چراغ اس ام دی چیست | فروش انواع لامپ smd

چراغ اس ام دی چیست

چراغ اس ام دی چیست | چراغ اس ام دی SMD چیست؟

در این مطلب از آوش تک خواهیم خواند چراغ اس ام دی چیست:

انتخاب و تهیه چراغ مناسب برای هر فضا کلید یک نورپردازی موفق در معماری داخلی است.
اگر شما از جمله افرادی هستید که برای انتخاب چراغ مناسب برای فضای مسکونی ، تجاری و یا آموزشی خود بدنبال یک گزینه هوشمندانه و مقرون به صرفه و در عین حال همگام با تکنولوژی روز می‌گردید، تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی چراغ اس ام دی SMD شرکت مهندسی روشنایی آراشید:

برای آشنایی بیشتر با چراغ اس ام دی بهتر است با اجزای آن بهتر آشنا شویم. چراغ اس ام دی دستگاهی است که نور تابیده از منبع نوری SMD را فیلتر کرده یا سوی تابش آن را جابجا و یکنواخت کرده و به محل مورد نظر هدایت می‌کند. ساختار چراغ SMD شامل اجزای زیر است:

 1. بدنه چراغ SMD از جنس آلومینیوم دایکست، فایبرگلاس، پلیمر
 2. اجزای الکترونیکی متشکل از ماژول‌های LED ،که با استفاده از فناوری نصب سطحی، معروف به SMT، مستقیماً در یک طرف برد مدار چاپی نصب شده‌اند
 3. دیفیوزر یا پخش کننده نور
 4. تجهیزات جانبی: درایور داخلی یا خارجی با اتصالات و کابل‌های مربوطه

بدنه چراغ SMD :

همانطور که از اسم آن پیداست، بدنه یا جسم چراغ است که میتواند از جنس آلومنیوم یا فایبرگلاس باشد. بدنه چراغ باید قابلیت دفع حرارتی مناسب برای بورد اس ام دی را داشته باشد.

برای خرید چراغ خطی با ما در ارتباط باشید.

اجزای الکترونیکی:

نکته کلیدی در چراغ اس ام دی تکنولوژی ساخت قسمت الکترونیکی آن است. این تکنولوژی که بر پایه لحیم کاری و چیدمان قطعات بدون استفاده از سوراخ روی بورد بنا شده ، خود پیشرفت مهمی در صنعت ال ای دی محسوب می‌شود و مزایای بسیاری دارد.

دیفیوزر یا پخش کننده نور:

به صفحات شیری رنگ که روی چراغ اس ام دی مشاهده می‌کنید دیفیوزر گویند. وظیفه این پنل‌ها کنترل خیرگی و توزیع یکنواخت نور است. این پنل ها به صورت مستطیل، دایره و اشکال دیگر بر اساس شکل بدنه چراغ تولید و در جلوی منبع نوری نصب می‌شوند. این صفحات از شیشه، پلاستیک و یا دیگر مواد شفاف یا نیمه شفاف ساخته می‌شوند.

تجهیزات جانبی چراغ‌های اس ام دی:

چراغ‌های اس ام دی را نمی‌توان به صورت مستقیم از شبکه برق سراسری تغذیه کرد و برای راه‌اندازی آنان به وسایل کمکی مثل درایور نیاز است. درایور یا منبع تغذیه با استفاده از یک مدار الکترونیک ولتاژ را کم کرده و آن را به جریان مستقیمDC تبدیل می‌کند.در این چراغ‌ها درایور به صورت داخلی و یا خارجی بر اساس کارخانه تولید کننده قرار می‌گیرد. انواعی که درایور آن‌ها در خارج از بدنه قرار می‌گیرد معمولا دارای کیفیت و طول عمر بالاتری هستند.

مزایای چیپ چراغ اس ام دی چیست :

 • کوچک هستند و از نظر ظاهری تخت بوده و در اشکال مختلف ساخته می‌شوند و در ساخت LED نواری و یا خطی کاربرد دارند.
 • یک چیپ قابلیت آن را دارد که هر سه رنگ قرمز، سبز و آبی را پشتیبانی کند و در دمای رنگی مختلف موجود است.
 • بهره نوری بالا و طول عمر تا 50 هزار ساعت داشته و مصرف انرژی پایینی دارند.

مزایای چراغ اس ام دی SMD شرکت مهندسی روشنایی آراشید:

چراغ های اس ام دی با توجه به تکنولوژی ساخت چیپ‌های اس ام دی SMDو مزایای آن پیشرفت مهمی در در صنعت LED تولید کرده‌اند. چراغ های خطی، پنل های سقفی و انواع چراغ های با بدنه گرد، مربع و مستطیل از آن جمله‌اند.
این چراغ‌ها با دفع حرارتی خوب، قابلیت و بهره نوری و طول عمر بالا در اکثر پروژه های روشنایی و نورپردازی بسیار پرکاربرد هستند.

انواع چراغ اس ام دی SMD موجود در شرکت مهندسی روشنایی آراشید:

چراغ اس ام دی SMD در اشکال زیر جهت استفاده در فضاهایی با کاربری های مختلف موجود است.

 • پنل های اس ام دی SMD: پنل‌های سقفی که بصورت توکار و یا روکار و آویز در سقف نصب می‌شوند به شکل مربع‌های با ابعاد مختلف هستند که نور یک دست را برای محیط فراهم می‌کنند.
  از این پنل‌ها در فضاهای آموزشی، اداری، بهداشتی و دیگر فضاهایی که نیاز به نور یکنواخت دارند، استفاده می‌شود.
 • انواع چراغ‌های با بدنه گرد، مربع و مستطیل که بصورت توکار در سقف نصب می‌شوند.
 • چراغ‌های خطی یا لاینر که بصورت توکار، روکار و آویز نصب شده و نور یکدست را برای فضا فراهم می‌کند. ویژگی این چراغ‌ها این است که محدودیت طول نداشته و در اشکال هندسی متنوع در سقف و دیوار قابلیت طراحی و اجرا دارد.

مزیت چراغ اس ام دی SMD در تغییر دمای رنگ نور:

چراغ اس ام دی SMD در دمای رنگ نوری مختلف موجود هستند و با توجه به معماری فضا دمای رنگ نور مناسب انتخاب می‌شود.

مزیت چراغ اس ام دی SMD در توزیع یکنواخت نور:

دیفیوزر‌ها یا پنل‌هایی که از جنس شیشه، پلاستیک و یا دیگر مواد شفاف و یا نیمه شفاف ساخته می‌شوند بر روی منابع نوری اس ام دی در چراغ قرار می‌گیرند و نوری یکدست و یکنواخت ایجاد می‌کنند.

مزیت چراغ اس ام دی SMD در کنترل خیرگی:

یکی از مهمترین مواردی که در طراحی روشنایی باید به آن توجه شود مسئله خیرگی است. خیرگی آزار دهنده بوده و باعث محدود شده حوزه دید و خستگی چشم می‌شود. چراغ اس ام دی SMD با دارا بودن دیفیوزر یا پنل های پخش کننده نور بخوبی خیرگی را محدود کرده و پخش نور یکنواخت چراغ را تضمین می‌کند.

مکان‌های مناسب استفاده از چراغ اس ام دی چیست :

به دلیل مزیت‌های بالای این چراغ‌ها، انواع چراغ اس ام دی را تقریبا در هر فضای داخلی می‌توان استفاده کرد. این سیستم کارآمد در فضاهای مسکونی، اداری، تجاری، گالری ها و موزه‌ها و پارکینگ‌ ها و مشاعات حتی فضاهای آموزشی به خوبی قابل استفاده است.

نحوه نصب چراغ اس ام دی SMD:

چراغ‌های اس ام دی SMD به صورت توکار، روکار و آویز در سقف و برخی از آنان در دیوار نصب می‌شوند.
در حالت نصب توکار باید به برش ایجاد شده در سقف و سقف کاذب دقت شود تا به اندازه ابعاد برش چراغ مورد نظر باشد. در حالت نصب روکار و آویز، لازم است مکان نصب و تجهیزات آویز به درستی انتخاب شود.

چگونه متوجه شویم چه نوع چراغ اس ام دی و چه نصبی برای پروژه مناسب است؟

طراحی نورپردازی پروژه با در نظر گرفتن نقطه نظرات معمار پروژه طرح اولیه روشنایی را ارائه می‌دهد. طراحی روشنایی مشخص می‌کند به چه میزان روشنایی برای هر کار و فعالیت در هر گوشه و کنار فضا لازم داریم و چراغ‌های اس ام دی را با چه مشخصات فنی انتخاب کنیم و در نهایت چراغ‌ها را کجا نصب کنیم و چطور بچینیم که علاوه بر زیبایی کارآمد باشند، چه دمای رنگ نوری را انتخاب کنیم و در نهایت چگونه تجهیزات را تهیه کنیم؟

آراشید در زمینه انتخاب و تهیه چراغ اس ام دی مناسب چه خدماتی انجام می‌دهد؟

همانطور که گفته شد طراحی روشنایی نیازمند اصول اولیه است.

آراشید با در اختیار داشتند افراد متخصص و با تجربه در زمینه طراحی روشنایی خدمات مورد نیاز را ارائه می‌دهد. این شرکت در مرحله اول از مکان شما بازدید به عمل آورده و با توجه با روشنایی مورد نیاز و عملکردهای هر فضا طراحی و شبیه سازی روشنایی را با استفاده از نرم افزار دیالوکس انجام می‌دهد و سپس لیست تجهیزات و چراغ‌های اس ام دی پیشنهادی را تهیه می‌نماید.

از مزایای این مجموعه انجام کلیه خدمات از طراحی روشنایی تا تهیه تجهیزات و نصب می‌باشد. به این ترتیب شما با خیال آسوده کار خود را به گروهی حرفه ای سپرده اید.

تعمیرات و نگهداری چراغ‌های اس ام دی :

تنها بخشی که ممکن است در این چراغ‌ها نیاز به تعویض داشته باشد، درایور آن است. شرکت مهندسی روشنایی آراشید خدمات نورپردازی کلیه محصولات خودر را گارانتی نموده و در صورت نیاز، آن را جایگزین خواهد کرد.

نحوه ارتباط با شرکت مهندسی روشنایی آراشید

کارشناسان حرفه‌ای این مجموعه مهندسی برای مشاوره رایگان تلفنی همیشه در خدمت هستند. جهت مشاوره با شماره های شرکت درج شده در وب سایت www.arashidlight.ir، اینستاگرام این شرکت به آدرس: @arshid.lighting تماس حاصل فرمایید.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها