اینستای خود به دنبال فالوور ها و کدها باشید . اما جذاب است.

سرگرمی

اگر تازه کار هستید و هیچ فالووری ندارید، حتما یک مدتی را به انتشار محتواهای خنده دار و سرگرم کننده ☺سپری کنید تا فالوور جذب شود. البته دقت کنید که این کار را با محتواهای بی ارزش هدر ندهید?. سعی کنید محتواها را خودتان بسازید و مربوط به کسب و کار خودتان باشد. مثلا اگر فروشنده کفش هستید، محتوای خنده دارد در مورد استحکام و راحتی و زیبایی محصولتان بسازید.

مقایسه

مقایسه کردن اجناس با هم یکی از علایق کاربران است. علاقه ای که آنها را جذب پیج شما می‌کند. اگر فالوور ندارید، تعداد کمی فالوور به پیجتان اضافه کنید و شروع به مقایسه محصولات رقبا با هم کنید. مثلا اگر فروشنده لوازم منزل هستید. لوازم دیگران را با هم مقایسه کنید. مثلا سامسونگ را با ال جی. بعد از مدت ها که فالوورتان زیاد شد شروع به مقایسه محصول خودتان با آنها کنید و محتوای اصلی را انتشار دهید.

چالش

یکی دیگر از استراتژی های افزایش فالوور در اینستاگرام ایجاد چالش است. پست های چالشی مربوط به حوزه کاری خود بسازید. سوال هایی بپرسید که بحث را بین کاربران زیاد کنید. سوال هایی که ذهن? آنها را درگیر ?کند. و یا سوال هایی بپرسید که کاربران را مشتاق به تگ کردن دوستان و آشنایانش کند. مثلا اگر در حوزه پوشاک هستید، بپرسید که کدام دوستتان این مدل کفش را می‌پوشد؟

همکاری با دیگر پیج ها

تبادل اطلاعات با پیج هایی داشته باشید که مخاطب هدف آنها با مخاطب هدف شما یکی است. این یک استراتژی افزایش فالوور در اینستاگرام ویژه است. برای درک بهتر این موضوع اینگونه بگوییم که اگر شما فروشنده لباس زنانه هستید پس مخاطب شما زنان و خانم هایی با رنج سنی خاص هستند. در پیجی دیگر که فروش مانتو و یا کیف ?و کفش زنانه? دارد هم مخاطب هدف آنها همین زنان ??هستند. شما می‌توانید با آن پیج ها صحبت کنید و اطلاعات پیجتان را با آنها به اشتراک بگذارید و در عوض شما هم پیج آنها را تبلیغ کنید.بازار هدف
این کار به شدت تاثیر گذار است. خانمی که به دنبال خرید مانتو می‌گردد قطعا با دیدن یک کیف و کفش هم به ذوق آمده و به پیج های دیگر سر خواهد زد.

تبلیغات

در پیج هایی که مربوط به شما هستند و یا اینفلوئنسر های مرتبط تبلیغات خاصی بگذارید. تا فالوورهای آنها هم شما را ببینند و به سمت شما بیایند. اما قبل از آن محتواهای جذابی را در پیج خود داشته باشید تا فالوور ها با کویر مواجه نشوند. استراتژی تبلیغات در اینستاگرام یکی از بهترین مقاله ها در مورد تبلیغ و هدف گذاری آن می‌باشد.

طوفان تبلیغاتی

پیج اینستاگرام حرفه ای بسازید و تمامی نکاتی که در استراتژی اینستاگرام چیست؟ را رعایت کنید. و بعد به سراغ طوفان? تبلیغاتی بروید. یعنی شما در کارت ویزیت، سایت خود، شبکه های اجتماعی دیگر، کاتالوگ ها و بروشورها، نمایشگاه ها، تبلیغات بنری، در هر خریدی که مشتری از شما انجام می‌دهد، تبلیغات پیامکی، روی درب فروشگاه یا شرکت یا هر مکانی که کار می‌کنید، روی ساک های تبلیغاتی و هر مکانی که شما در آن بازاریابی انجام می‌دهید، اینستاگرام خود را معرفی کنید و از مشتریان بخواهید که یک برنامه ویژه ای در اینستاگرام و کسانی که در آن عضو می‌شوند دارید.

کمک از آشنایان

یکی از استراتژی های افزایش فالوور در اینستاگرام کمک از آشنایان است. یک پست جذاب (ویدیو یا عکس یا بنر) تهیه کنید و از دوستانتان یا کسانی که با آنها رودروایسی ندارید بخواهید که در پیج خود انتشار دهند. این کار را حتما با کارمندانتان بکنید، آنها بهترین منبع ایجاد فالوور های ارزشمند هستند.
یکی از کارهای هدفمندی که می‌توانید چه در استراتژی افزایش فالوور در اینستاگرام چه در هر نوع بازاریابی داشته باشید. رفتار مناسب و آگاه کردن آنها از برندتان است. اگر خوب شرکت خود را بین کارمندانتان معرفی کنید و حس خوبی به آنها منتقل کنید، خود به خود آنها شما را به دیگران معرفی خواهند کرد.

هشتگ مناسب

زیر هر پستی که تولید می‌کنید هشتگ مربوط و مخاطب هدف خودتان را تگ کنید. مثلا اگر فروشنده روسری یا وسایل خانم ها هستید بغیر از تگ کردن هشتگ محتوایتان، مخاطب هدف یعنی خانم ها و بانوان و هشتگ های اینچنینی بزارید. استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام را بخوانید.هشتگ مناسب

محتوای با کیفیت تر

اگر محتوای بی کیفیت تا به حال تولید می‌کردید، سعی کنید محصولاتتان را با کیفیت بهتری تولید کنید.

درج لوکیشن (Location)

اگر می‌خواهید محتوای اینستاگرام شما بیشتر دیده شود حتما لوکیشن پست‌ها را درج کنید. بعضی از کاربران علاقه دارند که پست‌ها واستوری‌ها را براساس موقعیت مکانی مشاهده کنند. با استفاده از لوکیشن کاربران می‌توانند شما را آسان‌تر بیابند. استفاده از لوکیشن در استوری و پست‌ها می‌تواند به افزایش فالوورهای پیج شما کمک کند.

مهمترین محتوایی که مخاطب را جذب می‌کند

تولید ویدیو یکی از بهترین راه های افزایش فالوور در اینستاگرام است. از نحوه کارتان و قسمت هایی که می‌توانید به مخاطب آموزش دهید فیلم بگیرید. و یا حتی اگر فقط محصولی برای فروش دارید محصول را به صورت فیلم به مخاطبین توضیح دهید. ویدیو در اینستاگرام پربازدید ترین محتوا است. از این کار ساده نگذرید. یک برنامه کامل و جامع برای تولید ویدیو بنویسید. تعیین کنید که چه چیزی را می‌خواهید به مشتری آموزش دهید و یا چه محصولاتی را می‌خواهید به او معرفی کنید . متن هر ویدیو را از قبل بنویسید و به ویدیوهای یک دقیقه ای تبدیل کنید. برای هر ویدیو روزی را تعیین کنید و در همان روزها انتشار دهید. مثلا یکشنبه هر هفته آموزش و….

استوری و لایو

از این دو ابزار مهم اینستاگرام هرگز ساده گذر نکنید. استوری نظر سنجی را در هفته 3 بار تکرار کنید. و جواب ها را استوری کنید.
لایو اینستاگرام جایی برای پرسش و پاسخ سوالات پر تکرار مشتریان که به ذهن شما می‌رشد است. زمانی فالووری ندارید می‌توانید سوالاتی که آشنایان راجع به محصول ما دارند را لیست کنید و بپرسید.

کلام آخر

استراتژی افزایش فالوور در اینستاگرام به این معنی است که شما مخاطب را به سمت خود جذب کنید. اما در این میان حواسمان باید به بعد از جذب هم باشد. اگر کارهایی که در بالا گفته شد را در زمینه کاری خودمان انجام ندهیم و فقط به دنبال افزایش کاربر باشیم، بعد از مدت کوتاهی کاربران پیج ما را دیگر دنبال نخواهند کرد و ما برای او عادی خواهیم شد. پس این میان باید حواسمان به نگه داری فالوور ها هم باشد.

نظرتان شما اهمیت زیادی برای ما دارد. لطفا زیر ??همین پست بگویید که این مقاله چه کمکی به شما کرده؟??

راه های افزایش فالوور چیست؟ ⭐

چندین راه برای افزایش فالوور وجود دارد که حتما برخی از آنها را می‌دانید. رباتو یا فالوور فیک و یا از طریق هشتگ اما در این مقاله روش های جذابی به شما معرفی می‌شود.

روش های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام ⭐⭐

اگر می‌خواهید افزایش فالوور واقعی داشته باشید باید یکسری نکات و قواعد را رعایت کنید. یکی از این نکات انتشار انواع محتوای جذاب است که در مقاله به صورت کامل نوشته شده

مهمترین محتوایی که باعث افزایش فالوور می‌شود؟ ⭐⭐⭐

تولید ویدیو یکی از بهترین راه های افزایش فالوور در اینستاگرام است. از نحوه کارتان و قسمت هایی که می‌توانید به مخاطب آموزش دهید فیلم بگیرید. و یا حتی اگر فقط محصولی برای فروش دارید محصول را به صورت فیلم به مخاطبین توضیح دهید. ویدیو در اینستاگرام پربازدید ترین محتوا است. از این کار ساده نگذرید. یک برنامه کامل و جامع برای تولید ویدیو بنویسید. اما این تمام اصول نیست حتما در مقاله بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها