25 ایده جذاب برای تولید محتوا یونیک | نیاز به خلاقیت نیست

18 ایده جذاب برای نوشتن مقاله یونیک

فکر کردن در مورد ایده های منحصر به فرد در مورد ارسال پست داخل وبلاگ میتواند یک مبارزه به نظر برسد. مخصوصا زمانی که به این فکر میکنیم در همه همه چیز مطلبی نوشته شده و مطلبی نیست که ما بخواهیم به آن بپردازیم

شاید سوال شما هم این باشد که آیا هنوز راهی وجود دارد که ما هم بتونیم مقاله ای بنویسم که منحصر به فرد باشه؟
چگونه مقاله ای جدید، جالب و منحصر به فرد تولید کنیم که هم برای موتورهای جستجو بهینه شده باشه و هم یه مقاله درخور مخاطبانمان باشد؟
اگر شما خلاقیت ندارید و یا نمیدونید اصن چجوری باید مقاله یونیک و جذاب تولید کنید اصلا نگران نباشید.

چون قراره در این مقاله چندین راهکار رو معرفی کنیم تا بدون اینکه نیاز باشه از خودتان خلاقیتی به خرج بدین بتونید به راحتی مقاله های یونیک تولید کنید.

آنچه در این مقاله میخوانید مخفی کن

بررسی مراحل تولید یک محصول

اگر محصولی در سایت خود ارائه می کنید برای کاربران جالب خواهد بود که فرایند تولید محصول را در قالب یک مقاله و یا ویدئو در سایت منتشر کنید.

نقد و بررسی محصولات

اگر وبسایت فروشگاهی هستید یکی از محصولات سایت را نقد و بررسی کنید و نقاط قوت و ضعف آن را در قالب یک محتوا و مقاله در سایت منتشر کنید.

بروز رسانی پست های قدیمی

گوگل آنالیتیکس خود را بررسی کنید و تعدادی از پست های که ترافیکی را جذب نمی کنند و یا بی ربط هستند را پیدا کنید و آنها را با هم ترکیب کنید و یا آنها را بروز رسانی کنید.

محصولات و خدمات برتر خود را معرفی کنید

همه هر آنچه را که شما پیشنهاد می کنید را خرید نمی کنند. برخی از افراد هستند که ممکن است علاقه مند به محصولات یا خدمات شما باشند که در حال

حاضر از آنها خبر ندارند

محصولاتی که بیشترین فروش را دارند و یا خدماتی که به جز شما کسی ارائه نمی کند را پیدا کنید و داخل یک مقاله آنها را بیاورید.

تصورات غلط در صنعت

در مورد افسانه ها و تصورات غلط در صنعت خود بنویسید. این به راحتی می تواند به سوالات متداول دیگر منجر شود و حتی ممکن است مشتریان جدیدی نیز بدست آورید.

ارتباط با یک رویداد خبری

به اخبار های روزانه توجه کنید و راه هایی را برای ارتباط دادن آنچه اتفاق می افتد با آنچه انجام می دهید پیدا کنید.

مطالعه موردی ( case study)

با مشتریانی که از شما خرید کرده اند و راضی هستند و تجربه همکاری خوبی با شما دارند را به یک مطالعه موردی تبدیل کنید و برای آن مقاله بنویسید.

نظرسنجی از مخاطبان

یکی از بهترین راه ها برای نوشتن یک مقاله خوب شناخت سلیقه و نیاز کاربرانتان است. سعی کنید از طریق شبکه های اجتماعی نظر سنجی ایجاد کنید و یا یک لیستی از سوال های کاربرانتان را جمع آوری کنید و داخل یک پست به همه آنها پاسخ دهید. تنها با اهمین ایده ساده هم یک مطلب یونیک داخل سایت خود منتشر کرده اید و هم به سوال های کاربارنتان پاسخ داده اید.

یا از طریق سوال هایی که کابرانتان میپرسند یک موضوع محبوب را انتخاب کنید و برای آن موضوع یک مقاله بنویسید.
با یک تیر دو نشان

 

از پیشنهادات گوگل استفاده کنید

بیشتر مردم برای یافتن پاسخ سوالشان از گوگل استفاده میکنند و نیاز مورد نظرشون را داخل گوگل سرچ میکنند.
اگر دقت کرده باشین وقتی عبارتی را میخواهید داخل گوگل جستجو کنید قبل از اینکه عبارت خودتون رو کامل کنید گوگل بصورت اتومات پیشنهادهایی را برای شما به صورت لیست بازشونده ارائه میده.

پیشنهادات گوگل

به راحتی از همین پیشنهادات گوگل میتونید استفاده کنید و موضوع مقالتون را پیدا کنید.
گوگل لیست عبارت هایی که بیشتر توسط مردم سرچ میشن رو براتون پیشنهاد میده و شما فقط کافیه یک عبارت در حوزه فعالیت خودتون بنویسد تا پیشنهاد های گوگل رو مشاهده کنید.

مثال:

همانطور که در تصویر بالا میبینید ما قصد داریم یک مقاله “درباره نکاتی درباره بازاریابی” بنویسیم پس عبارتمون را داخل سرچ باکس گوگل تایپ میکنیم. همانطور که ملاحضه میکنید گوگل پیشنهاداتی را به ما میده که بیشترین جستجو رو بین کاربران داشته پس یکی از پیشنهادات رو انتخاب میکنیم و برای آن موضوع مقاله ای مینویسیم و داخل سایتمون انتشار میدهیم.

 

انتخاب موضوع از میان سوالات متداول حوزه کسب و کار

سوالات متداول در حوزه کسب و کار شما یک ابزار قدرتمند و رایگان است که شما میتوانید یکی از آن موضوع ها انتخاب کنید و مقاله ای ای تولید کنید. هر یک از این سوالات میتواند همان چیزی باشد که مخاطبان شما بدنبال آن هستند در نتیجه وقت ور تلف نکنید و سوالات متداول حوزه کسب و کار خودتون پیدا کنید و به آن در یک مقاله کامل پاسخ دهید.

 

آنالیز رقبا

سایت های رقبا حوزه کاری خودتون را بررسی کنید بعضی از وقت ها با کمی جستجو در سایت رقیب، ایده های به ذهن شما خواهید رسید و این سوال را از خودتون میپرسید که ” چرا من فلان کار رو داخل سایتم انجام ندادم؟ ”

با اینکه این موضوع میتواند برای شما سخت باشد که سایت رقیب را چک کنید و بینید که آنها از شما موفق ترند ولی باید قبول کرد که رقبای موفق با شکست و تجربه های فراوان توانستن به این مرحله برسند در نتیجه رقبا رو جدی بگیرید و از آنها الگو برداری کنید.

آنالیز و بررسی رقبا

برای اینکار کافیه فقط به وبلاگ سایت رقبا مراجعه کنید و آنالیز کنید که از چه کلماتی کلیدی در مقالات خود هدف گرفته اند و از چه کلمات کلیدی بیشترین ورودی را دارند.
ابزارهای رایگان و پولی زیادی برای پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا که بیشترین ورودی را دارند وجود دارد که یکی از ابزارهای رایگان spy fu است.

کلمات کلیدی مرتبط یا تحقیق کلمه کلیدی

اگر با مبحث سئو آشناییت داشته باشید قطعا موضوع تحقیق کلمه کلیدی هم باید براتون آشنا باشه.
اگر با مباحث سئو آشنا نیستید پیشنهاد میکنیم مقاله مفاهیم اولیه سئو را مطالعه کنید.

شما به کمک تحقیق کلمه کلیدی قادر خواهید بود کلمات مرتبط با آن موضوع را جمع آوری کنید و از داخل آنها موضوعی را برای مقاله خود انتخاب کنید.
برای تحقیق کلمات کلیدی ابزارهای رایگانی مانند keywordtool.io وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید و لیستی از کلمات کلیدی متنوع داشته باشید.

سوالات متداول در نتایج جستجوی گوگل

اگر دقت کرده باشید یکی از ویژگی های گوگل که برای برخی نتایج جستجو پرسش و پاسخ عمومی هست که به صورت بازشونده زیر آدرس سایت نمایش داده میشه.
شما به راحتی میتوانید از این سوال ها استفاده کنید و برای آنها تولید محتوا کنید.

سوالات متداول در نتایج جستجو گوگل

 

گوگل ترند (Google Trend)

برای انتخاب موضوع و همچنین تولید محتوای برای موضوعات محبوب میتوانید از گوگل ترند استفاده کنید. با کمک گوگل ترند شما میتوانید به راحتی موضوعات محبوب را پیدا کنید در کنارش حتی شهرهایی که بیشترین جستجو دارند و همچنین کلمات مرتبط با موضوع را نیز پیدا کنید.

گزارش گوگل ترند

پینترست (Pinterest)

پینترتست بیشتر از اینکه یک شبکه اجتماعی باشه، شبیه یک موتور جستجو عمل میکنه و به راحتی میتوانید با یک جستجوی ساده ایده های فوق العاده ای بدست آورید.

شبکه اجتماعی پینترست
به راحتی میتوانید یک موضوعی را سرچ کنید تا نتایج پینترست را که ترکیبی از پست ها، تصاویر و فیلم ها است را مشاهده کنید.

 

مصاحبه با کارشناسان حوزه فعالیت خود

شما به راحتی میتوانید با کارشناسان و صاحب نظران حوزه فعالیت خود یک مصاحبه انجام دهید. مصاحبه یک راهکار عالی برای ارائه ارزش به مخاطبانان محسوب میشود.
شما برای اینکار هم میتوانید حضوری مصاحبه را انجام دهید و هم بصورت تلفنی و یا اینکه یک لیستی از سوال های خود را برای آنها ارسال کنید و از کارشناسان بخواهید به پرسش های شما پاسخ دهند.

مصاحبه با متخصصان حوزه کسب و کار

پست مهمان

ویژگی پست مهمان را به سایت خود اضافه کنید و از مخاطبانی که علاقه به نوشتن دارند درخواست کنید مقاله های خودشان را برای شما ارسال کنند.

انتشار پست مهمان
برای حفظ کیفیت محتوا حتما چک لیستی را آماده کنید مانند طول محتوا، لینک های داخلی، لینک های خارجی و…

 

تجربه کاربران یا داستان مشتری

در کنار پست مهمان میتوانید داستان مشتریانتان را هم داخل وبلاگتون منتشر کنید. و از آنها بخواهید تجربه خودشون را با شما در میان بزارن.
با اینکه ممکنه اصول سئو محتوا داخل این نوع مقالات رعایت نشه ولی قطعا برای افرادی که این نوع مقالات را مطالعه میکنند جذاب خواهد بود.

 

پاسخ به سوالات در فرم ها

با یک گشت و گذار ساده داخل فروم میتوانید موضوعات مختلفی را پیدا کنید که سوال کاربران است ولی پاسخی برای آن وجود ندارد و شما به راحتی میتوانید به اینگونه سوال ها و موضوعات در وبلاگ خود بپردازید و مقاله منتشر کنید.

استوری اینستاگرام

اگر اکانت اینستاگرام برای کسب و کار و یا حوزه فعالیت دارید به راحتی میتوانید یک استوری گذارید تا مخاطبانتان سوال های خودشان را از شما بپرسند و شما با جمع آوری پرسش ها طی یک مقاله در وبلاگ سایت به همه آنها پاسخ دهید.

پیشنهاد میکنیم مقاله ترفندهای استوری اینستاگرام را مطالعه کنید.

مصاحبه با اعضای تیم

بله درست متوجه شده اید با اعضای تیم خودتون مصاحبه کنید و از هم تیمی خود بخواهید راجب تخصص خود صحبت کند. اینکار دو مزیت فوق العاده ای خواهد داشت.

مصاحبه با اعضای تیم

مهمترین مزیت یک پست وبلاگی فوق العاده و یونیک خواهید داشت و دومین مزیت مخاطب شما شناختی بیشتری راجب تیم شما بدست خواهد آورد.

مطالعه موردی یا ارائه نمونه کارها

به مخاطبان خود نشان دهید که شما فقط حرف نمیزنید بلکه عمل هم میکنید این به این معنی که از فعالیت و نمونه کارهایی که انجام داده اید یک مقاله تهیه کنید. از تاریخچه فعالیت خود، از کارهایی که انجام داده اید اینکه با چه چالش های مواجه بوده اید، چگونه سربلند از چالش عبور کرده اید برای مخاطبان خود بنویسید.

گزارش از رویدادها و کنفرانس ها

آیا قراره رویدادی شرکت کنید؟ آیا به یک کنفرانس دعوت شده اید؟
اگر پاسختون به سوال بله هست بعد ادامه را مطالعه کنید.
اگر پاسختون به سوال خیر هست هم باز ادامه مقاله را مطالعه کنید.

برای خیلی از افراد شاید این امکان وجود نداشته باشد که در آن رویداد و یا کنفرانس شرکت کنند ولی علاقه دارند بدانند که داخل این رویداد یا کنفرانس چه گذشته است.
شما به راحتی هر چه تمام میتوانید رویداد و یا کنفرانس را در سایت خود پوشش دهید و یک محتوای خفن داشته باشید.

شرح کسب و کار خود

پست هایی از پشت صحنه کسب و کار خود تهیه کنید و به مخاطبانتان نحوه ورود به حوزه کسب و کارتان و چالش های پیش رویی که دارید صحبت کنید و همچنین روش های ورود به حوزه کاریتان را توضیح دهید.
در ضم شما قرار نیست همه رمز و رازهای کسب و کار را برای مخاطبانتان شرح دهید در حد آشنایی کلی و نحوه ورود به بازار هم کفایت میکند.
چنین پست هایی میتواند برای کاربران جذاب و مفید باشد.

بررسی روند فعالیت سایت در سال گذشته

روند رشد کسب و کارتان را در سال جاری بررسی کنید که کدام کلمات کلیدی بیشترین ورودی را برای وبسایت شما داشته اند و همچنین آنالیز کنید که در سال آینده باید رو چه کلمات کلیدی باید کار کنید. کدام یک از کلمات کلیدی را باید هدف قرار بدید. کدام یک از مقاله هایتان نیاز به بروز رسانی دارد آنها را تقویت کنید.

بررسی روند کسب و کار در سال قبل

 

جمع بندی

خب در این پست به این نتیجه رسیدیم که اگر خلاقیتی هم نداریم باز راهکارهایی برای نوشتن مقاله یونیک و منحصر به فرد وجود دارد و با همین 18 راهکار به راحتی میتوانید مقالاتی را داخل سایتتان منتشر کنید که هم برای مخاطبانتان جذاب باشد و هم بتوانید ورودی های ارگانیک دریافت کنید.

ممنونیم تا اینجا مقاله با ما همراه بوده اید. ایده های شما برای نوشتن مقاله چیه؟ ممنون میشیم با ما و کاربران به اشتراگ بگذارید.

چرا باید تولید محتوای جذاب داشته باشیم؟ ⭐

داشتن محتوای جذاب به چند دلیل مهم است؟ یکی از دلیل ها جذب مخاطبان بیشتر و پایداری مخاطبینی که یکبار به سایت ما سر زده اند است. می‌توانید بهترین تولید محتوا را در سایت بخوانید

ایده های جدید برای تولید محتوا چیست؟ ⭐⭐

نقد و بررسی محصولات بروز رسانی پست های قدیمی محصولات و خدمات برتر خود را معرفی کنید نظرسنجی از مخاطبان این موارد را با توضیحات در مقاله بخوانید

بهترین روش تولید محتوا جذاب چیست؟ ⭐⭐⭐

سعی کنید مقاله رقبا و یا خارج از ایران را چک کنید و با مواردی که داخل مثاله گفته شده ترکیب کنید تا بهترین تولید محتوا را داشته باشید.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها
مهمان
mohammmad
3 سال قبل

عالی عالی عالی . چقدر روون و خوب بود . بسیار کاربردی بود، اگه امکانش هست در مورد روش های جدید سئو در سال 2020 هم بنویسید ممنون .

مهمان
حمیدی
3 سال قبل

سلام مچکر. فقط برای پست گذاشتن توی سایت مقاله چند کلمه باشه کافیه؟

مهمان
عرفان
3 سال قبل

خیلی ممنون هستم از شما که برای پیشرفت ما زمان صرف میکنید و تلاش میکنید که به اهدافمون برسیم❤❤❤