تولید تجهیزات پزشکی پلاستیکی | یکبار مصرف با بالاترین کیفیت

تولید تجهیزات پزشکی

تولید تجهیزات پزشکی پلاستیکی

بسیاری از تجهیزات و قطعات مورد استفاده در صنعت پزشکی قطعات پلاستیکی هستند. از این قطعات در مراکز درمانی و بیمارستانی از قبیل آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و … استفاده‌های فراوانی به عمل می‌آید. از میان این محصولات، برخی یکبار مصرف بوده و برخی امکان استفاده به طور مجدد را دارند.

در فرآیند تولید تجهیزات پزشکی پلاستیکی یکبار مصرف از دستگاه‌هایی به نام دستگاه تزریق پلاستیک کوچک یا بزرگ استفاده کرده و این قطعات را با ابعاد و اندازه‌های مختلف طراحی و تولید می‌نمایند. در این مقاله از آوش تک قصد داریم به ارائه مطالبی در زمینه تولید تجهیزات پزشکی با جنس پلاستیک که در ساخت آن‌ها از دستگاه تزریق پلاستیک استفاده می‌کنند بپردازیم .

کدام یک از تجهیزات پزشکی پلاستیکی با دستگاه تزریق پلاستیک ساخته می‌شوند ؟

کالاهای زیادی وجود دارند که در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته و از جنس پلاستیک و توسط سیستم‌های تزریق پلاستیک ساخته شده‌اند. از جمله این ابزار می‌توان به

  • آنژیوکت
  • قلم انسولین
  • پنس‌های پلاستیکی
  • ماسک دور چشم
  • ظروف آزمایشگاهی
  • پیپت‌های پلاستیکی و یکبار مصرف
  • برخی از قطعات تجهیزات تنفسی
  • سرنگ‌های پزشکی
  • قیچی‌های پلاستیکی و یکبار مصرف
  • تولید قوطی پلاستیکی

و…. اشاره کرد.
میکروتیوب‌هایی که در آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و یا درپوش‌های پلاستیکی که در این مراکز به کار می‌روند نیز با استفاده از دستگاه‌ تزریق رومیزی یا … ساخته شده و به بازار مصرف ارائه می‌گردند. از دیگر انواع این لوازم می‌توان لوله‌های آزمایشگاهی پلاستیکی را نام برد. با استفاده از این تجهیزات می‌توانند وسایلی از قبیل گیره‌های پلاستیکی و یکبار مصرف را نیز تولید کنند. به طور کلی ساخت قطعات پلاستیکی کوچک یا بزرگ یا این دستگاه ساخته می‌شود.

قالب گیری تزریق پلاستیک برای تولید تجهیزات پزشکی پلاستیکی و اهمیت آن

در حال حاضر برای ساخت قطعات مختلف از قالب‌ تزریق پلاستیک استفاده می‌کنند. در واقع قالب گیری تزریقی را می‌توان فرایندی تولیدی به شمار آورد که در ساخت تجهیزات پزشکی از جنس پلاستیک موارد مصرف و کاربردهای فراوانی را به خود اختصاص داده است.
برای تولید این قطعات باید در ابتدا به خرید دستگاه تزریق پلاستیک دست بزنید. این سیستم‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف با عملکردها و مکانیزم‌های متنوع تولید شده و می‌توانند در ساخت تجهیزات پزشکی پلاستیکی به شما کمک کنند.

این سیستم‌ها از ویژگی‌های منحصر به فرد و مزایای خاصی برخوردار شده‌اند.
برای نمونه قادر به محاسبه و برآورد مشخصات بسیار دقیق قطعات بوده و می‌توانند نیاز صنعت پزشکی را به قطعات و محصولات مورد نظر خود برآورده سازند. از سوی دیگر قالب گیری تزریق پلاستیک محصولات پزشکی، راهکاری بسیار موثر برای دستیابی به کیفیت بالای محصولات و قطعات است و می‌تواند نیازمندی‌های این صنعت را به شیوه‌ای کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه تامین کند.
این فرآیند را می‌توانید در مصارفی که به قطعات با دوام و ماندگاری بالا نیاز داشته و یا با استریلیزاسیون در حجم و مقادیر بسیار بالا دارای سازگاری هستند، به کار گیرید. در ادامه به شرح مختصر برخی از این مزایا خواهیم پرداخت.

اقتصادی و مقرون به صرفه بودن فرایند قالب گیری تزریقی

در صورتی که تمایل دارید یکی از راهکارهای مقرون به صرفه تولید قطعات و تجهیزات پزشکی پلاستیکی را تجربه کنید، باید از دستگاه‌های تزریق پلاستیک استفاده کنید. به ویژه اگر از آن دست تولیدکنندگانی هستید که می‌خواهند این تجهیزات را با حجم‌های بسیار بالا تولید کرده و روانه بازار مصرف کنند.
در واقع و در شرایطی که به تولید تجهیزات پزشکی پلاستیکی به صورت عمده نیاز دارید بهترین گزینه قالب گیری تزریقی پلاستیک است.

دقت بسیار بالا

همان‌طور که می‌دانید تجهیزات پزشکی محصولاتی بسیار حساس هستند و با سلامت انسان‌ها در ارتباط قرار می‌گیرند. پس فرآیند تولید آن‌ها نیز فوق العاده اهمیت دارد. چرا که باید مواد و محصولاتی با دقت بسیار بالا تولید شده و مورد استفاده قرار بگیرند.
در تولید تجهیزات پزشکی پلاستیکی هم توجه به کوچکترین ابعاد و اندازه‌ها و معیارها بسیار مهم بوده و نقش قابل توجهی در عملکرد موفق یک قطعه و یا عدم موفقیت آن دارد.
اگر در تولید این محصولات از روش قالب گیری تزریق پلاستیک استفاده شده باشد، به این اطمینان دست پیدا خواهید کرد که قطعه تولید شده از دقت ویژه‌ای برخوردار بوده و تمامی تغییرات و المان‌های اساسی در تولید در نظر گرفته شده‌اند .

دوام محصولات تولید شده

یکی از موارد بسیار مهم در فرآیند خدمات تزریق پلاستیک با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک انتخاب مواد اولیه مورد نیاز است. هر چه شما بتوانید این مواد را از جنس‌های با کیفیت‌تر و مرغوب‌تر انتخاب کنید به دوام و ماندگاری بیشتر محصولات نهایی تولید شده نیز کمک خواهید رساند.
با این حال و به طور کلی بیشتر پلاستیک‌هایی که در این فرآیند مورد استفاده قرار گرفته و در شیوه قالب گیری تزریقی به کار می‌روند، از استحکام بالایی برخوردار بوده و دوام و ماندگاری قابل توجهی در برابر محیط‌های سخت دارند.
این مواد در برابر آسیب‌هایی از قبیل شکستگی و یا خرد شدن نیز مقاومت می‌کنند. بسیاری از این پلاستیک‌ها از مقاومت حرارتی بالایی بهره برده‌اند که می‌توانید آن‌ها را از طریق اتوکلاو و یا سایر تجهیزات استریل کرده و مورد استفاده دوباره قرار دهید .

مقاومت بالا در برابر آلودگی

در فرایند تولید وسایل پزشکی پلاستیکی با استفاده از سیستم‌های تزریق از موادی استفاده می‌کنند که در برابر آلاینده‌ها از مقاومت کافی برخوردار بوده و یا بتوان آن‌ها را به راحتی استریل کرد .

اگر نمی‌دانید تزریق پلاستیک چیست کلیک کنید.

چه موادی را می‌توان برای تولید تجهیزات پزشکی پلاستیکی انتخاب کرد ؟

در فرایند تولید تجهیزات پزشکی پلاستیکی با استفاده از سیستم‌های تزریق پلاستیک می‌توانید از مواد اولیه زیادی استفاده کنید. از جمله این مواد می‌توان به سیلیکون، پلی کربنات، پلی اتیلن، پلی پروپیلن و .. اشاره کرد.
در حالت معمول برای تولید محصولات و قطعاتی که به انعطاف پذیری بیشتری نیاز دارند و این فاکتور برایشان حائز اهمیت اساسی است، از ماده سیلیکون استفاده می‌کنند. اگر تمایل به استفاده از قدرتمندترین مواد موجود اولیه داشته باشید، پلی کربنات برایتان بهترین گزینه است.

چرا که این ماده از مقاومت بسیار بالایی در برابر لرزش و یا فشار برخوردار شده و در برابر گرما، نور خورشید و اشعه یووی نیز مقاوم است. پلی اتیلن دیگر ماده مورد استفاده برای تولیدوسایل پزشکی پلاستیکی با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک است.

این ماده با وزن مولکولی بالا برای سطوح پروتز و تجهیزات پوشیدنی گزینه‌ای بسیار مناسب خواهد بود. اما در صورتی که تمایل به تولید وسایل پزشکی پلاستیکی دارید که بتوانید آن‌ها را به صورت مداوم با استفاده از اتوکلاو استریل کنید بهتر است پلی پروپیلن را برای دستیابی به این هدف در نظر بگیرید.

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن تمام دیدگاه ها