استراتژی تبلیغات در اینستاگرام |راهنمای کامل تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

حتما اگر یک کسب و کاری و پیج اینستاگرامی دارید به تبلیغات در اینستاگرام هم فکر کرده اید. بیاید اینستاگرام را شبیه یک بازار بزرگ در نظر بگیریم. یک بازار با تمام امکانات و انواع مختلف اجناس و کسب و کارها. شما هم با زدن یک مغازه کوچک قرار است یک کسب و کاری را در این بازار بگردانید. این تصور را تا اخر مقاله در ذهن خود نگه دارید.

خب شما هم خوب می‌دانید که این بازار تاثیر زیادی بر روی کسب و کارهای ایرانی داشته و از طریق این برنامه خیلی از کسانی که نتوانسته بودند پیشرفتی در کسب و کارشان داشته باشند، توانسته اند که پیشرفت فوق العاده ای در مدت زمان معینی داشته باشند.تبلیغات در اینستاگرام

استراتژی تبلیغات در اینستاگرام می‌تواند شما را روزها و ماه ها از برنامه ای که برای خود چیده اید جلو بیاندازد، اما تبلیغات در اینستاگرام همه چیز نیست. شاید فرض کنید که یک اگهی به یک فرد معروف می‌دهید و هزاران هزار فالوور برای خود جمع می‌کنید.

اما در این مقاله به شما می‌گوییم که همچین خبری نیست. شاید هزار فالوور در چند روز یا ساعت جذب کنید اما آنها هرگز نه از شما خرید می‌کنند و نه به شما وفادار می‌مانند. برای درک این قضیه حتما این مقاله را بخوانید.

تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

در این برنامه شما می‌توانید مدل های مختلفی تبلیغ برای خود خریداری کنید. اما تبلیغات ? در این برنامه به این معنی است که شما در پیج های دیگران که معمولا تعداد فالوور واقعی زیادی دارند، یک پیامی را به مخاطبین آن فرد برسانید. که معمولا اگر شرایط را درست فراهم کنید تعداد زیادی فالوور به سمت شما خواهند آمد.

شرایط لازم برای تبلیغ شامل: انتخاب متن مناسب، لحن مناسب، فرد مناسب یا همان اینفلوئنسر، زمان مناسب و خیلی از عوامل دیگر است. پس تبلیغات در اینستاگرام به معنی بازدهی سریع برای جذب فالوور در پیجتان است.

چرا باید در اینستاگرام تبلیغات انجام دهیم؟

اینستاگرام یک نرم افزار فوق العاده هوشمند برای تمامی مخاطبینش است. شما در یک بازار بسیار بزرگ یک مغازه کوچک اجاره کرده اید. خب می‌توانید با یک بازاریابی مناسب و فعالیت مداوم همچنین با داشتن اجناس با کیفیت، مغازه خود را از کوچک به بزرگ تغییر دهید. برای بازاریابی در اینستاگرام باید شرایط خوبی برای خود بسازید. یعنی راه های بازاریابی این بازار را بلد باشید. بازار اینستاگرام

اگر میخواهید در این بازار فعالیت کنید باید به سراغ نوشتن یک بنر بر روی سر در مغازه های بزرگ تر? از خودتان انجام دهید. خب حالا فرض کنید بر روی سر در چندین مغازه بزرگ بنری از محصولات خودتان و معرفی کسب و کارتان زده اید. مشخص است که با توجه به نیاز های کسانی از جلوی این مغازه های بزرگ رد می‌شوند و یا خریداران همیشگی این مغازه ها هستند نظرشان به سمت بنر تبلیغاتی جلب می‌شود و یک سری هم به مغازه کوچک شما می‌زنند.

چه نوع تبلیغاتی در اینستاگرام وجود دارد؟

شرایط تبلیغ در پیج های بزرگ اینستاگرام

پذیرش تبلیغات در اینستاگرام به روش های مختلفی انجام می‌شود. هزینه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟ شاید بارها این را پرسیده اید. اما باید بدانید که تبلیغات در این برنامه انواع مختلفی دارد.

راه های تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات بازدیدی

رایج‌ترین تبلیغات در اینستاگرام،تبلیغات بازدیدی است که به دو صورت پست و تبلیغات در استوری اینستاگرام انجام می‌گیرد.در این نوع تبلیغ شما بدون محدودیت و به تعداد دلخواه در قالب پست و یا استوری قرار می‌گیرد که بازدید زیادی از مخاطبان را به همراه دارد.

تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر در اینستاگرام به کسی گفته می‌شود که تأثیر زیادی بر مخاطبانش بگذارد.پس طبیعی است اگر شما پیشنهادی از طرف این افراد بشنوید با علاقه بیشتری به دنبال آن خواهید رفت. هزینه تبلیغات در اینستاگرام سلبریتی ها می‌تواند موثر در کار شما باید.

تبلیغات اسپانسری

تبلیغات مؤثر خود پلتفرم اینستاگرام که به Sponsored Ads یا Promote معروف است کاملاً برنامه‌ریزی‌شده و استاندارد است که می‌تواند جامعه هدف را بر اساس سن و علایق و موقعیت مکانی‌شان مورد هدف قرار دهد.این روش پیشنهاد شرکت اینستاگرام است برای تبلیغ کسب‌وکارهای بیزنسی که امکانات جذاب آن باعث محبوبیت این روش شده است.

تبلیغات خارجی

تبلیغات در صفحات خارجی و بین‌المللی اینستاگرام یکی از مؤثرترین راه‌ها برای پیدا کردن مخاطب بین‌المللی است.

تبلیغات کمپینی

تبلیغات در فضای مجازی اگر به‌طور مداوم و گروهی صورت گیرد می‌تواند تأثیر بیشتری داشته باشد که ازاین‌رو طراحی کمپین‌های اینستاگرامی برای تبلیغات کمک ویژه‌ای به این موضوع می‌کند.

تبلیغات کلیکی

این روش از طریق لینک تبلیغاتی صورت می‌گیرد و به این‌گونه است که بر اساس تعداد کلیکی که بر روی لینک تبلیغاتی شما می‌شود یک بازدید به آن اضافه می‌شود.

تبلیغات در اینستاگرام رایگان

برای آن دسته از افراد که فکر می‌کنند تبلیغات رایگانی در اینستاگرام وجود دارد، باید بگوییم که خیر همچین موردی وجود ندارد.

چه نوع تبلیغاتی در اینستاگرام انجام دهیم؟

به یاد دارید که گفتیم اینستاگرام همانند بازاری بزرگ است. در این بازار شما مغازه ای دارید و اجناسی در آن می‌فروشید. فرض کنیم شما مغازه فروش عروسک? دارید.چه نوع تبلیغاتی در اینستاگرام انجام دهیم؟

 • اگر بنری که می‌خواهید بزنید را به فروشگاه لوازم بهداشتی بزنید بازدهی بیشتری دارد و یا بنر خود را به فروشگاه اسباب بازی یا لوازم کودکان و هر چیزی که به کودکان مربوط باشد؟
 • آیا یک بنر کودکانه و جذاب مخصوص کودکان طراحی کنید یا یک بنر خشک و بی روح؟
 • آیا یک بنر با محتوای کودکانه و با لحن آنها بنویسید جذاب تر است یا کلمات که خودتان هم نمی‌توانید به راحتی بازگو کنید؟
 • رنگ بنر شما رنگ های مورد علاقه کودکان باشد یا رنگ های تیره و مرده؟

اگر به کلمات بالا دقت کنید، منظور ما از نوشتن این کلمات این است که تبلیغات باید مربوط به پرسونا مخاطب شما باشد. نوشتن هر تبلیغی و سپردن آن به هر پیج یا اینفلوئنسر بی فایده است.

 • از همه این ها مهم تر اگر بنر جذاب با محتوای خوب را به دست یک فرد توانا و مربوط به حوزه خود سپردید و مخاطب به سمت شما جذب شد و به پیج شما سر زد، ببیند که محتوای نا مناسب و بی کیفیتی دارید، آیا به شما اعتماد می‌کند؟

برگردیم به مثال مغازه عروسک ها اگر مخاطب با بنری که شما زدید به فروشگاه آمد و دید عروسک های دست دوم دارید، مغازه شما کثیف است، فروشنده عصبی? و نا متعادلی در فروشگاه ایستاده و جواب درستی به سوالات شما نمی‌دهد چه؟ باز هم مشتری از شما خرید می‌کند؟
خود شما اگر به مغازه ای بروید که فروشنده متعادلی ندارد و یا اجناس بی‌کیفیتی دارد آیا از او خرید می‌کنید؟

پس برای تبلیغات پر بازده در اینستاگرام چه کنیم؟

2 گام مهم برای تبلیغات در اینستاگرام

 • قبل از تبلیغات
 • بعد از تبلیغات

قبل از تبلیغات: حتما بستر مناسب برای جذب مخاطب را فراهم کنید. برای این کار باید بدانید که چه برنامه ریزی باید انجام دهید. پس حتما مقاله استراتژی اینستاگرام چیست؟ را بخوانید. محتوای جذاب و کاربردی، استفاده درست از قالب ها و رنگ ها، داشتن یک پیج حرفه ای و….. به نگه داشتن مخاطب در پیج شما خیلی کمک کننده است.اینستاگرام

 • حتما چند ویدیو آموزشی در مورد محصول داشته باشید.
 • هایلایت مناسب بگذارید.
 • بایو مناسب بنویسید.
 • عکس های مناسب و در حال استفاده از محصول تاثیر زیادی دارد.
 • پیج فعالی داشته باشید. چند ماه یکبار پست گذاشتن اعتماد را از مشتری صلب می‌کند.

بعد از تبلیغات: حتما در مورد فروش و بازاریابی تحقیقات کنید. در مورد اینکه چگونه باید با مشتری برخورد کنید و چه کلماتی را به زبان بیاورید بدانید. استراتژی بازاریابی و فروش به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. یادتان نرود که محصولات شما اگر بی کیفیت است اصلا نفروشید. محصول بی کیفیت، مشتری ناراضی بوجود می‌آورد. مشتری ناراضی، مشتری های دیگرتان را از خرید پشیمان می‌کند. با کامنت های منفی⛔، ریپورت کردن شما، با بدگویی از شما و برندتان در پیج خود.

طراحی تبلیغات در اینستاگرام

طراحی که برای تبلیغات می‌خواهید انجام دهید دو معنی دارد:

طراحی کمپین و یا طراحی یک حرکت تبلیغاتی

در این نوع باید خوب محصول خود را بشناسید و بدانید که هدف این تبلیغ چه کسانی هستند و باید محتوای مناسب و همچنین زمان مناسب تبلیغ را بیابید. یک مثال: من فروشنده لباس های مردانه هستم و می‌خواهم کمپین تبلیغاتی را در اینستاگرام راه بیاندازم. محصولات من کت و شلوار، پالتو و….. در حال حاضر در فصل پاییز ?هستیم، پس من باید تبلیغات در مورد پالتوهای فروشگاه راه بیاندازم. محصول من بسته به سایز آن مخصوص آقایان بالای 30 سال است.

من این کمپین را در فصل پاییز قبل از زمستان و با هدف قرار دادن آقایان شهر… با تخفیف 10 درصدی اگر از اینستاگرام با ما آشنا شوند و همچنین برای سن بالای 30 سال طراحی می‌کنم. یادمان باشد که برای این نوع تبلیغ اگر به دست اینفلوئنسری می‌سپارید باید یک آقا انتخاب کنید. جنس خود را سعی کنید در تن او نمایش دهید.تبلیغات در پیج اینستاگرام

طراحی بنر

اگر می‌خواهید بنری طراحی کنید برای تبلیغات در پیج های مختلف، بنر را پر از صحبت های کلیشه ای نکنید.
از رنگ مناسب استفاده کنید. مثلا اگر در کمپین بالا مخاطب آقایان ?? هستند از رنگ هایی که آنها نمی‌پسندند استفاده نکنید. مثلا رنگ صورتی. مزیت محصول را نشان دهید.

در بنر نشان دهید که چه چیزی مشتری با خرید کردن از شما بدست می‌آورد. یک جمله خاص در بنر بگویید که مخاطب را هیجان زده کند. به سایز بنر توجه کنید که در استوری یا پست می‌خواهید بگذارید؟ عکس از محصول در حال استفاده تاثیر گذارتر از نوشتن یک عالمه متن تعریف و تمجید از خودتان است.

تحلیل و آنالیز کمپین تبلیغاتی

آخرین مرحله در تبلیغات اینستاگرام باید تحلیل و آنالیز آن کمپین باشد. مشاهده رفتار کاربران داده و اطلاعات مهمی به شما می‌دهد که می‌توانید در مراحل بعدی بازاریابی خود با توجه به اطلاعات کسب کرده در کمپین‌ها رفتار کنید. بعد از هر تبلیغ شما باید میزان بازدید پروفایل، اضافه شدن فالوورها، لایک و اینگیجمنت پست‌هایتان را بررسی و ثبت کنید.

با استفاده از اینستایت اینستاگرام نیز می‌توانید از سن، جنسیت و موقعیت جغرافیایی فالورهایتان مطلع شوید. با تحلیل این موضوعات می‌توانید محتوای اختصاصی و سفارشی‌تر شده‌ای را به مخاطبان خود ارائه دهید.

تحلیل تبلیغاتی که در اینستاگرام انجام می‌دهید بسیار مهم است زیرا ممکن است از کانال مناسبی برای تبلیغات خود استفاده نکنید در این صورت هم هزینه و هم وقت شما از دست می‌رود. تحلیل تبلیغات به شما اکمک می‌کند تا از تکرار این گونه اشتباهات جلوگیری کنید.

چرا ما منبع تبلیغات در اینستاگرام نباشیم؟

اگر یک منبع خوب اطلاعاتی از برند و محصول و همچنین بازار کار خودتان در هر زمینه ای که هست، باشید حتما شما می‌توانید بعد از مدتی تبدیل به مرجعی شوید که دیگران تبلیغاتشان را به پیج شما می‌سپارند. تبدیل شدن به این پیج شامل زحمات زیادی می‌شود. باید برای خود برنامه ویژه ای تعیین کنید. برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه با ما در ارتباط باشید.

کلام آخر

تبدیل شدن به پیج های بزرگ در اینستاگرام نیازمند یک دید باز و استمرار در انجام دادن مراحلی است که شاید خیلی از کسب و کارها ندانند.

چه نوع تبلیغاتی در اینستاگرام انجام دهیم؟⭐

مهم است که شما هدف خود را از تبلیغات بدانید و براساس آن هدف تبلیغات کنید. بررسی کنید که برای به دست آوردن چه چیزی هزینه تبلیغات میکنید؟ بعد از آن با روش هایی که در مقاله گفته شده است شروع به تبلیغات کنید

چرا باید در اینستاگرام تبلیغات انجام دهیم؟⭐

میلیون ها میلیون انسان در این برنامه در حال فعالیت هستند. مخاطبین شما در سراسر کشور و جهان هستند پس می‌توانید محصولات خود را به طور گسترده تبلیغ کنید

انواع تبلیغات در اینستاگرام چیست؟⭐

تبلیغات بازدیدی تبلیغات اسپانسری تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ تبلیغات کمپینی تبلیغات کلیکی برای دیدن هرکدام از تبلیغات مقاله را بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها