نحوه گذاشتن alt ( آلت تکست ) روی عکس های اینستاگرام | بیشتر دیده شوید

آلت تکست

گذاشتن alt روی عکس های اینستاگرام ابزاری که به شما کمک می‌کند بیشتر دیده شوید. اما هروز شاهد پیشرفت نرم افزار ایسنتاگرام هستیم و هروز می‌بینیم که امکاناتی را به آن اضافه می‌کنند که راحت تر و با قدرت بیشتری مخاطبین بتوانند ما را در این برنامه پیدا کنند. اما برد با چه کسی است؟ کسی که از همه این امکانات استفاده می‌کند.

alt عکس اینستاگرام  با اینکه قابلیت جدیدی است؛ اما در همین مدت کم توانسته تا هواداران زیادی در بین متخصص دیجیتال مارکتینگ به دست بیاورد. حالا این ابزار آلت تکست اینستاگرام چیست و چگونه متن alt را به پست های اینستاگرام اضافه کنیم؟ و اصلا چرا باید این کار را انجام دهیم؟

در این مقاله به شما آموزش تصویری گذاشتن آلت تکست اینستاگرام را هم خواهم گفت.

edit alt text در اینستاگرام چیست؟

اگر سر رشته ای در سئو و طراحی سایت داشته باشید به راحتی می‌توانید متوجه شوید که این قابلیت چیست؟ اما اگر نمی‌دانید خوب دقت کنید:

آلت تکست نوشته ای  است که به جای عکس قرار می‌گیرد و در صورت لود نشدن و یا بر اثر ضعیف بودن اینترنت شما، نمایش داده می‌شود. اگر دقت کرده باشید زمانی که یک مقاله یا مطلب یا یک سایتی را که عکس هایی داخلش دارد را باز می‌کنید، گاهی اوقات عکس ها را نشان نمی‌دهد و به جای آن متنی را به شما نمایش می‌دهد. این متن را کسانی که سایت را در اختیار دارند در قسمت alt گذاشته تا شما به راحتی و به هر دلیلی که عکس به شما نمایش داده نشد متوجه موضوع شوید. اما علت دیگر این است که سئو کارانی که می‌خواهند به گوگل بفهماند که تصویری که در سایتشان استفاده می‌کنند در رابطه با چه موضوعی است. و زمانی که شما یک کلمه را جست و جو می‌کنید اگر به قیمت image بروید هر عکسی که آلت نزدیک تری به کلمه شما داشته باشد را خواهید دید.

alt text در اینستاگرام چیست؟

آلت تکست در اینستاگرام هم همین معنی را دارد. یعنی شما میخواهید به نرم افزار اینستا بفهمانید که عکس شما در رابطه با چه موضوعی است. در واقع این هم یک نوع سئو است، اما سئو در اینستاگرام. آلت تکست ویژگی خودکار است که در خصوص ماهیت تصویر شما توضیح می‌دهد. متن داخل آن می‌تواند هر چیزی باشد یک  کلمه یا جمله کوتاه باشد. آلت تکست را شما نخواهید دید؛ اما قدرتی که در سئو دارد، کمتر از بقیه عوامل تأثیرگذار فنی نیست. اولین گام برای سئو تصویر، در نظر گرفتن آلت تکست است. پس از این ابزار ویژه ساده گذر نکنید و برای عکس های خود آلت قرار دهید تا اینستاگرام اعتماد بیشتری به شما کند. حتما مقاله سئو چیست را بخوانید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

چرا باید آلت تکست اینستاگرام را استفاده کنیم؟ و چه تاثیری بر پیج ما دارد؟

آلت تکست اینستاگرام ابزاری برای سئو اینستاگرام است. در اینستاگرام هم به مانند مرورگر شما قسمتی به نام جست وجو وجود دارد. در این بخش شما می‌توانید هر کلمه ای را جست و جو کنید. این برنامه بر اساس فعالیت شما، عکس‌هایی از اکانت­های مختلف نمایش می‌دهد و علاوه بر این، در بالای آن می‌توانید اکانت­ها را بر اساس کلمه کلیدی یا هشتگ جست و جو و پیدا کنید. وقتی که شما کلمه کلیدی یا هشتگی را در بخش مربوطه سرچ می‌کنید، اکانت هایی و پگیج هایی را که بیشترین امتیاز  از نظر کلمه یا هشتگ و یا اعتمادی که ایسنتاگرام به آن پیج ها دارد، به عبارتی مطابق با اصول سئو اینستاگرام هستند، به شما نمایش داده می شوند. برخی به اشتباه فکر می‌کنند که هرچه هشتگ و یا فالوور بیشتری داشته باشند، می‌توانند در سرچ اینستاگرام بیشتر بالا بیایند. که این تصور اشتباهی است. یکی از دلیل های بالا آمدن پیج شما همین آلت تکست است. در رابطه با هشتگ مقاله استراتژی هشتگ گذاری را از دست ندهید.

تکنیک آلت تکست اینستاگرام

در قدیم الگوریتم های اینستاگرام اینگونه عمل می‌کرد که بر اساس هشتگ ها، بایو و … در جست و جوی خود شما را نشان می‌داد. اما در حال حاضر الگوریتم های خود را عوض کرده و مانند گوگل عمل خواهد کرد. در حال حاضر تمامی امکانات را بررسی می‌کند، از هشتگ،بایو و آلت تکست که مهمترین جزء جست و جو می‌باشد. علت دیگر اضافه شدن این تکنیک به اینستاگرام، نمایش تصاویر در صفحه نتایج تصویر خود موتور جست و جو گوگل است. کلمه ای را سرچ کنید و به نتایج دقت کنید، در بعضی از تصاویر نمایش داده شده در بخش تصاویر گوگل، عکس‌های اینستاگرام نمایش داده می‌شود. تا قبل از این، تصاویر بر اساس کلمه های کلیدی نمایش داده می شد؛ اما بعد از تغییر استراتژی و اضافه شدن آلت تکست اینستاگرام، امکان نمایش بهینه‌تر تصاویر این شبکه اجتماعی در این موتور جست وجو وجود دارد و این می‌تواند یک نقطه مهم در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی باشد. مقاله انواع سئو را بخوانید تا بیشتر در مورد سئو و نحوه تاثیر آن بدانید.

فیلم آموزش گذاشتن alt روی عکس های اینستاگرام

آموزش تصویری گذاشتن alt روی عکس های اینستاگرام

آلت تکست

برای انتشار عکس روی گزینه مورد نظر کلیک کنید.

آلت تکست

عکسی را که می‌خواهید انتشار دهید انتخاب کنید.

آلت تکست

گزینه نکست را بزنید.

آلت تکست

در منوی باز شده گزینه advanced settings  را کلیک کنید.

آلت تکست

روی گزینه write alt text کلیک کنید.

آلت تکست

در منویی که برایتان باز می‌شود در جایگاه متن، متن آلت تکستتان را بنویسید و گزینه سیو یا ذخیره را کلیک کنید. و پست خود را نشر دهید.

عوض کردن متن alt text اینستاگرام

برای عوض کردن متن آلت تکست اینستاگرام مراحل زیر را اقدام کنید.

عوض کردن آلت تکست

عوض کردن آلت تکست

عوض کردن آلت تکست

عوض کردن آلت تکست

دوستان عزیز مقاله دوره آموزشی اینستاگرام را حتما بخوانید تا بتوانید برای خود کسب درآمد کنید.

نظر شما برای ما خیلی مهم? است. حتما نظرات ارزشمندتون رو در مورد تیم ما و این مقاله?? زیر همین پست بنویسید.??

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها